هشدار یک نظامی ارشد ایرانی درباره جنگی که آمریکا به دنبال آن است

به گزارش ارانیوز، خبرنگاران: نهمین رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل، محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر، جمعی از مدیران صنعت برق پیش از ظهر امروز در محل مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد.

هشدار یک نظامی ارشد ایرانی درباره جنگی که آمریکا به دنبال آن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم ابتدا به تمامی پرسنل شرکت توانیر در تهران و استان ها خداقوت و خسته نباشید گفت و حفظ کارکرد صنعت برق را حاصل زحمات و تلاش های این کارکنان زحمت کش دانست.

وی ادامه داد: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی و بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مایوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهباد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

سردار جلالی با بیان اینکه آمریکایی ها پس از ناامیدی از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی کشور رفتند شرح داد: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است این حملات بیشتر در این حوزه صورت می گیرد.

به گفته سردار جلالی زیرساخت های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری شدن پیدا کرده است. لذا حفظ این کارکردها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب پذیری ها و کنترل آمادگی هاست، متذکر شد: صنعت برق صنعتی مادر است و همه کارکردهای حیاتی به برق مربوط است. عدم اختلالات در زیرساختهای برق کشور نشان از تاب آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت کنونی مولدهای اضطراری برق می تواند رشد بیشتری داشته باشد تا تامین کننده برق اضطراری کشور باشد.سردار جلالی متذکر شد: رزمایش های سایبری در حوزه برق باید به صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب پذیری ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 989

به "هشدار یک نظامی ارشد ایرانی درباره جنگی که آمریکا به دنبال آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار یک نظامی ارشد ایرانی درباره جنگی که آمریکا به دنبال آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید