8 شاخص سلامت قلب که موجب افزایش طول عمر می شود

به گزارش ارانیوز، تحقیقات تازه نشان می دهد افرادی که به شدت به مجموعه ای از معیار های سلامت قلب و عروق پایبند هستند، ممکن است نزدیک به یک دهه بیشتر از افرادی که رعایت نمی کنند، عمر کنند.

8 شاخص سلامت قلب که موجب افزایش طول عمر می شود

این مطالعه نشان داد افرادی که نمرات بالاتری برای سلامت قلب و عروق دارند، به طور میانه تا 9 سال بیشتر از افرادی که کمترین امتیاز را دارند، زندگی می کنند. این نمرات پایبندی به مجموعه ای از رفتارهای سبک زندگی و عوامل سلامتی را که از طریق انجمن قلب آمریکا معروف به Lifes Essential 8 ایجاد شده است، اندازه گیری می کند.

به نقل از مدیسن نت، در این شیوه سبک زندگی، افراد به عدم استفاده از محصولات تنباکو، داشتن فعالیت بدنی، داشتن رژیم غذایی سالم، داشتن اندازه مناسب خواب، مدیریت وزن و کنترل فشار خون، سطح قندخون و کلسترول خون تشویق می شوند. یک مطالعه قبلی نشان داد بزرگسالانی که بیشتر از این معیارها پیروی می کنند نسبت به افراد دارای امتیاز پایین تر بدون بیماری مزمن زندگی می کنند.

دکتر لو چی، استاد اپیدمیولوژی و مدیر مرکز تحقیقات چاقی دانشگاه تولان در نیواورلئان، می گوید: یافته های تازه شواهدی را ارائه می دهند که می توانید با تغییر سبک زندگی، طولانی تر زندگی کنید.

چی و همکارانش داده های 23003 بزرگسالی را که در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه سال های 2005-2018 شرکت کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند و آن را با داده های شاخص ملی مرگ و میر تا 31 دسامبر 2019 مقایسه کردند. شرکت کنندگان بین 20 تا 79 سال سن داشتند و به طورمیانگین 7.8 سال تحت نظر بودند.

با استفاده از یک مقیاس 100 امتیازی، محققان معین کردند که نمره شرکت کنندگان در رابطه با سلامت قلبی عروقی، برای هر یک از هشت مؤلفه چقدر است: پایین (نمره زیر 50)، میانه (50 تا 79) یا بالا (80 یا بالاتر). آنها همچنین نمره کلی سلامت قلب و عروق را محاسبه کردند.

افرادی که بالاترین امتیاز کلی را داشتند، در سن 50 سالگی به طور میانه 8.9 سال بیشتر از افرادی که کمترین امتیاز را داشتند، امید به زندگی داشتند. در بین مؤلفه های فردی، مصرف تنباکو، خواب، فعالیت بدنی و سطح قند خون بیشترین تأثیر را بر نرخ امید به زندگی داشتند.

در مقایسه با افرادی که بیشتر سیگار می کشیدند، افرادی که سیگار نمی کشیدند 7.4 سال بیشتر عمر کردند. کسانی که 7 تا 9 ساعت توصیه شده در شب می خوابیدند، پنج سال بیشتر از کسانی که زیاد یا کم می خوابیدند، عمر کردند. افرادی که بیشترین فعالیت بدنی را داشتند 4.6 سال بیشتر از افرادی که کمتر تحرک داشتند عمر کردند. و کسانی که برای حفظ کنترل قند خون امتیاز بیشتری کسب کردند، 4.9 سال بیشتر از کسانی که کنترل قند خون ضعیفی داشتند، زندگی کردند.

حدود 42 درصد از افزایش نرخ امید به زندگی به دلیل کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی بود.

منبع: مهر

منبع: فرادید
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1931

به "8 شاخص سلامت قلب که موجب افزایش طول عمر می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "8 شاخص سلامت قلب که موجب افزایش طول عمر می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 شاخص سلامت قلب که موجب افزایش طول عمر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید