سلامتی و پزشکی

راهنمای خرید جهیزیه عروس

خرید جهیزیه یکی از سنت های ازدواج است که از گذشته تا امروز در کشور رواج داشته و در بعضی مناطق مورد توجه بسیار قرار می گیرد. این سنت به عنوان یک فرهنگ نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای آسیایی و یا حتی اروپایی وجود دارد. در زمان های قدیم هدف اصلی تهیه...

4 اسفند 1398

300 هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران استفاده کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر افزایش سفر گردشگران نوروزی به استان گفت: سال جاری 300 هزار گردشگر نوروزی از خدمات هلال احمر مازندران استفاده کردند.

1 اسفند 1398

چاپ ورقه های سلول بنیادی روی پوست برای درمان سوختگی عمیق

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه تورنتو طی 10 سال تحقیق دستگاهی قابل حمل برای درمان سوختگی های شدید ساخته اند که پوست در آنها از بین رفته است.

28 بهمن 1398

نشریات ترکیه در یک نگاه، سربازانمان را به بیابان های لیبی نفرستید، بازداشت 123 نفر به اتهام عضویت در داعش

تحولات لیبی و موضوع اعزام نیرو به این کشور٬ تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.

27 بهمن 1398

اینترنتی شدن داروخانه ها و آینده شغلی داروسازان

مدیر گروه اقتصاد و مدیریت دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش داروخانه های اینترنتی در آینده شغلی داروسازان و با تاکید بر اینکه نقش داروساز با اینترنتی شدن داروخانه کمرنگ نمی گردد؛ حوزه های کاری نوین برای داروسازان...

25 بهمن 1398

تکنسین های کمیته بتن آماده آمریکا در راه ایران ، راه حل پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا

رئیس مرکز تحقیقات بتن با اشاره به اینکه در تهران 50 کارخانه فراوری بتن داریم که همگی ادعا می نمایند بتن آن ها استاندارد های لازم و کافی را دارد، گفت: کمیته بتن آماده آمریکا با مرکز تحقیقات بتن مذاکراتی انجام داده تا از سوی این کمیته برای آموزش کارخانه...

25 بهمن 1398

حمله دوباره ترامپ به دموکرات ها برای فرایند استیضاحش

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از فرایند استیضاح خود از سوی نمایندگان دموکرات انتقاد کرد.

24 بهمن 1398

آبشار شوی ، نیاگارای خاورمیانه (ویدئو)

گفته می گردد آبشار شِوی بزرگترین آبشار خاورمیانه به شمار می رود!

22 بهمن 1398

خروج هواپیما از باند در استانبول 120 زخمی به جای گذاشت، کابین خلبان ها از جا کنده شد

خروج یک هواپیمای مسافری از باند فرود در فرودگاهی در استانبول باعث تکه تکه شدن هواپیما و زخمی شدن 120 نفر از سرنشینان از جمله دو خلبان هواپیما شد.

22 بهمن 1398

خودروهای کیفیت پایین؛ بلای جان هوای تهران ، آلودگی هوای تهران زیر سر کیست؟

افزایش آلودگی هوای تهران در پاییز هر سال منجر به تعطیلی مدام مدارس استان می شود. این موضوع افت تحصیلی دانش آموزان و بی انگیزگی آنها نسبت به تحصیل را به دنبال دارد. در حالی که مقصر آلودگی هوا کسان دیگری هستند نه دانش آموزان.

18 بهمن 1398

هیچ کدام از دانشجویان ایرانی در چین مبتلا به ویروس کرونا نشده اند

رئیس اورژانس کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی تا به امروز هیچ کدام از دانشجویان ایرانی در چین مبتلا به ویروس کرونا نشده اند.

18 بهمن 1398

سفر رئیس جمهور به مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان

مدیرکل روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهور شنبه 28 دی به مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان سفر می نماید.

17 بهمن 1398

ساخت بیمارستان در 10 روز؛ کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

در حالی که چین سرگرم ساخت یک بیمارستان هزار تخت خوابی فوری در عرض 10 روز در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا است مقامات این شهر اعلام کردند قرار است یک بیمارستان دیگر را با ظرفیت 1300 تخت در ظرف 15 روز آینده احداث نمایند.

15 بهمن 1398

دستورالعمل چاپ سه بعدی در اشیاء ذخیره می شود ، اطلاعاتی پنهان در دل وسایل روزمره

با تلاش محققان دستورالعمل های چاپ سه بعدی اشیاء در آن ها ذخیره شده و قابل بازیابی هستند.

9 بهمن 1398

با وجود مرگ سه کودک، آمریکا همچنان از تزریق واکسن آنفولانزا به پناهجویان جلوگیری می نماید

در ادامه رفتارهای نامناسب مأموران اداره مهاجرت آمریکا با پناهجویانی که در بازداشتگاههای مرزی نگهداری می شوند، اینبار، این مأموران از ورود پزشکان به اردوگاه برای تزریق واکسن آنفولانزا به بچه ها مهاجر ممانعت کردند.

7 بهمن 1398

مدیرعامل سوهان محمدسیما: دوست نداشتیم نام بازیکن دوپینگی مطرح گردد، سرمربی قبلی ما می گفت چرا به بازیکنان دارو نمی دهیم

رسول قلی زاده، مدیرعامل باشگاه سوهان محمدسیمای قم گفت که دوست نداشتند نام بازیکن تیم فوتسال این باشگاه که به مصرف مواد نیروزا متهم است، افشا می شد.

7 بهمن 1398

12 اختلال نادر و خارق العاده در انسان ها

خبرنگاران: دوست دارید قدرت تله پاتی یا پرواز داشته باشید؟! می دانم که می خواهید! خوب شاید تله پاتی زیاد خوب نباشد نباشد، اما پرواز عالی خواهد بود. به هر حال، جهش های ژنتیکی از این دست هنوز برای انسان ها غیرممکن است. اما انواع دیگری از این جهش ها وجود دارند...

7 بهمن 1398

دفاع نماد دموکراسی میانمار از نسل کشی روهینگیا

آنگ سان سوچی، زنی که جهانیان تا همین چند سال پیش او را به عنوان نمادی از دموکراسی می شناختند، دیروز به دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) رفت تا به پرسش های این دادگاه درباره نسل کشی مسلمانان روهینگیا پاسخ گوید.

6 بهمن 1398

روحانی: بودجه 99، بودجه استقامت در برابر تحریم است

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز هنگام تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس گفت: بودجه 99 بودجه ایستادگی و استقامت در برابر تحریم است این بودجه به جهان اعلام می نماید که علی رغم تحریم ما کشور را اداره خواهیم کرد.

4 بهمن 1398

اقسام تهدید کدامند؟

تهدید یعنی ترساندن دیگری از یک خطر جدّی و قریب الوقوع به قصد وادار کردن او به انجام دادن عمل معیّن برخلاف میل آن شخص، به گونه ای که فاعل از ترس عواقب ناشی از تخلّف از اجرای خواسته تهدیدکننده، خود را ناگزیر از اطاعت از او باشد.

20 دی 1398
تعداد: (53)