قرص قاتلی که به جای شفا جان می گیرد، تبلیغات دروغین داروی درمان قطعی صرع و تقویت حافظه

به گزارش ارانیوز، در فضای مجازی یک داروی درمان صرع و تقویت حافظه تبلیغ می گردد که می تواند برای مصرف کنندگان خطرناک و مرگبار باشد.

قرص قاتلی که به جای شفا جان می گیرد، تبلیغات دروغین داروی درمان قطعی صرع و تقویت حافظه

به گزارش خبرنگار ، دیگر نگران تشنج و بیماری صرع نباشید، اگر از درد کشیدن عزیزان و دوستان در برابر بیماری صرع و تشنج رنج می برید؟ اگر از مراجعه های مکرر به مراکز درمانی خسته شده اید؟ نگران نباشید، ما برای شما داروی منحصر به فرد و کاملا ارگانیک را پیشنهاد می کنیم که در مدت زمان بسیار کوتاهی توانسته تعداد کثیری از بیماران مبتلا به صرع و تشنج بسیار شدید را درمان کند.

این کپسول که کاملا گیاهی و ارگانیک بوده و به دست توانمند متخصصان ایرانی ساخته شده و توانسته است جامعه پزشکی را به شوک وا دارد و در درمان قطعی و تدریجی صرع و تشنج حاد بسیاری از بیماران موثر واقع گردد، از طرفی این دارو در تقویت حافظه، درمان آلزایمر، تقویت قوای جسمی و بالابردن سطح یادگیری بسیار تاثیر گذار بوده و هست.

این ها جملات است که در تبلیغ یک داروی گیاهی مطرح شده است، کپسولی گیاهی با کلی فایده که حتی افراد سالم را برای خرید و مصرف آن وسوسه می نماید، تقویت حافظه، جلوگیری از آلزایمر، بهبود تمرکز در دانشجویان و دانش آموزان، تقویت هوش و حتی به یادآوردن خاطرات فراموش شده کودکی از خواص یاد شده کپسول گیاهی کومارین است.

خواصی که برای هر بیمار مبتلا به صرع که باید تا آخر عمر خود از تشنج رنج ببرد و دارو مصرف کند، جذاب و شنیدنی به نظر می رسد و ممکن است هر فردی را ترغیب کند تا یک بار هم شده این دارو را مصرف کند، چرا که بیمار تشنجی همه راه ها را رفته و چاره ای جز مصرف داروهایش آن هم فقط برای کنترل صرع بیشتر ندارد.

بیشتر بخوانید: برنامه ای که تقلبى بودن دارو را معین می نماید

ماجرای کپسول گیاهی درمان قطعی صرع چیست؟

کپسول گیاهی کومارین به قیمت 200 هزار تومان برای درمان قطعی صرع، تقویت حافظه و تمرکز دانشجویان و دانش آموزان و پیشگیری از آلزایمر در فضای مجازی به فروش می رسد، به دنبال این تبلیغات فریبنده و تعجب برانگیز درمان قطعی صرع با یک داروی ایرانی موضوع را از انجمن صرع و سازمان غذا و دارو پیگیر شدیم تا از صحت و سقم ماجرا آگاه شویم.

کورش قره گزلی رئیس هیئت مدیره انجمن صرع ایران و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار درباره تبلیغات یک کپسول گیاهی برای درمان قطعی صرع گفت: در فضای مجازی یک سری تبلیغات درباره کپسول گیاهی انجام شده است که این کپسول درمان قطعی صرع است و ما نیز با این مووضع روبرو شدیم و بعضی بیماران ما هم مصرف دارو های خود را قطع نموده و آغاز به مصرف این کپسول گیاهی نموده بودند.

قره گزلی با اشاره به اقدام انجمن صرع ایران پس از فروش و تبلیغ این دارو در فضای مجازی به عنوان نهاد مرتبط با مسائل بیماران صرعی اظهار کرد: با توجه به اینکه بعضی بیماران درمان خود را قطع و این دارو را مصرف نموده بودند و تبلیغات گسترده ای که در این زمینه انجام شده بود نسبت به موضوع و این تبلیغات حساس شدیم و تاییدیه دارو را از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت استعلام کردیم.

این دارو تقلبی و غیر مجاز را نخرید

کیانوش دنیا پور سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره داروی گیاهی درمان صرع و تقویت حافظه اظهار کرد: داروی گیاهی یا فرآورده طبیعی با نام کپسول کومارین که ظاهراً توسط یک شرکت ایرانی فراوری و در بازار عرضه شده، و در فضای مجازی به عنوان درمان صرع و تشنج و آلزایمر و افزایش حافظه و ... مطرح شده هیچگونه مجوز فراوری، توزیع و فروش و واردات از اداره کل مکمل، فرآورده های طبیعی وسنتی سازمان غذا و دارو دریافت ننموده و فراوری و توزیع آن مجاز نیست و مصرف آن به هیچ عنوان توصیه نمیگردد

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: دستور جمع آوری این فرآورده غیرمجاز از سوی سازمان غذا و دارو به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است. توزیع این فرآورده به هر نحو تخلف خواهد بود و در صورت مشاهده توزیع آن، هموطنان عزیزمان می توانند موضوع را به وسیله سامانه تلفنی 190 به همکاران ما در معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اطلاع دهند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صرع ایران ادامه داد: در تبلیغات این دارو عنوان شده است که دارو پروانه بهره برداری و پروانه ساخت از وزارت بهداشت دارد، اما بعد از استعلام از سازمان غذا و دارو و اداره کل فرآورده های طبیعی و سنتی متوجه شدیم که این دارو هیچ مجوزی برای ساخت و فراوری ندارد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیح داد: متاسفانه سودجویان و شیادان در فضای مجازی از دردمندی و مبتلایان به بیماری صرع سو استفاده کردند و این دارو را به فروش رساندند.

نگذارید ماهواره نسخه پیچتان کند

قرصی که قاتل جان مصرف نمایندگان می گردد

قره گزلی درباره عوارض مصرف کپسول گیاهی درمان قطعی صرع گفت: این کپسول با نام کومارین به فروش می رسد و تقویت حافظه درمان و پشگیری از آلزایمر، تقویت قوای جمسی و درمان صرع از جمله تبلیغات این دارو برای گول زدن مردم و بیماران است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صرع ایران ادامه داد: این دارو تقلبی و غیر مجاز بوده و اطلاعاتی از محتویات آن در دست نداریم به همین دلیل مصرف آن می تواند خطرناک و حتی کشنده باشد.

قره گزلی تاکید نمود: بیماران مبتلا به صرع که مصرف داروی تجویزی پزشک برای درمان صرع را قطع و کپسول کومارین را مصرف می نمایند ممکن است گرفتار صدمات جبران ناپذیر و حتی مرگ شوند.

این متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد: وقتی پزشک دارویی را برای بیمار تجویز می نماید این دارو با پشتوانه علمی و پس از سال ها تحقیق و آنالیز فراوری شده است، اما دارویی که تقلبی و غیر مجاز بوده هیچ پشتوانه علمی ندارد و مصرف آن خطرناک و مرگبار است.

آسیب های مغزی در کمین دانشجویان و دانش آموزان با مصرف یک قرص تقلبی

این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به تبلیغ کپسول کومارین در تقویت حافظه و تمرکز به ویژه برای دانشجویان و دانش آموزان اظهار کرد: محتویات این دارو معین نیست و به همین دلیل می تواند خطرات جانی و آسیب مغزی برای دانش آموزان و دانشجویان را به دنبال داشته باشد

رئیس هیئت مدیره انجمن صرع ایران تاکید نمود: افراد گول تبلیغات دروغین در فضای مجازی را نخورند و داروهای مورد احتیاج خود را زیر نظر پزشک مصرف و از داروخانه تهیه نمایند.

امید است، که علاوه بر برخورد دستگاه های نظارتی با سودجویان و شیادان که جان مردم را به خطر می اندازند و با ولید و عرضه دارو های قاچاق و غیر مجاز به دنبال سود و پر کردن جیبشان هستند، مردم و بیماران نیز به تبلیغات دروغین در فضای مجازی د حوزه دارو اعتماد ننمایند و دارو مورد احتیاج خود را از داروخانه تهیه نمایند تا جان خود و عزیانشان را به خطر نیندازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 73

به "قرص قاتلی که به جای شفا جان می گیرد، تبلیغات دروغین داروی درمان قطعی صرع و تقویت حافظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص قاتلی که به جای شفا جان می گیرد، تبلیغات دروغین داروی درمان قطعی صرع و تقویت حافظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید