انتقاد احزاب الجزایری از نادیده دریافت مطالبات مردمی

به گزارش ارانیوز، بعضی احزاب سیاسی الجزایر از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نادیده دریافت مطالبات مردم این کشور انتقاد کردند.

انتقاد احزاب الجزایری از نادیده دریافت مطالبات مردمی

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، الجزایری ها در اولین آدینه پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در شهرهای مختلف این کشور به خیابان ها آمدند و علیه تداوم حضور عناصر وابسته به نظام عبدالعزیز بوتفلیقه در ساختار قدرت تظاهرات کردند. پلیس و نیروهای امنیتی الجزیره در چند شهر از جمله وهران به تظاهرات کنندگان حمله و تعدادی از آنان را دستگیر کردند.

حزب کار الجزایر با انتشار بیانیه ای در فضای مجازی فیسبوک گفت: مردم الجزایر با حضور میلیونی خود در خیابان ها در اولین روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، این انتخابات را رد کردند و راهکارهای حاکمیتی را نپذیرفتند و بار دیگر بر کناره گیری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت تاکید نمودند.

این حزب با محکوم کردن حمله پلیس و نیروهای امنیتی به تظاهرات مسالمت آمیز مردم در بعضی از شهرها از جمله مرکز استان وهران و چند شهر دیگراین استان تاکید نمود: تمام زندانیان سیاسی باید آزاد شوند و تنها راه چاره عملی که می توان به مطالبات مردم پاسخ مثبت داد، تشکیل مجلس موسسان ملی است تا به وسیله آن ساختارها و نهادهایی پی ریزی شوند که به حاکمیت مردم منجر و از دخالت بیگانگان جلوگیری گردد.

به نوشته روزنامه الجزایری الخبر الیومی، حزب اسلامگرای عدالت و توسعه با حمایت از تظاهرات مسالمت آمیز مردم الجزایر علیه تداوم حضور عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه در قدرت گفت: نمی توان پذیرفت که با برگزاری انتخابات کار تمام شده تلقی و شرایط جدید را به مردم تحمیل کرد. باید این سیاست متوقف گردد.

این حزب در بیانیه خود توضیح داد: هیئت حاکمه بدون در نظر دریافت مطالبات سیاسی مردم انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد و این درحالی است بخش قابل توجهی از ملت این انتخابات را رد نموده است لذا یک حد و مرزی برای نادیده گرفته شدن مطالبات مردمی باید معین گردد.

در این بیانیه با تاکید بر آزادی رسانه ای، عدم مانع تراشی در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز مردم و آزادی زندانیان سیاسی آمده است: باید یک نشست ملی برای انجام اصلاحات لازم و پاسخ مطالبات مردمی برگزار گردد. چراکه این مردم هستند که صاحبان حقیقی قدرت و ثروت الجزایرند.

در همین حال ، یک تحلیلگر مسائل سیاسی الجزایر گفت: هیئت حاکمه توانست انتخابات را برگزار کند اما از لحاظ سیاسی مغلوب شد. چراکه نتوانست اکثریت مردم را متقاعد کند.

خانم لویزه آیت حمادوش توضیح داد: رئیس جمهور جدید الجزایر با بحران بزرگ مشروعیت روبرو است. این موضوع مربوط به تعداد اندک رای دهندگان به اوست. در این انتخابات کمتر از 20 درصد واجدین شرایط رای دادن در کشور به عبدالمجید تبون رای دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 303

به "انتقاد احزاب الجزایری از نادیده دریافت مطالبات مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد احزاب الجزایری از نادیده دریافت مطالبات مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید