واریز سود سهام عدالت از امروز

به گزارش ارانیوز، رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت به مبلغ 205 هزار تومان برای سهام یک میلیون تومانی از امروز واریز می گردد.

واریز سود سهام عدالت از امروز

به گزارش ارانیوز، علیرضا صالح در مصاحبه با فارس اضافه کرد: از امروز 4710 میلیارد تومان سود سهام شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت برای مشمولانی که شماره شبا حساب خود را اعلام نموده اند به حساب بانک مرکزی واریز شد و تا خاتمه هفته به تدریج در حساب مشمولان سهام عدالت قرار می گیرد.

وی گفت: هنوز 5 میلیون نفر شماره شبا بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام ننموده اند که باید سریعتر اعلام نمایند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تاکید نمود: برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی مبلغ 205 هزار تومان سود و برای دارندگان سهام 532 هزار تومان به همان نسبت سود کمتر حدود 110 هزار تومان سود سهام عدالت واریز می گردد.

وی که پیش از این اعلام نموده بود، سود سهام عدالت برای عملکرد سال 97 شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت از سوم اسفند تا خاتمه ماه واریز می گردد، امروز اعلام نمود به جهت دسترسی آسان مشمولان سهام عدالت سود این سهام از امروز تا خاتمه هفته به حساب همه مشمولان واریز می گردد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی تأکید کرد: امروز مبلغ 4710 میلیارد تومان سود سهام شرکت های سرمایه پذیر عدالت برای توزیع بین واجدان شرایط و افرادی که سهام عدالت در اختیار دارند به وسیله بانک مرکزی به حساب بانک ها واریز کردیم.

وی گفت: به ازای هر ورق سهم یک میلیون تومانی یعنی سهام کامل عدالت 205 هزار تومان سود واریز می گردد که عمده مشمولان این گروه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور است که 50 درصد از سهام آنها تخفیف داشته و 50 درصد نیز از محل سود شرکت ها طی 10 سال گذشته جبران شده است.

صالح این را هم گفت: بقیه سهامداران عدالت به نسبت ارزش اسمی سهام خود از این سود سهام عدالت برخوردار می شوند مثلاً کسانی که از دهک های دیگر هستند و ارزش اسمی سهام عدالت آنها 532 هزار تومان است به همان نسبت سود دریافت می نمایند و یا کسانی که ورثه مشمولان فوت شده سهام عدالت هستند به نسبت سهم شان از این سود برخوردار می شوند.

صالح همچنین گفت: ما پول ها را به وسیله بانک مرکزی به حساب بانک ها واریز می کنیم و بانک ها نیز به تدریج و تا خاتمه هفته جاری برای همه مشمولان سهام عدالت سود سهام آنها را واریز می نماید.گرچه قبلاً گفته بودیم، در طول یک ماه اسفند سود سهام را واریز می کنیم، اما برای اینکه مشمولان بتوانند راحت تر دسترسی به سود سهام داشته باشند قرار شد قبل از نیمه اسفند این سود در حساب مشمولان قرار گیرد.

وی همچنین گفت: حدود 5 میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت شماره شبا خود را اعلام ننموده اند و از مردم خواست، هر یک از دارندگان ورق سهام عدالت شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir/ اعلام نمایند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین قبلاً گفته بود از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت طی 12 سال گذشته حدود 2.7 میلیون نفر فوت نموده اند که سود سهام آنها در صورت انحصار ورثه به وارثان می رسد که از این تعداد حدود 100 هزار مشمول فوت شده از نظر ارث معین تکلیف شده اند.

به گزارش فارس، سهام عدالت از دولت نهم طراحی شد که با هدف سهامدار کردن مردم در اقتصاد کشور و نیز گسترش فرهنگ سهامداری و کاهش فاصله طبقاتی و کاهش ضریب جینی این سهام طراحی شد که به هر مشمول به ارزش یک میلیون تومان اسمی سهام عدالت پرداخت شد و قرار بود هزینه این سهام طی 10 سال از محل سود شرکت ها جبران گردد اما بعد از 10 سال دولت اعلام نمود فقط به اندازه 532 هزار تومان ارزش اسمی سهام جبران شده و در اختیار مردم قرار می گیرد و کسانی که می خواهند کل ارزش یک میلیون تومانی سهام را در اختیار داشته باشند باید بقیه قیمت سهام را به حساب دولت در سازمان خصوصی سازی واریز نمایند.

همچنین سهام عدالت برای دو دهک کم درآمد کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با تخفیف 50 درصدی روبه رو بود و 50 درصد این سهام از محل سود شرکت ها جبران شده بود همچنین سال جاری سومین سال پرداخت سود سهام عدالت است که به ازای هر سهم یک میلیون تومانی 205 هزار تومان علی الحساب پرداخت می گردد.

همچنین صالح قبل از این در خصوص زمان آزادسازی و نحوه آزادسازی سهام عدالت گفته بود، این امر به تصویب لایحه دولت در خصوص آزادسازی سهام عدالت بستگی دارد که اکنون در مجلس آنالیز می گردد و به احتمال زیاد سهام عدالت به روش واحدهای صندوق قابل معامله بورسی موسوم ETF و از آبان سال آینده این سهام آزاد می گردد و در اختیار مردم قرار می گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 492

به "واریز سود سهام عدالت از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام عدالت از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید