پورتوریکو برای مبدل شدن به یکی ازایالتهای آمریکا همه پرسی برگزار میکند

به گزارش ارانیوز، فرماندار پوتوریکو از برگزاری یک همه پرسی غیر الزام آور در پاییز سال جاری در این جزیره جهت مبدل شدن به یکی از ایالتهای آمریکا خبر داد.

پورتوریکو برای مبدل شدن به یکی ازایالتهای آمریکا همه پرسی برگزار میکند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها شنبه شب به وقت تهران اعلام کردند که اهالی جزیره پورتوریکو تا چندی دیگر برای مبدل شدن به یکی از ایالتهای آمریکا همه پرسی غیرالزام آور برگزار میکنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس واندا وزگوئز فرماندار پورتوریکو گفت که در ماه نوامبر (آبان) یک همه پرسی در زمینه اینکه پوتوریکو یک ایالت آمریکا بشود یا خیر، برگزار میکند. این برای نخستین بار است که چنین همه پرسی در تاریخ پورتوریکو برگزار میشود.

به نوشته آسوشیتدپرس، در این تصمیم گیری تایید کنگره آمریکا نیز لحاظ میشود و شاید نتیجه آن باعث ناراحتی گروه های کوچک هوادار استقلال در این منطقه نیز شود.

اهالی پورتوریکو شهروندان آمریکا محسوب میشوند اما حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را ندارند. این در حالی است که این جزیره از مالیات بردرآمد ایالات متحده معاف است.

پورتوریکو مجمع الجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب است. این جزیره از نواحی غیرضمیمه به خاک ایالات متحده به شمار می آید و تحت حاکمیت سیاسی آمریکا واقع شده است.پورتوریکو سه میلیون و 667 هزار نفر جمعیت دارد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 730

به "پورتوریکو برای مبدل شدن به یکی ازایالتهای آمریکا همه پرسی برگزار میکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورتوریکو برای مبدل شدن به یکی ازایالتهای آمریکا همه پرسی برگزار میکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید