تمدید قراردادهای اجاره توسط ستاد ملی کرونا تصویب می شود

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد پیشنهاد تمدید و معین سقف قراردادهای اجاره در سال 1400 ارائه شده، اما تا به امروز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

تمدید قراردادهای اجاره توسط ستاد ملی کرونا تصویب می شود

به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کووید 19 ستاد ملی کرونا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، بخشنامه تمدید قراردادهای اجاره و همچنین مشخص سقف برای اجاره بها را تصویب کرد. سال جاری نیز وزارتخانه همان پیشنهاد سال گذشته را ارائه کرده اما هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و احتمالا در جلسه شنبه دو هفته بعد ستاد ملی کرونا در این زمینه اعلام نظر خواهد شد.

وی اضافه کرد: تمدید و افزایش تسهیلات کمک ودیعه مسکن نیز از سوی وزارت راه و شهرسازی ارائه شده که احتمالا در همان جلسه به تصویب می رسد و جزئیات آن اعلام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما جایی نگفتیم که قراردادهای اجاره به منوال سال گذشته خواهد بود. ما عضوی از ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که در خصوص مسائل بخش مسکن تمرکز بیشتری داریم. بنابراین موضوعات مربوط به این حوزه را پیشنهاد می دهیم. امیدواریم تا حدود 10 روز آینده سه موضوع مبلغ وام ودیعه مسکن، تمدید و مشخص سقف قراردادهای اجاره به جمع بندی برسد و بتوانیم این موارد را تا پایان خردادماه عملیاتی کنیم.

به گفته محمودزاده، برای الزام به تمدید قراردادهای اجاره داشتن اجاره نامه سه برگی کفایت می کند و کد رهگیری الزامی نیست، اما برای دریافت تسهیلات لازم است و اگر مستاجری فاقد کد رهگیری باشد به او پرداخت نخواهد شد. البته توافقی در این زمینه با اصناف اجرا شده که با مبلغی ناچیز برای مستاجران کد رهگیری صادر کنند.

بنابراین گزارش، تیرماه سال 1399 با توجه به شیوع بیماری کووید 19 ستاد ملی کرونا گفت که قراردادهای اجاره باید تا اعلام پایان رسمی کرونا تمدید شود. بر این اساس اضافه اجاره بها در تهران بیش از 25 درصد، در کلانشهرها بیش از 20 درصد و در سایر شهرها بیش از 15 درصد ممنوع است. این میزان اجاره بها تا زمانی که وزرات بهداشت و درمان شرایط این ویروس را از حالت اضطرار خارج کند ادامه خواهد داشت. برای سال جاری هنوز تصمیمی از سوی ستاد کرونا اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1376

به "تمدید قراردادهای اجاره توسط ستاد ملی کرونا تصویب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید قراردادهای اجاره توسط ستاد ملی کرونا تصویب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید