یک بلیط خرید 170 میلیون پوند برنده شد

به گزارش ارانیوز، یک بلیط بخت آزمایی یورومیلیونز در بریتانیا برد و یک یا چند شهروند خوش شانس را صاحب 170 میلیون پوند (190 میلیون یورو) کرد.

یک بلیط خرید 170 میلیون پوند برنده شد

به گزارش یورونیوز، شامگاه سه شنبه 16 مهر در قرعه کشی جایزه معروف یورومیلیونز که بزرگ ترین لاتاری اروپاست، بالاخره تمام پنج شماره عادی و دو شماره شانس یک بلیط بخت آزمایی با شماره های قرعه کشی شده، همسان در آمد. شماره های بلیط برنده این دوره 7، 10، 15، 44 و 49 و دو شماره شانس آن 3 و 12 بود.

بعضی از افرادی که در بخت آزمایی یورومیلیونز شرکت می نمایند به صورت گروهی و تحت قالب سندیکا چندین بلیط را همزمان با هم می خرند تا بخت بیشتری برای برنده شدن داشته باشند و بعد از برنده شدن مبلغ آن را بین هم تقسیم می نمایند. هنوز معلوم نیست برنده این دوره یورومیلیونز یک شخص است یا یک سندیکا، چون هنوز کسی برای دریافت این پول خود را معرفی نکرده است.

از آخرین باری که یک نفر جایزه اول این قرعه کشی را برد تاکنون مبلغ این جایزه هر هفته دو بار بالا رفته بود. اما از حدود دو هفته پیش این مبلغ روی 170 میلیون پوند باقی مانده بود زیرا این حداکثر جایزه این بازی بخت آزمایی است و تا زمانی که کسی برنده نشده باشد، جایزه روی همین مبلغ می ماند.

به جز برندگان ردیف اول که حداقل جایزه این بخت آزمایی به مبلغ 17 میلیون یورو را می برند، بسیاری از برندگان ردیف دوم نیز اغلب برنده جایزه های میلیونی می شوند. در آخرین قرعه کشی یورومیلیونز در روز سه شنبه گذشته، هر یک از 6 نفر ردیف دوم نیز برنده یک جایزه 5 میلیون و 200 هزار یورویی شدند که دو نفر از آنها فرانسوی بودند.

بعضی کاربران فرانسوی در شبکه های اجتماعی به طنز نوشته اند که اگر برکسیت تنها سه هفته جلو می افتاد، برنده یورومیلیونز دیگر یک فرد بریتانیایی نمی بود.

تاکنون تنها سه نفر توانسته اند برنده جایزه حداکثری 170 میلیونی پوندی (یا 190 میلیون یورویی) این بخت آزمایی شوند. نخستین بار یک نفر در سال 2012 که او هم بریتانیایی بود و دومین بار یک شهروند پرتغالی در سال 2014 جایزه حداکثری را بردند. آخرین بار نیز درست دو سال پیش بود که یک اسپانیایی با بلیط بخت آزمایی یورومیلیونز برنده جایزه 170 میلیونی شد.

از زمان ایجاد یورومیلیونز در 15 سال پیش تاکنون، فرانسه با 105 برنده میلیونی در صندلی نخست است و بریتانیا و اسپانیا به ترتیب با 102 و 100 برنده در صندلی های بعدی قرار دارند.

بلیط های بخت آزمایی یورومیلیونز در 9 کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، اتریش، بلژیک، لوگزامبورگ، جمهوری ایرلند، پرتغال و سوئیس فروخته می گردد و در هر کشوری یک شرکت با هماهنگی شرکای خود در کشورهای دیگر مسئول فروش و تبلیغات بلیط هاست.

به گزارش ارانیوز، بخت آزمایی ها یکی از راه های کسب درآمد هنگفت برای شرکت ها و موسسه هایی است که اجازه این کار بدانها داده می گردد. در بخت آزمایی گروه بزرگی از مردم حتی در تمام طول زندگی خود با خرید بلیطها در رویای کسب درآمدی شانسی هستند اما فقط چند نفر برنده می شوند و البته آنها باید بخش های از این پول را در قالب مالیات و دیگر موارد پرداخت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 137

به "یک بلیط خرید 170 میلیون پوند برنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بلیط خرید 170 میلیون پوند برنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید