وعده جهانگیری درباره بازار در ماه رمضان خبرنگاران

به گزارش ارانیوز، معاون اول رئیس جمهور گفت: گزارش دستگاه ها نشان می دهد که در ماه مبارک رمضان کمبود و التهابی در بازار نخواهیم داشت.

وعده جهانگیری درباره بازار در ماه رمضان خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جلسه کارگروه تنظیم بازار و تامین کالا های اساسی ماه مبارک رمضان امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گشت.

جهانگیری با تاکید بر اهمیت تامین کالا های اساسی مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، گفت: باید همه دستگاه های دولتی و نظارتی و نیز تولیدکنندگان تلاش کنند تا کمبودی در زمینه تامین کالا های اساسی در کشور بوجود نیاید.

وی تامین کالا های اساسی نظیر شکر، روغن، خرما، مرغ و تخم مرغ، برنج و گوشت قرمز را از اولویت های اصلی دستگاه های دولتی و تولیدکنندگان کشور دانست و گفت: در ماه مبارک رمضان باید اقلام مورد نیاز سفره افطار مردم به وفور و با قیمت مناسب در اختیارشان قرار بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از عملکرد ستاد تنظیم بازار در تامین مایحتاج شب عید مردم به ویژه در زمینه میوه، گفت: خوشبختانه با تداوم عرضه مرغ در میادین میوه و تره بار شاهد کاهش التهابات در بازار این محصول و از بین رفتن پدیده صف خرید هستیم.

جهانگیری شرح داد: در ماه مبارک رمضان نیاز به برخی کالا ها افزایش می یابد، خوشبختانه گزارش های اعلام شده از سوی دستگاه ها نشان می دهد که به میزان لازم کالا های مرتبط، تولید و ذخیره سازی شده است و براساس پیش بینی ها مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد.

وی با تاکید بر ضرورت رصد روزانه بازارها، خواستار دخالت لازم ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت و وفور کالا ها شد و گفت: همه دستگاه ها به ویژه دستگاه های نظارتی و تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان باید با حضورشان در صحنه به مردم اطمینان بخشی کنند.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش قیمت برخی کالا ها نظیر سیمان در بازار از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا با همکاری انجمن سیمان دخالت موثری در این بازار داشته باشد، زیرا در فصل ساخت و ساز و کار عمرانی مصرف سیمان در کشور افزایش می یابد.

جهانگیری با بیان اینکه در زمینه ذخیره سازی کالا های استراتژیک ذخایر خوبی در کشور وجود دارد، گفت: باید در زمینه ذخیره سازی کالا های استراتژیک همواره اطمینان خاطر داشته باشیم و ذخیره سازی در سطح بالا حفظ شود. باید در دوره انتقال دولت کاری کنیم که دولت بعدی در ماه های شروع کار خود دغدغه و چالشی از بابت کاهش کالا های اساسی نداشته باشد و تمام تمرکز خود را بر روی چیدمان وزرا و مسئولان دستگاه ها قرار دهد. البته براساس شرایط جنگ اقتصادی ذخایر خوبی ایجاد شده است، ولی باید با حساسیت و دقت نظر این ذخایر را افزایش داد.

وی با اشاره به گزارش معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص میزان واردات واکسن کرونا، تولید این واکسن در داخل و تزریق واکسن به گروه های اولویت دار شرح داد: باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی انجام شود تا مردم احساس کنند که همراه با فرآیند واکسیناسیون در سراسر جهان در ایران نیز اقدامات مثبت و موثری در حال انجام است.

معاون اول رئیس جمهور تولید واکسن کرونا توسط شرکت های داخلی را موضوعی مهم و ارزشمند توصیف و ابراز امیدواری کرد هر چه سریع تر مطابق آنچه مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش داده اند همه مردم ایران از واکسن برخوردار شوند.

در این جلسه گزارش های مختلفی از میزان تولید کالا های اساسی در ماه مبارک رمضان نظیر شکر، روغن، خرما، مرغ و تخم مرغ، برنج و گوشت قرمز ارائه شد. براساس این گزارش ها عرضه مرغ در تهران از هزار تن به دو هزار تن در روز رسیده است و گزارش ها حاکی از آن است که جز در برخی موارد محدود، هیچ صفی برای خرید مرغ تشکیل نشده است و تلاش می شود برای استان های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان نیز عرضه مرغ به اندازه لازم انجام شود.

همچنین روسای دستگاه های ذی ربط با اشاره به میزان واردات، بازدید های میدانی، کنترل تولید و مقابله با قاچاق، شرح دادند که در ماه مبارک رمضان التهابی در بازار محصولات نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1279

به "وعده جهانگیری درباره بازار در ماه رمضان خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده جهانگیری درباره بازار در ماه رمضان خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید