تور اروپا ارزان: یادگیری اصطلاح های کاربردی پیش از سفر به اروپا

به گزارش ارانیوز، آشنایی با زبان های خارجی امتیاز با ارزشی در هنگام سفرهای خارجی محسوب می گردد، ولی یادگیری زبان تازه بنا به دلایلی مانند زمان، هزینه و احتیاج به تمرین و تکرار مداوم اندکی سخت به نظر می رسد. از اینرو، یادگیری چند اصطلاح مهم و کاربردی در زبان مقصد می تواند باعث تسهیل امور در سفر گردد. برای آشنایی با چند اصطلاح کاربردی از زبان های مختلف در ادامه مطلب همراه خبرنگاران باشید.

تور اروپا ارزان: یادگیری اصطلاح های کاربردی پیش از سفر به اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

زبان مهمترین جوهره فرهنگ محسوب می گردد و کلمه ها اصلی ترین مجاری تبادل واقعیت ها هستند. در واقع، واژگان زبان واقعیت های موجود در افراد و جهان بینی آن ها را آشکار می نمایند؛ از اینرو، یادگیری زبان یکی از راه های برای توسعه افق فکر است، زیرا امکان آشنایی با فرهنگ های نو را به صورت ناب را با طرح سوال و درک پاسخ ها بدون کم و کاستی های موجود در ترجمه فراهم می نماید. ولی در هنگام سفر به بعضی منطقه ها مانند اروپا امکان به علت تنوع زبانی، امکان تسلط بر همه آن ها تقریبا غیر ممکن است؛ زیرا، مشکلاتی مانند تداخل زبانی باعث سردرگرمی می گردد. در این میان، خوشبختانه زبان انگلیسی در بیشتر کشورها رایج و هنوز پیروز به نفوذ کامل در فرهنگ های بومی نشده است. البته آشنایی با این زبان نیز کافی نیست، زیرا همه افراد به آن مسلط نبوده و ترجیح می دهند تا به زبان بومی خود صحبت نمایند. نکته جالب توجه اینکه افراد بومی از گردشگرانی که کوشش می نمایند به زبان آنها صحبت نمایند، استقبال بیشتری می نمایند. بنابراین، یادگیری چند اصطلاح کاربردی مانند نحوه سلام کردن و فرهنگ غذایی فارغ از ادای صحیح تلفظ واژگان یا عبارت ها از زبان های رایج در کشورهای اروپایی پیش از سفر بسیار مفید به نظر می رسد.

1. آلمان

Hallo!

این کلمه با تلفظ هالو برترین و ساده ترین راه برای ارتباط با مردم است. البته برخلاف تصور، مردم آلمان رفتاری محبت آمیز دارند و هر از گاهی علاقه مندند تا زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند. زبان آلمانی زبان زیبایی بوده و یادگیری آن نیز آسان است، زیرا بعضی از کلمه های آن بسیار شبیه به انگلیسی هستند. از طرفی، این زبان یکی از زبان های ررایج در سطح اروپا محسوب می گردد و در کشورهای متعددی مانند آلمان، اتریش، بخش هایی از سوئیس، ایتالیا و لیختنشتاین رایج است.

Ein Bier bitte

این اصطلاح با تلفظ آین بیه بیته نیز برای درخواست نوشیدنی (دلستر) در زبان آلمانی استفاده می گردد.

2. مجارستان

Helló!

زبان مجاری یکی از دشوارترین زبان های جهان برای یادگیری محسوب می گردد، ولی با این وجود کشور مجارستان با برخورداری از مکان های فراوان یکی از پربازدیدترین مقصدهای اروپایی است. در این رابطه، شهر بوداپست - مرکز مجارستان - محبوبترین مرکز اروپایی شناخته شده است.

Kérek egy pálinkát

این اصطلاح نیز برای درخواست نوشیدنی معروف این کشور به نام pálinka استفاده می گردد که دارای طعم های متنوعی مانند آلو، زردآلو، گیلاس و عسل است.

3. ایرلندی

Dia duit

کاملا درست حدس زده اید! این واژه نیز به معنی سلام در زبان ایرلندی است. اگرچه ایرلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان محسوب می گردد، ولی در بعضی از منطقه ها مانند ناحیه غرب و بخش های روستایی مردم همچنان اصرار بر استفاده و حفظ زبان باستانی گالیک (Gaelic) دارند.

?Ca bhfuil an teach tabhairne aitiuil

این جمله سوالی نیز به این معنی است: ایستگاه حمل و نقل عمومی کجاست؟ و یکی از برترین عبارت های زبانی است. چندان نگران صحت تلفظ خود نباشید، زیرا وسائط حمل و نقل عمومی در این کشور از کیفیت و کمیت بالایی برخوردار است و زندگی در همه جا با تحرک و انرژی جریان دارد. البته این کشور مکان مناسبی برای ثبت رکوردهای گینس شناخته شده است. در سفر به ایرلند می توانید از موسیقی زنده لذت برده و گپ و گفت شادی را با افراد محلی تجربه کنید.

4. اسپانیا

Hola

زبان اسپانیایی سومین زبان پر کاربرد در جهان به شمار می رود و از اینرو، به لحاظ یادگیری دارای اهمیت است. لازم به ذکر است در حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان آشنایی دارند، پس سلام کردن اولین قدم برای آشنایی با این زبان زیبا است.

Quiero

من میخواهم.

Da me

به من بده.

اگر در رستوران هستید و قصد سفارش غذا را دارید، کافی است تا در یک تاپاس - رستوران هایی در اسپانیا که غذاهای محلی سرو می نمایند - با انگشت خود به نام غذاها اشاره نموده و این عبارت ها را تکرار کنید و غذایی خوشمزه را سفارش دهید. البته ممکن است این شیوه بیان خواسته ها چندان مودبانه به نظر نرسد، ولی جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا در زبان اسپانیایی شیوه خطاب مستقیم کاملا عادی است.

5. ایتالیا

Ciao و Buongiorno

هر دوی این کلمه ها در زبان ایتالیایی به معنی سلام بوده و برترین راه برای استقبال از مردم در ایتالیا هستند. ایتالیا نیز یکی از کشورهایی است که عمده فرهنگ آن بر پایه غذا است. در واقع، این کشور دارای غذاهایی است که در سطح جهانی نیز شهره هستند. بعلاوه قهوه نیز یکی دیگر از نوشیدنی های سنتی در این کشور به شمار می رود.

Un caffè per favore

یک قهوه لطفا! در صورتی که به ایتالیا سفر می کنید حتما سری به کافه های این کشور بزنید. نکته جالب توجه اینکه این کافه ها دارای طبقه بندی جالبی شامل محلی، قدیمی تا مدرن و مرزی هستند. قهوه نیز بر سه طعم اصیل، شیرین و طعم دار سرو می گردد.

Non è la quantità ma la qualità

کیفیت مهمتر از کمیت است. اسپرسو نوعی قهوه به سبک ایتالیایی است که مقدار آن کم است و بلافاصله پس از نوشیدن آن باید بعضیزید. پس از مقدار کم آن تعجب نکنید و به کیفیت توجه داشته باشید.

6. نروژ

Hallo

سلام

Takk for maten

از بابت غذا ممنون. این جمله یکی از مهمترین عبارت ها در زبان نروژی است، زیرا به هنگام صرف غذا در کشور نروژ آداب خاصی را باید رعایت کرد که یکی از آن ها تشکر از میزبان بابت غذا است. البته تشکر و قدردانی مسئله ای جهانی است که باید تا حد امکان در همه زبان ها آن را یاد گرفت.

Det er vakkert

بسیار زیبا است! کشور نروژ دارای یکی از برترین زیبایی هایی طبیعی در سطح اروپا است. در منطقه ها عاری از جمعیت مراتع کاملا حالت بکر و دست نخورده دارند. این زیبایی در منطقه ها شمالی کشور جلوه بیشتری پیدا می نماید. علاوه بر طبیعت، غذاهای متنوع نیز بخشی از جاذبه های این کشور محسوب می گردد.

7. اسلوونی

Zdravo

سلام. لیوبلیانا یکی از صمیمی ترین، کوچک ترین، امن ترین و پاکیزه ترین مرکز های اروپایی است. اهالی این کشور کاملا به زبان انگلیسی تسلط دارند، ولی با این وجود بسیار علاقه مندند تا زبان محلی خود را به گردشگران بیاموزند! پس در صورت مواجهه با چنین موقعیتی آن را از دست ندهید.

8. دانمارک

Hej

سلام. زبان دانمارکی نیز یکی دیگر از زبان های خانواده اسلاوی است و بسیار شبیه دیگر زبان های این خانواده - نروژی و سوئدی - است. مانند سایر زبان ها سلام و خوشامدگویی نخستین قدم برای یادگیری است.

København

کوپنهاگ. این شهر مرکز کشور دانمارک بوده و اصلی ترین جایی است که در سفر به این کشور باید به آنجا رفت. همچنان که از املای کلمه نیز تعیین است، نام این شهر در زبان دانمارکی دارای تلفظ متفاوتی است و نسبت به تلفظ آن در زبان انگلیسی ملایم تر است. به هر حال، در صورت سفر به اروپا فرصت بازدید از این شهر را از دست ندهید.

شیوه صحیح سیاحت در اروپا

اروپا به لحاظ وسعت و فرهنگ، برترین مکان برای گردش بوده و زبان های رایج در آن نیز به مقدار سایر جاذبه ها فرصت مناسبی برای کنکاش هستند. پس یادگیری اصطلاح های کاربردی برترین راه برای کسب تجربه ای دلپذیر از سفر به اروپا هستند. آیا شما نیز با این دسته از اصطلاح های کاربردی در زبان های مختلف آشنایی دارید؟ حتما دانسته های خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / thebesttravelplaces.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1694

به "تور اروپا ارزان: یادگیری اصطلاح های کاربردی پیش از سفر به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: یادگیری اصطلاح های کاربردی پیش از سفر به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید