کمال وندی: گام چهارم در راه است

به گزارش ارانیوز، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت که گام های بعدی تهران در صورت عدم اقدام طرف های مقابل در راه است.

کمال وندی: گام چهارم در راه است

به گزارش خبرگزاری ارانیوز، بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی با بیان این که تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات اجرا شده است، تاکید نمود: گام های بعدی در صورت عدم اقدام طرف های مقابل در راه است.

به گزارش بامداد یکشنبه سازمان انرژی اتمی، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته ای 13 مهرماه 1398 با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار گردید. این دوره که بدنبال هماهنگی های بعمل آمده با اتحادیه اروپا برگزار می گردد بمدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

در افتتاحیه این دوره کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس، کیجو نوروانتو سفیر فنلاند در ایران و استفان کلمنت رئیس هیات اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی سخنرانی کردند.

کمالوندی در ابتدای این مراسم با تأکید بر برنامه همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا، تمرکز بر ایمنی هسته ای و پروژه های مربوطه و برگزاری 3 دوره سمینار سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا گفت: به رغم تمامی معضلات و مسائل، با هدف بهبود همکاری ها و تبادل اطلاعات در راستای اجرای پروژه های مربوط به ضمیمه سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همکاری ها ادامه دارد.

وی برگزاری دوره های حقوقی و تخصصی را نقطه عطفی دانست و ادامه داد: برگزاری این دوره ها در راستای تبادل اطلاعات حقوقی مربوطه بویژه در ارتباط با موضوع حل معضل خلع سلاح بسیار حایز اهمیت است.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس در ادامه سخنانش اضافه کرد: در سطح بین المللی حقوق هسته ای باید واجد الزاماتی به مثابه قانون اساسی دنیای باشد، به گونه ای که برای همه کشورها حقوق و تکالیفی مشابه و بدون تبعیض قائل باشد از جمله این موارد خلع سلاح به عنوان خواسته دنیای است که دنیا را در ابهام و آینده تاریکی فروبرده است.

کمالوندی در ادامه با بیان این که شعار ما آن طوریکه رهبری معظم انقلاب فرموده اند فناوری هسته ای برای همه و سلاح هسته ای برای هیچکس است، اظهار کرد: با توجه به تحولات اخیر، تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر استراتژیک یکساله در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات اجرا شده است.

وی با یادآوری این که در صورت عملکرد مشابه طرف مقابل، ایران آماده بازگشت می باشد، تاکید نمود: در غیر این صورت کاهش تعهدات، تداوم خواهد داشت.

یادآور می گردد دوره 5 روزه حقوق هسته ای با سخنرانی هایی در خصوص مسائلی ون حفاظت در برابر اشعه و ایمنی هسته ای، چارچوب های ملی و بین المللی ایمنی هسته ای، کنوانسیون حفاظت فیزیکی از مواد هسته ای ، تهیه پیش نویس قوانین هسته ای، کنوانسیون های بین المللی و اصول مسئولیت در موضوع هسته ای، چرخه سوخت هسته ای و مالی انرژی هسته ای ادامه خواهد داشت.

مدرسین دوره از صاحب نظران حقوق هسته ای در سطح آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا برگزیده شده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 119

به "کمال وندی: گام چهارم در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمال وندی: گام چهارم در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید