سخن بزرگان درباره عشق؛ معنای عشق در جملات ناب بزرگان دنیا

به گزارش ارانیوز، در طول تاریخ دو مقوله فلسفه و دین بیشترین مطالب را راجع به مفهوم عشق بیان نموده اند. درقرن گذشته روانشناسی نیز در خصوص عشق به وفور اظهار نظر نموده است. امروزه علوم روان شناسی تکاملی، زیست شناسی تکاملی، مردم شناسی، علم اعصاب و زیست شناسی در خصوص ماهیت عشق و عملکرد آن بحث های زیادی را مطرح نموده اند. در مدل های زیست شناسی مربوط به جنسیت، عشق به عنوان یک غریزه موجود در پستانداران همانند گرسنگی و تشنگی مطرح شده است. روانشناسی عشق را پدیده ای اجتماعی و فرهنگی قلمداد می نماید. با این همه عشق هنوز پدیده ای رازآلود به نظر می رسد که شاید درک آن تا حدودی یک مسئله شخصی باشد. وبسایت Sdhcounselling تصویری از معنا و مفهوم عشق را در جملات بیست متفکر تاریخ دنیا را ارائه نموده است که در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

سخن بزرگان درباره عشق؛ معنای عشق در جملات ناب بزرگان دنیا

جیمز بالدوین

عشق نقاب هایی را کنار می زند که می ترسیم بدون آن زندگی کنیم و می دانیم که نمی توانیم تا ابد پشت آن ها بمانیم

جیمز آرتور بالدوین (1924-1987م)، رمان نویس، مقاله نویس و نمایش نامه نویس آمریکایی بود که برای علاقه و فصاحتش در موضوع نژاد در آمریکا، به چهره ای مهم در آمریکا و اروپای غربی در اواخر دهه 1950 و اوایل دهه 1960 میلادی تبدیل شد.

مایا آنجلو

من آموخته ام که انسان ها سخنان شما را فراموش خواهند کرد، آنچه را که انجام داده اید فراموش می نمایند، اما هرگز احساس شما را فراموش نخواهند کرد

مایا اَنجلو (1928 - 2014م) شاعر، خواننده، خاطره نویس، بازیگر و فعال حقوق مدنی اهل آمریکا بود. او هفت زندگی نامه از خود منتشر کرد، سه کتاب از مجموعه مقالات او چاپ شد، چندین کتاب شعر بیرون داد و با فهرستی از نمایشنامه ها، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی که طی بیش از 50 سال تألیف آن ها به طول انجامیده بود، اعتبار خاصی کسب کرد. او چندین جوایز معتبر و بیش از 50 مدرک افتخاری دریافت کرد.

توماس مور

رابطه به نوعی یک شروع است. قواعدی وجود دارد که شما را واقعاً در یک رابطه قرار می دهد. نکته فقط این نیست که این جهت به گونه ای پیش رود که شما را راضی کند بلکه موارد خاصی همچون تضاد ها در سر راه شما قرار دارند. در واقع در این جهت همانطور که به پیش می روید، فرد بالغ تری می شوید. دوستی و رابطه در خدمت روح شما خواهد بود

توماس مور (1779 - 1852م) شاعر و ترانه سرای ایرلندی بود که بیشتر به خاطر ترانه های پسر مطرب و آخرین گل تابستان معروف است. رمان لاله رخ نیز از آثار او است. توماس مور به همراه جان موری، از جمله کسانی بودند که پس از مرگ لرد بایرون، دفترچه خاطرات او را سوزاندند.

ماریان ویلیامسون

ما نه به واسطه عشقی که در گذشته دریافت نکردیم، بلکه به خاطر ادامه ندادن عشق تا به امروز، عقب می مانیم

ماریان ویلیامسون (متولد 1952) سیاست مدار، استاد دانشگاه، نویسنده و فعال مدنی آمریکایی است که تا به امروز سیزده کتاب به نگارش درآورده است.

لوسیل بال

اول عاشق خود باشید، سپس خواهید دید که همه چیز در یک نظو و ترتیب قرار می گیرد. شما واقعاً باید خود را دوست داشته باشید تا بتوانید در این دنیا هر کاری را انجام دهید

لوسیل بال (1911 - 1989م)، هنرپیشه و خواننده اهل ایالات متحده آمریکا بود که بین سال های 1932 تا 1989 میلادی فعالیت می کرد و به شهرت رسید.

راینر ماریا ریلکه

باید این واقعیت را پذیرفت که حتی بین نزدیک ترین آدم ها، مسافت های نامحدودی وجود دارد. تنها در صورتی می توان یک زندگی شگفت انگیز داشت که عاشق این مسافت های نامحدود بین یک دیگر شویم چرا که باعث می گردد یک دیگر را در آسمان ببینیم

راینر ماریا ریلکه (1875 -1926م) از مهم ترین شاعران آلمانی زبان در سده 20 میلادی بود. بعضی از سروده ها و داستان های ریلکه توسط مترجمانی، چون شرف الدین خراسانی، پرویز ناتل خانلری و علی عبداللهی به فارسی ترجمه و منتشر شده است.

النور روزولت

عشق شجاعت می خواهد، اما درد عشق، آتش پاک نماینده ای است که تنها عاشقان سخاوتمند معنای آن را می دانند. همه ما افرادی را می شناسیم که آنقدر از درد می ترسند که خود را مانند صدف ها در یک پوسته بسته می نمایند و هیچ چیزی را نمی بخشند و چیزی را هم دریافت نمی نمایند، بنابراین کوچک می شوند و تنها یک زندگی مرده را تجربه می نمایند

آنا النور روزولت (1884-1962 م)، همسر فرانکلین روزولت، سی و دومین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و بانوی اول ایالات متحده، اولین رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و یکی از فعال ترین شخصیت های قرن بیستم در ترویج و توسعه حقوق بشر و گسترش فعالیت های انسان محبت آمیز نهاد های بین المللی بود.

مولوی

وظیفه ما این نیست که به دنبال عشق بگردیم بلکه وظیفه ما جستجو و پیدا کردن تمام موانعی است که در درون خود در برابر آن ایجاد نموده ایم

جلال الدین محمد بلخی معروف به مولانا، مولوی و رومی (15 مهر 586 - 4 دی 652 هجری شمسی)، از مشهورترین شاعران ایرانی پارسی گوی است. نفوذ مولوی فراتر از مرز های ملی و تقسیمات قومی است. ایرانیان، تاجیک ها، ترک ها، یونانیان، پشتون ها، دیگر مسلمانان آسیای مرکزی و مسلمانان آسیای جنوب شرقی در طی هفت قرن گذشته به شدت از میراث معنوی او تأثیر گرفته اند. اشعار او به طور گسترده ای به بسیاری از زبان های دنیا ترجمه شده است. ترجمه سروده های مولوی که با نام رومی در غرب شناسایی شده به عنوان محبوب ترین و پرفروش ترین شاعر در ایالات متحده آمریکا شناخته می گردد.

لائوتسه

عشق قوی ترین همه احساسات است، زیرا همزمان به سر، قلب و حواس حمله می نماید

لائوتسه، با نام اصلی لی اره، معروف به استاد کهن یا پیر استاد بوده است. تا آنجایی که مدارک تاریخی نشان می دهد، او به احتمال زیاد، اولین فیلسوف مشهور چینی در زمان سلسله چو می باشد. اما بعضی بر این باورند که چنین شخصی هرگز وجود نداشته است. لائوتسه در قرن پنجم یا ششم قبل از میلاد، آیین تائو را پایه گذاری کرد. وی از فلاسفه عظیم چین به شمار می رود. لائوتسه به معنای حکیم سالخورده است. بنا به افسانه های چینی، نام او وین لی می باشد که در سال 604 ق. م. در ایالت چو متولد شده و در سال 524 ق. م. نیز وفات یافته است. کتاب مقدس آیین او تائو ته جینگ (کتاب طریقت و تقوی) شامل 81 قطعه کلمه قصار است.

هلن کلر

بهترین و زیباترین چیز های این دنیا را نمی توان دید یا حتی شنید بلکه باید با قلب احساس کرد

هلن آدامز کِلِر (1880 - 1968م)، نویسنده نابینا و ناشنوا و فعال سوسیالیست آمریکایی بود. هلن کلر از زمانی که در دانشگاه رادکلیف دانشجو بود، نگارش را شروع کرد و این حرفه را 50 سال ادامه داد. علاوه بر زندگی من، 11 کتاب و مقالات بیشماری در زمینه نابینایی، ناشنوایی، مسائل اجتماعی و حقوق زنان به رشته تحریر درآورده است.

اسکار وایلد

عشق را در قلب خود نگه دارید. زندگی بدون آن مانند یک باغ بی آفتاب است که گل های آن در حال مرگ هستند

اسکار فینگل اُ. فِلاهرتی ویلز وایلد (1854 -1900م)، که به نام هنری اسکار وایلد شناخته می گردد شاعر، داستان نویس، نمایش نامه نویس و نویسنده داستان های کوتاه ایرلندی بود. وایلد مجموعه داستان شاهزاده خوشبخت و دیگر قصه ها را برای دو پسرش نوشت. مضمون بیشتر داستان های شاهزاده خوشبخت اثبات انسان بود به وسیله عشق ورزیدن به دیگران و رسیدن به زیبایی درونی است.

ونسان ون گوگ

عاشق بسیاری از چیز ها باشید، زیرا در آن ها قدرت واقعی نهفته است. وقتی عاشق کسی باشید او عکس العمل بیشتری نشان می دهد و می توانید چیز های بسیاری از او بدست آورید. آنچه با عشق انجام می گردد، به درستی پیش خواهد رفت

ونسان وَن گوگ یا وینسنت ویلم فان خوخ (1853-1890م) یک نقاش هلندی بود که کار او تأثیر گسترده ای بر هنر سده 20 (میلادی) داشت. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت، ولی تا اواخر دهه دوم زندگی اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کار های شناخته شده اش را در دو سال آخر زندگی اش تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از2100 کار هنری فراوری کرد که شامل 860 نقاشی رنگ روغن و بیش از 1300 نقاشی با آبرنگ، می گردد.

آلبرت الیس

هنر عشق عمدتاً هنر ماندگاری است

آلبرت الیس (1913 - 2007)، یک روان شناس آمریکایی بود که بنیانگذار و رئیس افتخاری نهاد آلبرت الیس نیویورک بود.

گوته

عشق سلطه یافتن نیست، پرورش دادن است

یوهان ولفگانگ فون گوته (1749-1832 م)، شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان شناس، فیلسوف و سیاست مدار آلمانی بود. او یکی از کلید های اصلی ادبیات آلمانی و جنبش وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به شمار می رود. وی یکی از مردان عظیم فرهنگی قرون 18 و 19 اروپا و یکی از افراد برجسته ادبیات دنیا محسوب می گردد.

مارتین لوتر کینگ

من تصمیم گرفته ام به عشق بچسبم. متنفر بودن بار بسیار سنگینی است

مارتین لوتر کینگ جونیور (1929-1968م)، رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی های آفریقایی تبار بود. وی سخنرانی ترتیب داد به نام من رویایی در سر دارم که حدود 250 هزار نفر جمعیت داشت.

انوره دو بالزاک

هرچه بیشتر قضاوت کنیم، کمتر عاشق می شویم

اُنوره دو بالزاک (1799 - 1850)، نویسنده نامدار فرانسوی است که او را پیشوای مکتب واقع گرایی (ادبیات) اجتماعی می دانند. کمدی انسانی نامی است که بالزاک برای مجموعه آثار خود که حدود 90 رمان و داستان کوتاه را دربرمی گیرد برگزیده است. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک بینانه روحیات شخصیت های داستان، بالزاک را به یکی از شناخته شده ترین و تأثیرگذارترین رمان نویسان دو قرن اخیر تبدیل نموده است.

لائوتسه

وقتی کسی عمیقاً عاشق شما باشد، این به شما قدرت می بخشد، اما وقتی شما عمیقاً عاشق کسی باشید، این به شما شجاعت می بخشد

جویس برادرز

بهترین راه اثبات عشق اعتماد است

جویس دیان برادرز (1927-2013 م)، جامعه شناس، مجری تلویزیونی و ستون نویس معروف آمریکایی بود.

دیوید ویلکرسون

عشق فقط چیزی نیست که شما احساس می کنید بلکه کاری است که باید انجام دهید

دیوید ری ویلکرسون (1931-2011 م)، یک کشیش آمریکایی بود که بیشتر به خاطر کتاب ها و تأسیس یک برنامه ترک اعتیاد برای جوانان مشهور بود.

چارلی چاپلین

وقتی گلی را دوست دارید آن را می چینید، اما وقتی عاشق گلی هستید آن را هر روز آبیاری می کنید، فرق بین عشق و دوست داشتن این است

سِر چارلز اسپنسر چاپلین (1889-1977)، معروف به چارلی چاپلین و چارلی، یکی از عظیمترین و مشهورترین بازیگران و کارگردانان سینما و همچنین آهنگساز برجسته هالیوود و برنده جایزه اسکار است. چاپلین یکی از محبوب ترین و عظیمترین هنرمندان قرن بیستم میلادی و تاریخ سینما است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 723

به "سخن بزرگان درباره عشق؛ معنای عشق در جملات ناب بزرگان دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سخن بزرگان درباره عشق؛ معنای عشق در جملات ناب بزرگان دنیا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخن بزرگان درباره عشق؛ معنای عشق در جملات ناب بزرگان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید