تداوم بارش ها در بیشتر منطقه ها کشور؛ دما تا 10 درجه کاهش می یابد

به گزارش ارانیوز، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور گفت که در دو روز آینده بارش ها در بیشتر منطقه ها کشور ادامه دارد و دما در شرق و شمال شرق کشور تا 10 درجه کاهش می یابد.

تداوم بارش ها در بیشتر منطقه ها کشور؛ دما تا 10 درجه کاهش می یابد

با فعالیت سامانه بارشی امروز (اول اسفندماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان های ساحلی خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس بارندگی پیش بینی می گردد.

در بعضی نقاط واقع در شمال شرق، بعضی نقاط مرکز و ارتفاعات جنوب شرق نیز بارش پراکنده پیش بینی می گردد و شدت بارش یکشنبه (اول اسفندماه) در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمانشاه، لرستان ایلام، زنجان و قزوین است.

روز دوشنبه (2 اسفندماه) بارش در شرق سواحل خزر شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد بعلاوه در زاگرس مرکزی و جنوبی و بعضی نقاط مرکز و جنوب کشور نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

بعلاوه روز دوشنبه شدت فعالیت سامانه بارشی در خراسان رضوی خواهد بود و در نواحی مرکزی، شرق، جنوب شرق وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می گردد.

در این روز در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی نیز وزش باد به نسبت شدید رخ می دهد و سامانه بارشی سه شنبه (3اسفندماه) در شرق خراسان رضوی فعال خواهد بود و از اوایل وقت از کشور خارج می گردد.

طی این مدت بارش در منطقه ها سردسیر و مرتفع به شکل برف است. دوشنبه و سه شنبه (2و3 اسفندماه) دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین 6 تا 10 درجه کاهش می یابد. چهارشنبه و پنجشنبه (4 و 5 اسفندماه) در بیشتر منطقه ها کشور جوی پایدار و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همراه با غبار محلی پیش بینی می گردد.

امروز (اول اسفندماه) غرب خلیج فارس مواج است و از ظهر دوشنبه تا چهارشنبه (2 تا4 اسفندماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا (2 اسفندماه) نیمه ابری و تا ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش بادشدید و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (2 اسفندماه) نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

طی امروز و فردا (1 و 2 اسفند ماه) بندرعباس با دمای 27 و 28 درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای 0 و 3- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1732

به "تداوم بارش ها در بیشتر منطقه ها کشور؛ دما تا 10 درجه کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش ها در بیشتر منطقه ها کشور؛ دما تا 10 درجه کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید