کاهش دما در انتظار بیشتر نقاط کشور

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور ضمن اعلام ورود سامانه بارشی به کشور از کاهش تدریجی دما در اغلب منطقه ها کشور از روز آدینه 24 دی ماه اطلاع داد.

کاهش دما در انتظار بیشتر نقاط کشور

بر این اساس، امروز (پنجشنبه 23 دی) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در منطقه های از غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی به طور پراکنده در گیلان، بعلاوه در شمال خوزستان، چهار محال بختیاری و غرب اصفهان بارش باران و برف و در منطقه ها سردسیر و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

روز آدینه (24دی) گستره فعالیت سامانه بارشی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل خزر، استان های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و برخی از منطقه ها استان کرمان را در بر خواهد گرفت.

شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی و نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان و کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان، شرق لرستان، جنوب وغرب اصفهان، چهار محال بختیاری و نیمه شمالی فارس، استان های گیلان و مازندران و کهگیلویه و بویراحمد می باشد. در این روز در برخی از نقاط غرب، و دامنه های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در منطقه ها جنوبی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

روز شنبه(25دی) در اغلب نقاط کشور، بارش رخ می دهد و در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، برخی منطقه ها یزد، شمال خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش شدت خواهد داشت. بعلاوه روز یکشنبه (26دی) در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت و موج دیگری از شمال غرب و غرب وارد کشور می گردد.

بارش در شمال غرب، غرب، برخی منطقه ها از دامنه های جنوبی البرز و سواحل شمالی کشور رخ خواهد داد. شدت بارش این روز در جنوب فارس و بوشهر، جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس، برخی منطقه ها هرمزگان و کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و بعلاوه جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان می باشد. در این روز شدت بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غالبا به صورت برف یا باران است.

روز دوشنبه(27 دی) به جز نواحی کویر مرکزی کشور بیشتر منطقه ها بارش خواهند داشت. در نواحی جنوبی باران و در امتداد رشته کوه های زاگرس و البرز، غرب و شمال غرب کشور عمدتا برف خواهد بود.

از آدینه (24 دی) تا یکشنبه (26دی) کاهش تدریجی دما در حدود 7 تا 12 درجه در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی رخ خواهد داد. این کاهش دما در دامنه های جنوبی البرز حدود 5 تا 7 درجه خواهد بود. شرق، شمال شرق و جنوب غرب و مرکز روز دوشنبه و سه شنبه(27 و 28دی) کاهش دمای 6 تا 12 درجه ای را در پیش دارند.

شنبه تا دوشنبه دریای خزر مواج است. بعلاوه در روز آدینه (24 دی) نیمه غربی خلیج فارس، روز شنبه(25 دی) خلیج فارس و تنگه هرمز و روز یکشنبه (26 دی) شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا (24 دی ماه) ابری و بارش باران و مه رقیق و گاهی وزش باد و رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای شش و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (25 دی ماه) ابری و بارش باران و مه رقیق در برخی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای3 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1659

به "کاهش دما در انتظار بیشتر نقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دما در انتظار بیشتر نقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید