تشریح اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان کرونا

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به فعالیت های انجام شده در این دانشگاه در زمینه مبارزه با کرونا، گفت در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماری های تنفسی، با مشارکت وزارت بهداشت نتایج خوبی حاصل شده است.

تشریح اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان کرونا

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد تقی احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس در آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان با عنوان زندگی دست یاریگر توست، گفت: دانشگاه تربیت مدرس به جز حوزه های فرهنگی و امور اجتماعی، فعالیت های متنوعی را نیز در زمینه مقابله با کرونا در این دوران طراحی و مدیریت کرد.

وی در این آیین که عصر روز چهارشنبه (ششم اسفند) به صورت مجازی و حضوری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار گردید، با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه جامع وزارت علوم است که دانشکده علوم پزشکی هم دارد، گفت: این دانشگاه در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماری های تنفسی که با مشارکت وزارت بهداشت انجام داد، به نتایج خوب و به مرحله فراوری رسیده است که مهم ترین دستاورد در این دوره بوده است.

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه دیده بانی کرونا، مبتکر ایجاد و انتشار بولتن های آموزشی بودیم که همه اساتید در زمینه آینده کرونا به اظهار نظر و تحقیق برای آینده کشور پرداختند و در این زمینه نیز 45 بولتن پزشکی و 101 بولتن غیرپزشکی متاثر از سایر علوم منتشر شد و در سطح دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم هم مورد استفاده نهاده شد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: این دانشگاه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با یاری دانشکده علوم پزشکی خود به بومی سازی دستورالعمل های بهداشتی با محیط های دانشگاهی پرداخت و امکانی فراهم کرد تا با ایجاد آزمایشگاه ویژه ای در مرکز بهداشت دانشگاه از تمام دانشجویان و افراد مشکوک به ویروس کرونا تست گرفته و تشخیص به موقع داشته باشیم.

احمدی یادآور شد: همچنین در زمینه فراوری کیت های تخصصی آر.ام.ای و سلول درمانی و موارد متعدد دیگر نیز موفقیت های خوبی داشتیم که با همکاری بنیاد برکت در مرحله فراوری انبوه است و این اقدامات بهار آینده نقش موثری در برطرف نگرانی های دوره کرونا خواهد داشت.

به گفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه میزبان طرح آمایش فراوری محتوا برای حفظ سلامت روان دانشجویان نیز بود و امیدواریم این طرح در آینده نزدیک ثمرات خود را نشان دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1240

به "تشریح اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید