پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری افزایش یافت

به گزارش ارانیوز، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: اطمینان و پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری با نصب و راه اندازی کمپرسور یدک تأسیسات تقویت فشار صفاشهر افزایش یافت.

پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری افزایش یافت

به گزارش شانا به نقل شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی اظهار کرد: تأسیسات تقویت فشار گاز، نقش حیاتی در حفظ و استمرار پایداری جریان انتقال گاز در سطح شبکه گاز کشور دارند و در کشور ما که عمده خطوط انتقال گاز از جنوب به شمال است، برخی تأسیسات اهمیت راهبردی دارند و بهره برداری بهنگام از آنها برای مدیریت شبکه انتقال گاز کشور حساسیت ویژه ای دارد.

وی اضافه نمود: تأسیسات تقویت فشار گاز صفاشهر با ظرفیت انتقال 107 میلیون مترمکعب گاز در روز روی خط لوله سراسری هشتم در استان فارس طراحی و اجرا شده است و این تأسیسات با سه واحد توربوکمپرسور بومی سازی شده ازسوی سازندگان داخلی، در سال 1395 نصب و راه اندازی شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران توضیح داد: از این رو سال جاری با توجه به ملزومات سال 99 و اهمیت ویژه عملیاتی شدن واحد چهارم این تأسیسات همسو با اطمینان و پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری از سوی شرکت ملی گاز ایران، پروژه نصب و راه اندازی واحد یدک تأسیسات صفاشهر به شرکت مهندسی و توسعه گاز ابلاغ شد.

صلواتی با بیان اینکه فرآیند انتخاب پیمانکار با اولویت در دستور کار نهاده شد و اواخر خردادماه پیمانکار اجرایی شروع به کار کرد، ادامه داد: با وجود شرایط بسیار سخت و سخت کار در تأسیسات گازدار، عملیات نصب در مدت زمان پنج ماه انجام و واحد یدک پس از انجام آزمون 72 ساعته راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1131

به "پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری انتقال گاز در خط لوله هشتم سراسری افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید