سند واکسیناسیون 60 میلیون نفر تدوین شده است

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - رئیس جمهوری ضمن اشاره به ضرورت هایی که باید همگان برای جلوگیری از ورود به موج جدید کرونا رعایت نمایند، تاکید نمود نباید زحماتی که تا به امروز کشیده شده است، از بین برود.

سند واکسیناسیون 60 میلیون نفر تدوین شده است

حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شرایط شرایط مناطق زردی را که تعداد بیماران مثبت آن، دو در صد هزار خواهد بود، آبی اعلام می کنیم و همه کسب و کسب ها در این مناطق فعالیت خود را انجام می دهند و البته در مناطق زرد هم با مراعات دقیق پروتکل ها، ان شاء الله فعالیت کسب و کارها شروع می گردد.

رئیس جمهوری در عین حال پایدارسازی شرایط کنونی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از روبروه با موج چهارم بیماری را ضروری خواند و گفت: رعایت یک سلسله مواردی برای حفظ این شرایط مهم است چراکه هر یک از این مجموعه ها آسیب ببیند مجددا با خطر روبرو خواهیم شد.

روحانی گفت: همانطور که ماسک زدن ضروری است، رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و پرهیز از دورهمی ها و اجتماعات هم ضروری است. هریک از اینها حلقه هایی را تشکیل می دهند که مانع گسترش ویروس می گردد و تضعیف هر یک از این حلقه ها کل مدیریت مقابله با کرونا را از بین می برد.

رئیس جمهوری با تأکید بر لزوم استمرار رعایت همگانی دستورالعمل های بهداشتی، گفت: اگر مجبور شویم بار دیگر برای مهار شیوع کرونا محدودیت های شدید وضع کنیم، طبیعتاً برای بسیاری از مشاغل و مردم مشکل ایجاد می گردد و امیدوارم همه یاری نمایند تا دوباره مجبور به وضع محدودیت های گسترده و شدید نشویم.

روحانی تهیه واکسن و انجام واکسیناسیون را از مطالبات به حق مردم دانست و اضافه نمود: دولت همه کوشش خود را برای تهیه واکسن مورد اعتماد انجام داده، اما همگان بدانند که دولت حدود 40 روز برای انتقال پول مورد احتیاج خرید واکسن گرفتار بود و این جنایتی بود که حتی در زمینه تهیه دارو علیه ملت ایران اعمال شد. در عین حال دولت همه اقدامات لازم برای ساخت واکسن داخلی، ساخت واکسن مشارکتی و خرید و واردات واکسن، انجام داده و با وجود محدودیت های اقتصادی فراوان، در این زمینه با دست باز عمل نموده است.

رئیس جمهوری با اشاره به تصویب سند معین اولویت ها برای واکسیناسیون در برابر کرونا در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: برای روزی که واکسن در اختیار ما بوده و قرار است واکسیناسیون شروع گردد به یک سند برای معین اولویت ها احتیاج داشتیم که در این جلسه به تصویب رسید و براساس آن، کادر درمانی، کارکنان خانه های سالمندان، جانبازان و معلولین، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای، به ترتیب در اولویت های اول و دوم دریافت واکسن قرار داشته و برنامه واکسیناسیون باقی آحاد اجتماع نیز در این سند دیده شده است.

روحانی با بیان اینکه مردم نباید در زمینه واکسن به شایعات توجه نمایند، توضیح داد: پیشنهادهایی برای تهیه واکسن و استفاده از آن در جریان آزمایش های انسانی به جمهوری اسلامی ایران نیز شد، اما وزارت بهداشت و درمان به حق این پیشنهادها را نپذیرفت و اجازه نداد که مردم برای مقاصد آزمایشی شرکت های ساخت واکسن مورد استفاده قرار گیرند و این اطمینان را به مردم می دهیم که چنین اتفاقی نیفتاده و نخواهد افتاد و ضروری است هر گونه خبر و اطلاعی در خصوص واکسن را از منابع معتبر دریافت نمایند.

رئیس جمهوری گفت: البته مردم باید توجه داشته باشند که حتی زمانی که واکسن آمد و واکسیناسیون انجام شد، این موضوع به معنای مجوزی برای کنار گذاشتن پروتکل های بهداشتی نیست و همه پروتکل ها از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی باید حداقل چندین ماه پس از انجام واکسیناسیون به طور جدی و دقیق رعایت گردد تا از رسیدن به شرایط ایمن مطمئن شویم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1135

به "سند واکسیناسیون 60 میلیون نفر تدوین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند واکسیناسیون 60 میلیون نفر تدوین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید