هوش مصنوعی کلاهبرداری هم کرد!

به گزارش ارانیوز، خوشبختانه دی استفانو پیش از پرداخت پول، با محلی که دخترش رفته بود و بعلاوه پلیس تماس گرفت و متوجه شد که این تماس، شیادی تلفنی با استفاده از هوش مصنوعی بوده است و دخترش صحیح و سالم در اردوی اسکی است.

هوش مصنوعی کلاهبرداری هم کرد!

فناوری هوش مصنوعی، شیادی تلفنی را یک سطح بالاتر برده است. مادری می گوید، یک کلاهبردار با استفاده از هوش مصنوعی، صدای دختر او تقلید نموده و مدعی شده بود، اگر یک میلیون دلار به حساب او واریز نکند، دخترش را خواهند کشت.

به گزارش خبرآنلاین، جنیفر دی استفانو از شهر اسکاتسدیل در آریزونای آمریکا به پلیس گفت، یک کلاهبردار تلفنی، با تقلید صدای دختر 15ساله اش، او را متقاعد کرد، درصورت نپرداختن 1 میلیون دلار به حساب او، دیگر دخترش را زنده نخواهد دید.

بری دختر 15 ساله دی استفانو، به اردوی اسکی رفته بود. دی استفانو، لحظه وحشتناک تماس تلفنی را به یاد آورد و گفت، وقتی به تلفنم جواب دادم، صدای بری را شنیدم که گریه کنان و وحشت زده می گفت، مامان کمکم کن! و بعد صدای مردی آمد که سر بری فریاد کشید که تلفن را قطع کند. بعد همان مرد با من صحبت کرد و گفت، دخترت پیش ماست، اگر می خواهی او را زنده ببینی، باید یک میلیون دلار به حسابمان واریز کنی. درضمن با پلیس و هیچ کس دیگر هم نباید حرفی بزنی.

دی استفانو می گوید، در همان حال، صدای گریه دخترم را هم می شنیدم و لحظه ای هم به تقلبی بودن آن شک نکردم.

دی استفانو می گوید، وقتی به مرد گفتم که این همه پول ندارم. او به 50هزار دلار رضایت داد.

خوشبختانه دی استفانو پیش از پرداخت پول، با محلی که دخترش رفته بود و بعلاوه پلیس تماس گرفت و متوجه شد که این تماس، شیادی تلفنی با استفاده از هوش مصنوعی بوده است و دخترش صحیح و سالم در اردوی اسکی است.

بنابه گفته پلیس، متاسفانه امکان سوء استفاده از هر نوع فناوری وجود دارد. بنابراین در شرایط مشابه، مردم باید درباره عزیزان خود، سوال هایی بپرسند که کلاهبردار خبری از آنها ندارد.

منبع: unilad

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1932

به "هوش مصنوعی کلاهبرداری هم کرد!" امتیاز دهید

1 کاربر به "هوش مصنوعی کلاهبرداری هم کرد!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی کلاهبرداری هم کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید