طرح سناتور ها برای جلوگیری از دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا

به گزارش ارانیوز، چند نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه نموده اند که به دنبال جلوگیری از چیزی است که دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا خوانده شده است.

طرح سناتور ها برای جلوگیری از دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چند نماینده مجلس سنای آمریکا به دنبال اضافه کردن طرحی به لایحه بودجه دفاعی این کشور هستند که خواهان جلوگیری از دخالت ادعایی کشور های چین، روسیه و ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

رسانه های آمریکایی گزارش داده اند مارکو روبیو و کریس ون هولن که این طرح را تهیه نموده اند قصد دارند آن را به عنوان متمم به لایحه بودجه دفاعی آمریکا در سال اقتصادی 2021 اضافه نمایند.

مارکو روبیو گفته است: بازیگران متخاصم شامل روسیه، چین و ایران به کوشش برای تفرقه افکنی و تضعیف دموکراسی ما ادامه خواهند داد. مهم است که ایالات متحده، تبعات معناداری برای دخالت انتخاباتی در نظر بگیرند.

کریس ون هولن، دیگر عضو مجلس سنا هم گفته است: می دانیم که دشمنان خارجی در حال برنامه ریزی برای دخالت در انتخابات آینده مان هستند بنابراین باید همین الان برای محافظت از تمامیت دموکراسی مان اقدام کنیم.

بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نهاد های حاکمیتی آمریکا بار ها کشور های دیگر به ویژه روسیه را به دخالت و کوشش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم نموده اند.

نهاد های اطلاعاتی آمریکا مدعی شده اند در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 هکر های روسی به رایانه های کمیته ملی حزب دموکرات نفوذ نموده و اطلاعات محرمانه آن را به بیرون درز داده اند. مسکو همیشه این اتهامات را رد نموده است.

این ادعا ها در حالی مطرح شده که آمریکا از سوی نهاد های مستقل حقوق بشری به تخریب فرایند دموکراسی در دیگر کشور ها به وسیله توسل به ابزار های مختلف از جمله کودتا متهم است.

دونالد ترامپ شهریورماه سال 1397 فرمانی را امضا کرد که بستر قانونی لازم را برای اعمال تحریم های جدید علیه شرکت ها یا افراد خارجی مظنون به دخالت در انتخابات آمریکا فراهم می نماید.

دن کوتس، مدیر وقت اطلاعات ملی آمریکا دی ماه سال 1397 در گزارشی کشور های روسیه، چین و ایران را به کوشش برای اثرگذاری بر انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا متهم کرد.

در آن گزارش ادعا شده بود این سه کشور کوشش نموده اند روی رأی دهندگان در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال 2018 اثر بگذارند، اما شواهدی مبنی بر نفوذ آن ها به سیستم های رأی گیری وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 803

به "طرح سناتور ها برای جلوگیری از دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سناتور ها برای جلوگیری از دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید