واکنش مقاومت عراق به هرگونه تجاوز نظامی کوبنده خواهد بود

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، ابو علی العسکری مسئول دفتر امنیتی جنبش کتائب حزب الله عراق سخنانی را در مورد حملات به مراکز دیپلماتیک در این کشور عنوان کرد.

واکنش مقاومت عراق به هرگونه تجاوز نظامی کوبنده خواهد بود

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: از دیدگاه مقاومت عراق هرگونه حمله به مراکز دیپلماتیک مردود است. این مسئول دفتر امنیتی حزب الله عراق اضافه کرد: کسانی که از حضور اشغالگران در عراق حمایت می نمایند، خائن هستند.

وی با اشاره به سلسله تجاوزات نظامی ایالات متحده آمریکا به مواضع مقاومت، توضیح داد: واکنش مقاومت عراق به هرگونه تجاوز نظامی کوبنده خواهد بود. تا زمانی که نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق خارج نشوند، مورد هدف قرار خواهند گرفت.

این درحالی است که قبلا هم عباس صروط نماینده مجلس عراق تاکید نمود: آمریکا با هدف قرار دادن حشد شعبی برای ورود داعش به عراق مقدمه چینی می نماید. حملات مکرر آمریکا به نیروهای حشد شعبی و مرزهای عراق نقض حاکمیت عراق است.رژه حشد شعبی، آمریکا را خشمگین کرد. وظیفه دولت عراق اجرایی کردن مصوبه مجلس درباره بیرون کردن نیروهای آمریکایی است.

وی بر ضرورت اقدام بازدارنده به منظور ممانعت از تحرکات آمریکا علیه رزمندگان حشد شعبی، تاکید نمود و اضافه کرد: هدف قرار دادن حشد شعبی در مرزها، مقدمه ای برای وارد کردن داعشی هاست.

آمریکا اخیرا مواضع حشد شعبی را در مرز عراق با سوریه هدف قرار داد. جنگنده های آمریکایی مواضع حشد شعبی در منطقه البوکمال واقع در مرزهای مشترک سوریه و عراق را بمباران کردند. منابع عراقی اعلام کردند که در جریان این تجاوز 4 نیروی حشد شعبی به شهادت رسیدند.

مقامات آمریکایی در توجیه این جنایت مدعی شدند که حمله بامدادی به حشد شعبی در واقع دفاع از خود بوده است! این اقدام ایالات متحده آمریکا واکنش های متعددی از سوی عراقی ها در پی داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1451

به "واکنش مقاومت عراق به هرگونه تجاوز نظامی کوبنده خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مقاومت عراق به هرگونه تجاوز نظامی کوبنده خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید