اختصاص596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا

به گزارش ارانیوز، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تا به امروز حدود 596 میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرارگرفته است.

اختصاص596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا

به گزارش خبرنگاران، نعمت الله ترکی از تجهیز 38 بیمارستان استان تهران به امکانات مورد نیاز برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا خبر داد و اضافه کرد: تا کنون 195میلیارد و 730 میلیون تومان از محل ارزش اضافه کرده برای تجهیز این بیمارستان ها تامین اعتبار و هزینه شده است.

معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در استان تهران اضافه کرد: تامین اعتبار و اختصاص این مبالغ برای خرید تجهیزات مورد نیاز بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است.

وی اضافه کرد: براساس توافقات اجرا شده با بانک مرکزی از محل منابع ارزی دولتی نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های استان بهره گرفته شده است.

بر اساس گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، اظهارات ترکی در حالی است که در تاریخ 21 اسفندماه سال 1398 به دنبال درخواست ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، با ابلاغ محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ 400 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان ها و تأمین لوازم ضروری و مقابله اثربخش با بیماری کرونا اختصاص یافت و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرارگرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 605

به "اختصاص596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص596 میلیارد به 38 بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید