علم و تکنولوژی

سرعت اینترنت موبایل در ایران رتبه چند جهان است؟

متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران 22.72 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 79 از میان 141 کشور رسانده و اینترنت ثابت نیز با متوسط سرعت دانلود 10.10 مگابیت برثانیه در رتبه 153 از میان 176 کشور واقع شده است.

11 تیر 1399

روبات ها به خدمت ارتش درمی آیند ، توسعه فناوری هایی برای تبدیل چوب به برق

گروهی از دانشمندان ارتش آمریکا گرما را به الکتریسیته تبدیل کردند تا روبات های مستقل را برای ماه ها نیروبخشی کنند.

11 تیر 1399

داروی آسم در موش ها برای درمان کرونا جواب داد

محققان دانشگاه ییل آزمایشات بالینی داروی آسم را برای معالجه بیماران مبتلا به یروس کرونا شروع کردند، به این امید که این دارو با التهاب ریه ها مبارزه کند.

7 تیر 1399

خبرنگاران راه اندازی صدای دانش آموز ضرورتی برای ارایه بهتر آموزش ها

تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس می طلبد مرکزی برای ارتباط بیشتر دانش آموزان با معلمان و ارایه بهتر آموزش ها با عنوان صدای دانش آموز راه اندازی...

6 تیر 1399

اداره آمار ملی انگلیس: تعداد واقعی قربانیان کرونا 41 درصد بیشتر از آمارهای رسمی است

اداره آمار ملی انگلیس اظهار داشت با احتساب هزار و 662 مرگ بر اثر کووید-19 خارج از بیمارستان، آمار واقعی تلفات 41 درصد بیشتر از آمار رسمی اعلام شده در هفته منتهی به 10 آوریل بوده است.

3 تیر 1399

روحیه خودباوری در بانوان مازنی تقویت گردد

خبرنگاران: عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، خواهان تقویت روحیه خودباوری در بین بانوان استان شد.

1 تیر 1399

جلوگیری از خروج ارز با کاتالیست های نانویی برای مصرف پالایشگاه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، علی شاکرینی مدیر فروش کاتالیست یک شرکت دانش بنیان ایرانی از عرضه کاتالیست های این شرکت به پالایشگاه های مختلف در کشور خبر داد و گفت: فروش این کاتالیست ها در حدود 200 میلیارد ریال در سال برآورد می شود...

31 خرداد 1399

طرح تسهیلات یک میلیونی با سازمان تنظیم مقررات هماهنگ نشده بود

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفـت: طرح تسهیلات یک میلیونی با سازمان تنظیم مقررات هماهنگ نشده بود.

30 خرداد 1399

چند ساعت دلهره در ریگ جن

چندساعت عملیات بی وقفه در کویر ریگ جن در نهایت با نجات گمشدگان به سرانجام رسید. در این حادثه که غروب روز آدینه در بیابان های جنوب سمنان رخ داد، تیم واکنش سریع هلال احمر پیروز شد پنج مرد جوان را پس از چهار ساعت جست وجو پیدا کند. این افراد برای تفریح و کویرنوردی...

26 خرداد 1399

به مناسبت روز ارتش فرودگاه های تهران تعطیل است

تعطیلی فرودگاه های تهرانشرکت فرودگاه های ایران همزمان با برگزاری روز ارتش جمهوری اسلامی و اجرای مانور هوایی نیروهای مسلح که در روز یکشنبه 29 فروردین ماه تعطیلی فرودگاه های تهران را بیان کرد. بر اساس اعلام این شرکت پروازهای باری و مسافربری در سه فرودگاه...

24 خرداد 1399

خاورمیانه در رشد صنعت گردشگری بین المللی در سال 2018 پیشتاز شد

خاورمیانه پیشتاز رشد دنیاگردیمنطقه خاورمیانه پیشتاز رشد دنیاگردی در سال 2018 میزان رشدی به اندازه 10 درصد را در دنیاگردی بین المللی نشان داده است. بر اساس گزارشات تعداد دنیاگردان بین المللی در سال 2018 افزایش چشمگیری را تجربه نموده است. بر اساس آنچه سازمان...

24 خرداد 1399

تصاویر جدید از برترین خودرو های بوگاتی

شرکت بوگاتی تصمیم گرفت تا با انتشار تصاویر جدید، سه عدد از کلیدی ترین اتومبیل های 30 سال اخیر خود را به نمایش بگذارد.

23 خرداد 1399

اهدای 600 عنوان کتاب صوتی به کادر درمانی بیمارستان ها

فاطمه محمدی، مدیرعامل انتشارات نوین کتاب گویا در گفت وگو با خبرنگاران ، با اعلام این خبر مطرح کرد: در این روزهای سخت که کشور درگیر بیماری کرونا است، وظیفه خود دانستیم که تعدادی از کتاب های صوتی برگزیده خود را به کادر درمانی بیمارستان ها هدیه کنیم.

19 خرداد 1399

خیرآبادی: اگر از نیروهای مان استفاده درست نکنیم، شکست بدی در المپیک خواهیم خورد

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: هیچ چیزی به اندازه برگزاری رقابت های انتخابی، حرف و حدیث ها را از کشتی کم نمی کند.

15 خرداد 1399

مجازات توهین و فحاشی

گاهی ممکن است گفتار و رفتار توهین آمیز کسی نسبت به دیگری به گونه ای باشد که به جای آنکه صرفاً موجب تحریف شخصیت و تحقیر او گردد ارتکاب عمل مجرمانه ای را به طور صریح به وی نسبت دهد . این نوع گفتار و رفتار موجب تشدید مجازات مرتکب خواهد شد.

15 خرداد 1399

تهیه نقشه صخره های مرجانی دنیا توسط ناسا

ناسا اخیرا از دانشمندان درخواست نموده است تا به این سازمان در تهیه نقشه صخره های مرجانی دنیا یاری نمایند.

14 خرداد 1399

از گشایش مزرعه دانش بنیان و گردشگری تا حضور در عرصه کارآفرینی ورزشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با تشریح برنامه های راهبردی این دانشگاه در امسال گفت: امسال گشایش مزرعه دانش بنیان و گردشگری و حضور پررنگ در عرصه کارآفرینی ورزشی را در دستور کار داریم.

13 خرداد 1399

ماه آینده احتمالا اولین گوشی دارای دوربین 192 مگاپیکسلی معرفی می گردد

با عرضه گوشی های مجهز به دوربین های 48، 64 و حتی 108 مگاپیکسلی، شاهد داغ شدن نبرد مگاپیکسل ها بین شرکت های سازنده هستیم. اما به نظر می رسد حتی این اعداد هم شرکت های موردنظر را ارضا نمی نماید و به گفته یکی از افشاگران که با نام کاربری Digital Chat Station در شبکه اجتماعی...

9 خرداد 1399

نگرانی از افزایش مبتلایان کرونا در آلمان بعد از عید پاک

در حالی که موسسه رابرت کخ آلمان از نزولی شدن فرایند ابتلا و مرگ ومیر ناشی از کووید-19 خبر می دهد، کارشناسان می گویند آمارهای واقعی در این کشور پس از تعطیلات عیدپاک تعیین می گردد.

4 خرداد 1399

شهرداری تهران دستخوش بی تدبیری های شورای شهری ها، عمر کوتاه مسئولیت شهرداران برای کلان شهر تهران

نگاهی به کارنامه سه ساله شورای شهر تهران نشان می دهد که مهمترین و شاخص ترین فعالیت های انجام شده بیشتر به بی نظمی در کلان شهر تهران منجر شده است. بیش از 33 درصد مردم تهران معتقدند که شهرداری هیچ کار مهمی نکرده است.

3 خرداد 1399
تعداد: (123)