واکنش وزیر ارتباطات به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام

به گزارش ارانیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام گفت که این جزو تصمیماتی نیست که در اختیار این وزارتخانه باشد.

واکنش وزیر ارتباطات به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قصدی برای مسدودسازی دسترسی کاربران به بعضی از شبکه های اجتماعی و پیغام رسان های غیربومی وجود دارد یا خیر، گفت: ما حتما باید در فضای مجازی شرایطی را فراهم کنیم که از حقوق مردم در این فضا حمایت کنیم. وقتی تمام زندگی مردم با فضای مجازی گره خورده حتما و قطعا باید دولت زیرساخت هایی را در این زمینه فراهم کند که از حقوق مردم حمایت کند، این به هیچ وجه به معنای مسدودسازی نیست بلکه به معنای قانومند کردن و نظام مند کردن است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما به فناوری اطلاعات نگاهی فرصت محور است، گفت: ما از این ابزار می توانیم برای حل مسائل کشور استفاده کنیم، ارتقای کارآمدی، سرعت دادن به کارها، استقرار دولت هوشمند، حذف امضا های طلایی و ... همگی جزو ظرفیت هایی است که این ابزار برای ما فراهم نموده است و می توان از آن برای ارائه خدمات به مردم استفاده کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ما حتما و قطعا حداکثر استفاده را از این فناوری برای حل مسائل مردم خواهیم کرد.

زارع پور درباره اینکه آیا این سخنان شما به این معناست که مردم و صاحبان کسب و کار ها نگرانی بابت قطع اینستاگرام و ... نداشته باشند، گفت: این ها تصمیماتی نیست که وزارت ارتباطات بگیرد و به هرحال نهاد های تصمیم گیر در این حوزه باید تصمیم گیری نمایند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: نگاه ما این است که حداکثر استفاده را از این ابزار برای حل مسائل کشور داشته باشیم. در عین حال فضا باید قانونمند باشد تا اگر حقی از کسی ضایع شد، بتواند آن را پیگیری کند. اما تصمیمات درباره اینکه چه پلتفرمی استفاده بشود یا نشود، در اختیار وزارت ارتباطات نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1539

به "واکنش وزیر ارتباطات به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر ارتباطات به احتمال قطع دسترسی به اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید