توقف فعالیت مراکز آموزش عالی که استانداردهای لازم را ندارند

به گزارش ارانیوز، وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری گفت: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد.

توقف فعالیت مراکز آموزش عالی که استانداردهای لازم را ندارند

به گزارش ، منصور غلامی عصر امروز در نشست با مدیران ادارات، روسا و معاونین آموزش عالی شهرستان اسدآباد اظهارداشت: طرح ساماندهی آموزش عالی در وزارتخانه با مصوبه شورای عالی فرهنگی در حال اجرا است.

او اضافه نمود :برنامه اصلی این طرح استاندارد سازی و کیفی سازی آموزش عالی است و به همین دلیل نیز مراکزی که امکانات و تجهیزات کافی نداشته باشند یا باید ضعف و کمبودها را جبران نمایند یا اینکه فعالیت آنها متوقف می گردد.

وزیر علوم با اشاره به گسترش آموزش عالی در کشور در یک مقطع زمانی توضیح داد: حسن این اقدام این است که دسترسی کل کشور در تک تک شهرها و مناطق برای استفاده از مراکز آموزش عالی فراهم می گردد هرچند با این کار وظیفه ما سنگین تر میگردد.

او با تاکید براینکه نباید هر جایی را به عنوان دانشگاه و مراکز آموزش عالی برای مردم تعریف کنیم، توضیح داد: کوشش ما بر این است که در ساماندهی دانشگاه ها، استانداردها در مراکز آموزش عالی رعایت گردد.

غلامی با بیان اینکه قرار نیست همه دانشگاه های موجود در کشور در سطح دانشگاه تهران شوند، چرا که این کار عملی نیست گفت: آموزش عالی در استان ها به صورت شبکه علمی تعریف شده است تا در یک طرح منظم شبکه ای امکانات هم را به اشتراک بگذارند و از ظرفیت امکانات رفاهی، علمی و تحقیقاتی و تجهیزات و حتی اساتید یکدیگر استفاده نمایند.

غلامی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد را ظرفیتی مهم برای اشتغال بیان کرد و اضافه نمود :در حال حاضر شرکت های کوچک مراکز رشد دارای درآمدهای بالایی بوده و افراد تحصیل نموده بسیاری را به کار گرفته اند.

او با بیان اینکه در دوره مهارتی به دلیل اینکه افراد زودتر به اشتغال می رسند برای جویندگان شغل نیز صندلی ویژه ای دارند، اظهار کرد: باید استخدام و به کارگیری نیروهای تحصیل نموده کاردانی در رشته های مهارتی در اولویت قرار گیرد چرا که یک سرمایه و نیروی انسانی خوب برای هر مجموعه به شمار می روند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه اعتباری بیش از 6 میلیارد تومان برای خوابگاه دانشکده فنی و حرفه ای اسدآبادهزینه شده است، اضافه نمود: باید ظرفیت دانشگاه های شهرهای کوچک مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند به همین دلیل نیز در این شهرستان رشته های کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی دانشگاهی به دیگر مقاطع تحصیلی دانشگاه های شهرستان اضافه می گردد.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 189

به "توقف فعالیت مراکز آموزش عالی که استانداردهای لازم را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فعالیت مراکز آموزش عالی که استانداردهای لازم را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید