کلاهبرداری میلیاردی با فروش زمین ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش ارانیوز، سرهنگ ولی پور گودرزی از دستگیری مردی خبر داد که با جعل سند قطعه زمینی مربوط به ستاد اجرایی فرمان امام را فروخته بود.

کلاهبرداری میلیاردی با فروش زمین ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، سرهنگ علی، ولی پور گودرزی توضیح داد: پرونده ای مبنی بر دستگیری متهم متواری، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاوی این بود، مردی با جعل اسناد مالکیت یک قطعه زمین متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام در محدوده خیابان هاشمی به خریدار فروخته و متواری شده است.

وی بیان داشت: شاکی اظهار کرد، قصد خرید یک قطعه پلاک ثبتی در محدوده جنوب غرب تهران را داشتیم که پس از مراجعه به چندین مشاورین املاک و در نهایت متوجه فروش پلاک ثبتی توسط فروشنده شدم که قیمت مناسبی را اعلام کرده بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی بیان کرد: شاکی ادامه داد، پس از مشاهده اسناد مالکیت فروشنده متصدی مشاور املاک مبایعه نامه ای را تنظیم و مبلغ ملک را به طور کامل پرداخت کرد و سپس برای تنظیم سند به دفتر خانه که از قبل معین شده بود، مراجعه کردم که در استعلام های اجرا شده متوجه شدم که سند جعلی و ملک خریداری شده متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام می باشد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی پیچیده پیروز شدند مخفیگاه متهم را در محدوده جنوب غرب تهران شناسایی کنند، اضافه کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام و پیروز شدند در یک عملیات پلیسی فرد کلاهبردار را دستگیر کنند.

وی ابراز داشت: متهم در بازجوئی های اولیه به جرم ارتکابی معترف و کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 20 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: در خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول با کارشناسان حقوقی مشورت و از تجربیات و تخصص آنان بهره ببرید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1108

به "کلاهبرداری میلیاردی با فروش زمین ستاد اجرایی فرمان امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری میلیاردی با فروش زمین ستاد اجرایی فرمان امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید