چشم انداز 1404 کشور مبنای جهت گیری نظام بانکی است

به گزارش ارانیوز، رئیس هیئت مدیره بانک دی در سفر به شهر ساوه ضمن بازدید از گروه صنعتی بوتان و گروه صنعتی صفا چشم انداز 1404 کشور را مبنای جهت گیری نظام بانکی مطرح نمود.

چشم انداز 1404 کشور مبنای جهت گیری نظام بانکی است

به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره به همراه ناصر شریعتی، مدیرکل امور شعب و بازاریابی، احمد حشمی پور، مدیرکل حوزه مدیریت، ناصر سعیدی، رئیس اداره عملیات ارزی و مهدی یدالهی فر، رئیس اداره اعتبارات در راستای گسترش مبادلات مالی و توسعه همکاری های دو جانبه از گروه صنعتی بوتان و گروه صنعتی صفا بازدید و با عضو هیئت مدیره و مدیر عامل این دو مجموعه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار سهم دینی، رئیس هیئت مدیره بانک دی ضمن بازدید از بخش های مختلف گروه صنعتی بوتان و آشنایی با دستاوردهای این شرکت گفت: با توجه به این که مسائل مالی در سال های اخیر به حربه ای برای فشار دشمنان به اقتصاد ایران تبدیل شده، کوشش و دستاوردهای شرکت های فراوریی مانند بوتان دریچه امیدبخشی در رونق فراوری داخلی و گذر از تحریم ها روی کشور گگردده است.

رئیس هیئت مدیره بانک دی با اشاره به شرایط کنونی کشور به لزوم همکاری و تعامل همه بخش های مالی برای حل مسائل تاکید نمود و گفت: به دلیل بانک محور بودن اقتصاد کشور هر زمانی که موضوع رونق فراوری مطرح می گردد، نقش بانک ها مورد توجه قرار می گیرد اما علاوه بر نقش آفرینی بانک ها به عنوان بازوی پرتوان مالی باید همه سازمان ها و نهادها برای تحقق این مهم گام در میدان عمل بگذارند.

سهم دینی با اشاره به این که نقش بانک ها در رونق فراوری را می توان در دو رویکرد خرد و کلان آنالیز کرد، توضیح داد: در رویکرد کلان، جنبه منافع ملی که در سیاست های کلی نظام آمده ، مد نظر است و در رویکرد خّرد، منافع نظام بانکی و به طور معین منافع هر بانک مورد توجه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: بانک ها زمانی در انجام وظیفه خود برای توسعه مالی و فراوری، کارا و اثربخش خواهند بود که رویکرد خرد به طور کامل در راستا رویکرد کلان کشور باشد.

رئیس هیئت مدیره بانک دی با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه چشم انداز 20 ساله افق 1404، ایران باید به صندلی اول مالی، علمی و فناوری آسیای جنوب غربی و منطقه آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه دست یابد، گفت: این چشم انداز، مبنای تنظیم سیاست های کلی برنامه های پنج ساله کشور است و افق جهت گیری کلی فعالیت های کشور و نظام بانکی را در ابعاد مختلف معین می نماید.

سهم دینی در جریان این بازدید با اشاره به رویکرد بانک دی در تحقق شعار سال مطرح کرد: بانک دی با هدف حمایت از رونق فراوری داخلی، استراتژی های کلان خود را در راستای حمایت از واحدهای فراوریی بر مبنای ارائه تسهیلات ارزان قیمت به مجموعه های فراوریی و صنعتی تعریف نموده است تا بتواند سهم خود را در این زمینه ایفا نماید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 174

به "چشم انداز 1404 کشور مبنای جهت گیری نظام بانکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز 1404 کشور مبنای جهت گیری نظام بانکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید