پلاسما درمانی کرونا در پاکستان پیروز بوده است

به گزارش ارانیوز، متخصصان خون شناسی در پاکستان که چندی پیش مجوز استفاده از داروی اخذ شده از پلاسمای انسانی، کلروکین و هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کرونایی را دریافت کرده بودند اکنون اولین مرحله معالجه بالینی افراد مبتلا به این ویروس همه گیر را با موفقیت گذراندند.

پلاسما درمانی کرونا در پاکستان پیروز بوده است

رسانه های پاکستانی هفته های اخیر به نوعی پلاسمای خون موسوم به convalescent plasma اشاره کرده بودند که از سوی اداره کنترل دارو این کشور برای درمان احتمالی مبتلایان به ویروس کووید-19 تولید خواهد شد.

گفتنی است موافقت با استفاده از این داروها پس از تحقیقات پژوهشگران دانشگاه های علوم پزشکی در شهر کراچی حاصل شد و برخی از دانشکده های علوم پزشکی پاکستان نیز مجاز به استفاده از این داروها برای درمان احتمالی بیماران شدند.

براساس این گزارش، یک هماتولوژیست مشهور پاکستان در شهر کراچی اعلام کرد که مرحله آزمایش بالینی بیمار کرونایی و درمان وی با استفاده از پلاسمای خون (ایمن سازی منفعل) با پیروزیت انجام شد.

دکتر طاهر شمسی رئیس مووسه ملی بیماری های خون در کراچی به رسانه ها گفت: فرآیند پلاسما درمانی بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 هم اکنون در 3 بیمارستان پاکستان آغاز شده و 5 بیمارستان دیگر نیز درصدد دریافت مجوز از وزارت بهداشت برای آزمایش بالینی آن برای ایمن سازی منفعل بیماران کرونایی هستند.

وی اضافه نمود: اولین بیمار کرونایی با روش درمان پلاسما بهبود و از بیمارستان مرخص شد و با گذر این مرحله، سایر بیمارستان نیز پلاسما درمانی را توسعه خواهند داد.

این متخصص نام آشنای پاکستان گفت: اولین بیمار کرونایی پس از معالجه با پلاسما، طی هفت روز بهبود یافت و پس از سرانجام معالجه تست کرونای وی منفی بود. پس از آن فرآیند درمان ده ها بیمار در سه مرکز پزشکی در سایر نقاط پاکستان آغاز شده است.

وی که اولین متخصص پزشکی در پاکستان بود که پلاسما درمانی را به مراجع دولتی این کشور پیشنهاد داد، اضافه نمود: روش پلاسما درمانی بیماران کرونایی در پاکستان از سوی اداره دارو و غذا آمریکا و سازمان جهانی بهداشت مورد تایید قرار گرفته است.

تیم محققان موسسه ملی بیماری های خون (NIBD) در پاکستان اعلام کرد: هیچ علائمی دال بر آلودگی مجدد بیماران بهبود یافته به ویروس کرونا پس از اهدای خون توسط آنان، دیده نشده است.

رسانه های پاکستانی پیشتر گزارش دادند، تولید داروی کلروکین در این کشور به میزان 40 میلیون قرص رسیده و مواد اولیه کافی نیز برای تولید این داروها در دسترس است.

اواخر فروردین ماه گذشته متخصصان دانشگاه علوم بهداشتی داو در شهر کراچی پاکستان مدعی شدند که با استخراج آنتی بادی ها از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از کرونا، پیروز به تولید ایمونوگلوبولین وریدی شدند که در درمان مبتلایان به ویروس کووید-19 موثر است.

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از 31900 نفر فراتر رفته و تا به امروز 667 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و 8 هزار و 212 بیمار کرونایی نیز بهبود یافته اند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 700

به "پلاسما درمانی کرونا در پاکستان پیروز بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلاسما درمانی کرونا در پاکستان پیروز بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید