کرزی: کلید گمشده صلح در پاکستان است؛ طالبان نقشی ندارند

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران: رئیس جمهور افغانستان در دیدار با سون یوشی نماینده ویژه چین در امور افغانستان گفت: کلید گمشده صلح در پاکستان است و گروه طالبان نقشی در این روند ندارد.

کرزی: کلید گمشده صلح در پاکستان است؛ طالبان نقشی ندارند

به گزارش گروه بین الملل ارانیوز، دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در دیدار با سون یوشی کننده ویژه چین در امور افغانستان گفت: کلید گمشده صلح در پاکستان است و گروه طالبان نقشی در این روند ندارد.

بر اساس این اطلاعیه، حامد کرزی شب گذشته در دیدار با سون یوشی گفته که صلح افغانستان در دست خارجی ها بویژه پاکستان و آمریکا است و گروه طالبان چندان نقشی ندارد.

رئیس جمهور افغانستان در دیدار با کننده ویژه چین اضافه نمود: چین روابط نزدیکی با پاکستان دارد و می تواند نقش مهمی را در آوردن صلح به افغانستان ایفا کند.

به گفته حامد کرزی، تا زمانی که پاکستان و امریکا در آمدن صلح به افغانستان صادقانه همکاری نکنند، افغانستان به صلح دائمی دست نخواهد یافت.

از سوی دیگر، سون یوشی کننده ویژه چین در امور افغانستان نیز گفت کشورش علاقه مند به ثبات و پیشرفت افغانستان است.

مقامات کابل باوجود این که پاکستان را عامل گسترش ناامنی در افغانستان می دانند؛ بارها با سفر به این کشور از مقامات اسلام آباد خواستار همکاری در روند صلح این کشور شده اند.

شورای صلح افغانستان معتقد است که پاکستان برای آمدن صلح صادقانه همکاری نمی کند.

این در حالی است که پاکستان نیز ضمن رد اتهامات افغانستان از مقامات این کشور خواسته تا از ورود تروریست ها به این کشور جلوگیری کنند.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 204

به "کرزی: کلید گمشده صلح در پاکستان است؛ طالبان نقشی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: کلید گمشده صلح در پاکستان است؛ طالبان نقشی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید