5 نوع مختلف جارو شارژی و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید

به گزارش ارانیوز، جارو شارژی یکی از لوازم مفید و با سهولت بالا در استفاده است که به یاری آن می توانید تمیزکاری های سطحی و سریعِ ناشی از شیطونی های گربه خانگی خود را پاک کنید. به همین دلیل امروزه شاهد انواع متنوعی از این کالاها با ویژگی های خاص هستیم که بدنه هر چه سبک تر یکی از مهم ترین المان های این محصولات در پاک کردن سقف و پرده ها است. با توجه به همین تنوع در بازار هم در این راهنمای خرید انواع جاروهای شارژی، ویژگی های کلیدی، عمر باتری در آن ها و زمان شارژ شدن را آنالیز می کنیم.

5 نوع مختلف جارو شارژی و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید

فهرست محتوا

آشنایی با انواع جارو شارژی و مزایا و معایب هر کدام

جارو شارژی تک منظوره بخرم یا دو منظوره؟

7 نکته کلیدی قبل از خرید انواع جارو شارژی

امکانات اضافی و ویژه در جارو شارژی های مدرن

نکاتی برای نگهداری از جارو شارژی عصایی

معرفی پرفروش ترین مدل های جارو شارژی

آشنایی با انواع جارو شارژی و مزایا و معایب هر کدام

وقتی صحبت از انواع جارو شارژی می گردد، قدرت موتور تضمینی برای عملکرد ایدئال آن نیست، بلکه طراحی این جاروها است که قدرت پاک نمایندگی آن را نشان می دهد. به طور کلی، معمولاً انتظار نمی رود که جاروبرقی های مدل عصایی در تمیز کردن فرش به خوبی یک جاروبرقی استاندارد عمل نمایند، اما در مدل های دستی، احتمالاً عملکرد بهتری را شاهد خواهید بود.

به همین خاطر اگرچه جارو شارژی های دستی معمولاً با انتها یافتن شارژ باتری، خاموش می شوند اما طراحی ها و فناوری های تازه در ساختار این مدل ها، همانند وجود باتری های لیتیوم یونی، می تواند منجر به بهبود زمان کارکرد و جمع آوری بهینه تر زباله ها گردد. به طور کلی جارو شارژی های امروزی در اغلب موارد به مدل های دستی، پارویی، عصایی، جاروی تخت خواب و خودرو تقسیم می شوند.

1. جارو شارژی پارویی یا ایستاده (Upright vacuum cleaner)

جارو شارژی پارویی یکی از قدیمی ترین، رایج ترین و محبوب ترین محصولات بازار است که معمولا با دسته ای بلند و سطحی برای پاک کردن محیط همراه است، همین ساختار هم طراحی ارگونومیک این محصولات را به راحتی قابل درک می نماید.

برس جاروشارژی های پارویی دارای موتور است و آلودگی را به وسیله مکش پاک می نماید. این محصولات برای تمیز کردن سطوح بزرگی از فرش ایدئال و قدرتمند هستند، بعلاوه سنسورهایی حساسی دارند که امکان مکش گرد و خاک را از بین تاروپود فرش ها فراهم می نماید.

جارو شارژی های پارویی دارای تنظیمات متفاوتی برای تمیز کردن انواع سطوح فرش دار و بی فرش اند و در کنار آن قابلیت تنظیم ارتفاع را هم فراهم می نمایند، البته گاهی برای پاک کردن گوشه های تنگ محیط احتیاج است که از سری های مخصوصی که همراه با خود کالا ارائه می گردد، بهره ببرید. از جمله معایب مدل های ایستاده جاروشارژی در این است که برای تمیزکاری سنگین هستند.

2. جارو شارژی عصایی (Stick vacuum cleaner)

مدل های عصایی جارو شارژی باریک و سبک وزن هستند و برای تمیز کردن محیط به شکل سریع استفاده می شوند. به طور کلی طراحی اولیه این کالاها به شکل همان جاروی معمولی و با طراحی ای ساده است که نگهداری آسانی هم دارند.

موتور دستگاه بر روی بدنه این کالا قرار گرفته است و می تواند مکشی سبک را ایجاد کند. این گزینه ی تمیزکاری برای مانور دادن در اطراف مبلمان و فضاهای باریک گزینه هایی مناسب هستند و می توانند قسمت های کوچک فرش و پارکت ها را تمیز نمایند.

بعلاوه جارو شارژی های عصایی برای تمیز کردن آشپزخانه و حمام گزینه هایی ایدئال هستند. البته گفتنی است که این نوع جاروها خیلی قدرتمند نیست و برای تمیز کردن عمیق و اساسی محیط به کار نمی آیند. از طرفی ممکن است عمر باتری کمتری نسبت به انواع دیگر جاروها داشته باشند.

  • نکاتی برای نگهداری از جارو شارژی عصایی

جارو شارژی های عصایی به علت کوچک تر بودن سطل های جمع آوری گرد و غبار، باید به دفعات بیشتری تخلیه شوند و بسته به مدل ممکن است این مساله با دردسرهایی پیش رود، زیرا برس ها و غلتک های این وسیله باید به طور مرتب تمیز و زباله ها از آن خارج شوند.

در حالت کلی توصیه می گردد که ماهی یک بار فیلتر جارو را بشویید و در صورت لزوم آن را هر سال (بسته به مدل دستگاه) تعویض کنید. بعلاوه ضروری است همیشه دهانه جارو عصایی خود را به منظور برطرف هرگونه انسدادی آنالیز کنید.

3. جارو مخزنی (Canister vacuum cleaner)

جارو مخزنی دارای یک محفظه است که با استفاده از دهانه ای که روی دسته خود دارد زباله ها را به شکل مکنده جذب و در کیسه داخل مخزن خود ذخیره می نماید. جارو برقی های مخزنی می توانند انواع سطوح از جمله سرامیک، فرش، پارکت، کاشی ها، اتومبیل، پله ها، دیوار، سقف، گوشه های خانه، لوازم داخلی، مبلمان، پرده ها و هرچیزی را پاک نمایند. البته از آن جایی که قابلیت های پاک نمایندگی وسیعی دارند، گران تر از سایر مدل ها هستند. بعلاوه از آنجایی که ساختاری حجیم دارند، از بابت ذخیره سازی در فضاهای کوچک ممکن است مشکل ساز باشند.

4. جارو شارژی دستی (Handheld vacuum cleaner)

جارو شارژی های دستی اغلب کوچک، قابل حمل و سبک هستند و همین مساله هم از بابت تمیزکاری در حین حرکت این محصولات را به گزینه هایی با ارزش خرید بالا تبدیل نموده است. جالب است بدانید شما می توانید جارو شارژی دستی را تنها با یک دست نگه دارید و از بابت دسترسی به انواع طرح ها و مدل های مختلف در بازار خیالتان راحت باشد. بعضی مدل های این کالا بی سیم و بعضی با سیم هستند و بعضی با یک برس چرخان و بعضی بدون آن به بازار وارد می شوند.

گاهی جارو شارژی های دستی همراه با مدل های ایستاده عرضه می شوند و برای تمیز کردن منطقه ها تنگ که خیلی کوچک اند یا دسترسی خیلی سختی (مانند فضای داخلی و زیر صندلی های ماشین) دارند بسیار کاربردی هستند. به طور کلی این جاروهای دستی نسبت به مدل های دیگر ارزان تر هستند و برای تمیز کردن عمومی محیط کارایی ندارند!

5. جاروبرقی رباتیک

در مقاله های قبلی از سری راهنماهای خرید خبرنگاران مگ قبلا به شکل مفصل در خصوص جارو برقی های رباتیک صحبت کردیم. این گزینه های تمیزکاری جزو موارد اتوماتیک هستند و از آن جایی که در ساختار خود سنسورهایی حساس دارند احتیاجی به شما برای راهنمایی و یافتن زباله ها ندارند.

معمولا جارو برقی های رباتیک دارای تنظیمات و دستورالعمل های از پیش تعیین شده و همراه با کنترل از راه دور اند و می توانند بدون نظارت شما محیط را تمیز نمایند. این محصولات برای نظافت گوشه و کناره های اتاق، پارکت ها و موکت ها کاربردی هستند و از آنجایی که ساختاری جمع و جور دارند، مسئله ای از بابت ذخیره سازی ندارند. البته جارو برقی های رباتیک جزو مدل های تمام اتوماتیک دسته بندی می شوند، قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر مدل های بازار دارند.

جارو شارژی تک منظوره بخرم یا دو منظوره؟

همانطور که از نام این سیستم ها تعیین است، جاروشارژی های تک منظوره تنها به منظوره جارو کردن و پاک کردن گرد و خاک ساخته شده اند، در حالی که گزینه های دو منظوره قابلیت جمع آوری آب و زباله را به شکلی همزمان دارند. به همین علت هم محصولات دو منظوره معمولا از قیمت بالاتری نسبت به مدل های تک منظوره برخوردارند. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که در صورت امکان خرید جارو شارژی دو منظوره را اولویت خود قرار دهید. چراکه این وسیله های دو منظوره این امکان را به شما می دهند که در صورت وجود کودک یا حیوان خانگی در خانه هر نوع مایعاتی را از روی سطوح پاک کنید و دردسرهای آب گیری و لکه بری را نکشید.

7 نکته کلیدی قبل از خرید انواع جارو شارژی

صرف نظر از برند و مدل دستگاه، در اینجا بعضی از ویژگی های اساسی وجود دارد که قبل از خرید جارو شارژی باید آن ها را در نظر داشته باشید.

1. زمان لازم برای شارژ دستگاه

در پی جارو شارژی ای باشید که برای مدت زمان مفیدی کار کند و شارژ کردن آن موقع زیادی طول نکشد، چرا که در بین گزینه های خرید ممکن است مدل هایی باشند که احتیاج به یک شبانه روز شارژ یا حتی بیشتر داشته باشند.

به همین خاطر آنالیز های متخصصین امر نشان می دهد که جاروهایی از نوع عصایی به طور میانه تقریباً چهار ساعت طول می کشد تا شارژ شوند و بسته به سطحی که در حال تمیز کردن هستید، ممکن است فقط حدود 13 دقیقه قابل استفاده باشد. بعلاوه بعضی مدل های جارو شارژی در بازار وجود دارند که تنها 6 دقیقه کار می نمایند، بنابراین اگر چنین مدلی را خریداری کردید، بهتر است همراه با باتری یدکی باشد تا بتوانید بیشتر از آن بهره ببرید.

در حالت استاندارد انواع جارو شارژی توانی برابر با 12 ولت دارند که این مدل ها در بیشتر مواقع در عرض 15 دقیقه شارژ می شوند و در صورت شارژ کامل می توانید حدود 10 دقیقه به صورت مداوم از آن بهره ببرید. در صورت خرید جارو شارژی برای خودرو بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که دارای کابل شارژ فندکی مخصوص ماشین هستند، در چنین حالتی می توانید به راحتی با استفاده از کابل ماشین اقدام به شارژ جارو کنید.

2. سبکی، بی صدا بودن و سهولت در مانور

اگر این امکان برای شما مهیا است، جارو شارژی را در فروشگاه امتحان کنید و آنالیز کنید که آیا جزو مدل های کم صدا دسته بندی می گردد یا خیر! بعلاوه اندازه سبکی محصول هم حائز اهمیت است، چراکه وزن بعضی مدل های عصایی به 4 کیلوگرم هم می رسد، که برای استفاده روزمره آن هم به شکلی که به یاری آن بخواهید سقف ها و پنکه سقفی ها را تمیز کنید، واقعا سنگین است و عملا دستان شما را خسته می نماید.

3. سری های متنوع برای پاک کردن سطوح

بسیاری از جارو شارژی های بازار دارای سری استاندارد هستند که هم برای فرش و هم برای سطوح سخت انتخابی مناسب است. از طرفی بعضی مدل های این دسته از سیستم های شارژی دارای سری کرکی یا نرم برای پاک کردن بعضی سطوح هستند، که وجود آن می تواند مزیتی برای سهولت در استفاده از جارو باشد. جالب است بدانید که بعضی از جارو شارژی های رده بالا این قابلیت را دارند که بر اساس سطحی که در حال جارو زدن آن هستید، مکش دستگاه را بدون احتیاج به تعویض سری تنظیم کنید.

4. باتری جارو شارژی

باتری های لیتیوم یونی (Li-ion) رایج ترین نوع باتری ها در انواع جارو شارژی هستند. این نوع از باتری های نسبت به باتری های نیکل کادمیوم (NiCd) و سربی اسید که در مدل های قدیمی جاروها دیده می شد، عملکرد بهتر و ماندگاری بیشتری دارند.

در عین حال لازم به تاکید است که جزئیات گارانتی باتری جارو را قبل از خرید آنالیز کنید و از ضمانت حداقل یک ساله باتری مطمئن شوید. یک باتری باکیفیت می تواند به اندازه کافی شارژ را نگه داری کند تا با استفاده از آن بتوانید کاری که قصد انجام آن را دارید، بدون تمام شدن مکرر شارژ در حین کار انجام دهید.

گفتنی است که بعضی از جارو شارژی ها دارای نشانگر باتری هستند، که این تعیینه به آگاهی شما از اتمام شارژ قبل از خاموش شدن دستگاه یاری می نماید. در نهایت به یاد داشته باشید که اگر باتری جاروی شما دیگر توانایی نگه داری شارژ را نداشت، بهتر است به فکر ارتقاء جارو شارژی ارزان خود باشید؛ مگر اینکه بتوانید باتری را به راحتی با گزینه ای باکیفیت جایگزین کنید. به یاد داشته باشید که باتری های یدکی می توانند تا 199 دلار قیمت داشته باشند.

5. قدرت مکش قابل تنظیم

بعضی مدل های جارو شارژی به شما این امکان را می دهند که مکش دستگاه را با توجه به سطحی که قصد تمیزکاری آن را دارید، تغییر دهید. به عنوان مثال با کار بر روی فرشی گوشتی، قدرت مکش جارو بالا رود و در زمان تمیز کردن سقف این قدرت کاهش پیدا کند. به همین خاطر ضروری است بدانید که بسیاری از برندها و مدل ها چنین قابلیتی دارند، اما طبیعتا این کار باتری را سریع تر تخلیه می نماید.

6. جنس بدنه کالا

در حالت کلی معمولاً جنس بدنه تمام جاروهای شارژی از پلاستیک فشرده است که به همین علت هم وزن کمی دارند. از طرفی این بدنه ها می توانند آسیب پذیر باشند و با ضربه یا افتادن در ساختار آن ها شکستگی هایی به وجود آید. به همین علت هم در هنگام استفاده جاروهایی با بدنه پلاستیکی و هنگام جدا کردن قطعات آن برای تمیز کردن، بهتر است ملاحظات لازم را در نظر داشته باشید.

7. فیلتر

فیلتر جارو شارژی باید به راحتی جدا، تمیز یا جایگزین گردد. از طرفی اگر آسم یا آلرژی دارید، دستگاهی با فیلتر HEPA یا فیلترهایی که عملکردی معادل آن را دارند می تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید که جاروهایی با فیلتر هپا می توانند حداقل 99.97 درصد از ذرات گرد و غبار با اندازه 0.3 میکرون را جمع آوری نمایند.

امکانات اضافی و ویژه در جارو شارژی های مدرن

علارقم ویژگی های کلی ای که برای انواع جارو شارژی وجود دارد، یکسری تعیینات خاص و اضافی ای هم در بعضی مدل ها پیاده سازی شده اند که به عملکرد بهتر آن ها یاری می نماید.

نمایشگر ال سی دی (LCD display)

در بعضی موارد محصولات میانه و رده بالا دارای نمایشگر ال سی دی هستند و می توانند اطلاعات مفیدی درباره زمان به جای مانده باتری (که بسته به قدرت مکش می تواند متفاوت باشد) یا اندازه و اندازه گرد و غباری که جمع آوری نموده اید، در اختیار شما قرار دهد. بعلاوه ممکن است در خصوص زمان تعویض فیلتر جارو یا گیر کردن مانع در گلوی آن به شما هشدارهایی را نمایش دهد.

ابزارهای متنوع

وجود انواع برس گردگیری، برس موی حیوان خانگی و ابزارهای انعطاف پذیر در پاک کردن شکاف ها می تواند از جمله لوازم جانبی ای باشد که وجود آن ها همراه با جارو شارژی بسیار کاربردی باشد. به طور کلی بسته به مدل دستگاه، بعضی از ابزارها را می توان بر روی خود جارو ذخیره کرد، در حالی که بعضی دیگر را می توان در داخل پایه/پایه شارژ نگهداری کرد.

مدل های 2 در 1

این نوع از جارو شارژی ها قابلیت تبدیل به جارو عصایی و دستی را دارند، و با یاری یک کلید ساده می توانند از حالت دسته دار خارج و به حالت دستی وارد شوند.

عملکرد تخلیه اتوماتیک (Self-emptying function)

بعضی از فراوری نمایندگان جاروبرقی های رباتیک از جمله ال جی و سامسونگ، جاروهایی با قابلیت تخلیه اتوماتیک را به بازار معرفی نموده اند که سطل جمع آوری گرد و غبار را در بخش بزرگ تری که قسمتی از پایه شارژ است، تخلیه می نماید.

وجود کلید روشن/خاموش به جای ماشه

به منظور کار مداوم جارو شارژی هایی با سوئیچ روشن/خاموش راحت تر از ماشه هایی هستند که دائما باید پایین نگه داشته شوند.

جاروهایی با قابلیت جمع آوری مایعات

بعضی از مدل های این کالا که از آن به عنوان جارو دو منظوره یاد کردیم، این امکان را به کاربران می دهند که مواد یا مایعات مرطوب را بمکند. با این حال، این گزینه های دو منظوره معمولاً تنها می توانند اندازه نسبتاً کمی (حدود 150 میلی لیتر) مایع را جمع نمایند، بنابراین نباید سطل مایع آن ها را بیش از حدبیشتر سطح تعیین شده، پر کنید.

معرفی پرفروش ترین مدل های جارو شارژی

در کنار تمام جزئیات مطرح شده در این راهنمای خرید خوب است که نگاهی هم به انواع پرفروش جارو شارژی در بازار ایران بیاندازیم تا با در نظر گرفتن نکات مطرح شده و محبوبیت مدل های مختلف این جاروها انتخابی درست را رقم بزنید.

جارو شارژی درما مدل dx700s

اولین گزینه خرید در فهرست پرفروش های این راهنما جارو درما مدل dx700s که علاوه بر تعیینات کاربردی و کیفیتی که دارد قیمت آن هم چندان بالا نیست و برای اغلب خانواده ها گزینه ای مناسب است. این محصول به نوعی جارویی عصایی به شمار میرود و از جمله ویژگی های آن می توان به وجود سری های قابل تعویض، دسته تاشو، وزن 1.8 کیلوگرمی، ساختار ارگونومیک و مخزن 0.8 لیتری آن اشاره نمود. البته گفتنی است که اگرچه نام این نوع جارو با عبارت شارژی همراه شده است، اما با استفاده از برق کار می نماید و فاقد هر نوع باتری ای است!

جارو شارژی درما مدل dx700s

1,720,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی پارس خزر مدل شارک

جارو شارژی پارس خزر مدل شارک جزو نمونه جاروهای دستی به شمار می رود و از آن جایی که محصولی از برند خوش نام پارس خزر است، می تواند گزینه ای بادوام و با طول عمر طولانی در نظر گرفته گردد. محدوده شارژدهی این کالا تا 10 الی 15 دقیقه است و قدرت موتور آن به 60 وات می رسد.

به طور کلی این جارو شارژی دستی دارای تعیینه هایی همانند 4 مرحله فیلتراسیون، بدنه پلاستیکی، فیلتر پلاستیکی مجهز به توری، نشانگر در حال شارژ بودن، باتری Ni-MH و محفظه پلاستیکی جمع آوری زباله است. در کنار این موارد وجود برس مخصوص گوشه ها، برس مویی و نازل مخصوص جمع آوری مایعات از دیگر اقلام کاربردی و همراه این سیستم است که با قیمت ارزان ای هم همراه شده است.

جارو شارژی پارس خزر مدل شارک

1,580,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی بلک اند دکر مدل SVA420B

یکی از مدل های پارویی بسیار باکیفیت در بازار ایران جارو شارژی بلک اند دکر مدل SVA420B است که از جمله تعیینات جالب توجه آن می توان به کارکرد 15 الی 20 دقیقه ای پس از شارژ، سری های قابل تعویض، فیلتر قابل شست وشو، مجهز به فن خنک نماینده موتور، فیوز حرارتی جهت جلوگیری از گرمای موتور، طراحی ارگونومیک، باتری لیتیوم یونی، قدرت موتور 14.4 واتی و قابلیت استفاده در دو حالت پایه دار و تکی اشاره نمود. بعلاوه جارو شارژی بلک اند دکر مدل SVA420B دارای ظرفیتی به اندازه 0.5 لیتر است که برای تمیز کردن محیط های کوچک کارایی دارد.

جارو شارژی بلک اند دکر مدل SVA420B

13 %

5,100,000

4,440,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی بوش مدل BCHF2MX20

یکی دیگر از جارو شارژی های پارویی که محصولی از برند معتبر بوش است، جارو شارژی بوش مدل BCHF2MX20 است. این مدل کالا دارای حدبیشتر اندازه انعطاف پذیری است چراکه هم به شکل ایستاده و هم دستی قابل استفاده است. از طرفی وجود باتری های NiMH قابل تعویض که اندازه شارژدهی بالایی (44 دقیقه) دارند، از جمله دیگر مزیت قابل توجه در این جاروشارژی است. در کنار این موارد وزن 2.5 کیلوگرمی، دسته ی تاشو، قابلیت تنظیم توان و فیلتر قابل شست وشو جزو دیگر تعیینه های این محصول است که ارزش خرید بالایی را برای آن رقم زده است.

جارو شارژی بوش مدل BCHF2MX20

5,430,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی درما مدل DX700s

یکی دیگر از مدل های عصایی بازار با قابلیت تنظیم توان برای استفاده در سطوح مختلف، جارو شارژی درما مدل DX700s است. به طور کلی این نوع جارو شارژی به عنوان محصولی با سبک شارژی به بازار ارائه شده است و عملا بدون باتری و همراه با سیم به فروش می رسد.

وجود محفظه جمع آوری نخاله از نوع 0.8 لیتری، فیلتر قابل شست وشو، دسته تاشو، سری قابل تعویض، وزن 2.75 کیلوگرمی و همراه با طراحی راحت و جمع وجور از جمله دیگر تعیینات این کالا است که با توجه به قیمتی که دارد می تواند گزینه ای مالی برای اغلب خانه های کوچک باشد.

جارو شارژی درما مدل DX700s

1,700,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420

اگر در پی یکی از باکیفیت ترین مدل های جارو دستی در بازار ایران هستید ما به شما خرید جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420 را پیشنهاد می کنیم. این نوع جارو شارژی اندازه شارژدهی ای در بازه 5 الی 10 دقیقه دارد و قدرت موتور آن به حدودا 27 وات می رسد. وجود نشانگر شارژ، گنجایش مخزن 0.44 لیتری، فیلتر قابل شست وشو، سری های قابل تعویض و وزن 1.3 کیلوگرمی همه و همه از تعیینات این محصولات است که در نوع خود جزو مرغوب ترین مدل های دستی بازار به شمار می رود. شما می توانید همین حالا و در کمترین زمان ممکن جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420 را از خبرنگاران بخرید.

جارو شارژی بلک اند دکر مدل PV1420

2,920,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی کنوود مدل HVP19

جاروشارژی دومنظوره کنوود مدل HVP19 یکی از تازهترین محصولات این شرکت خوش نام است که قدرت مکش آن در حدود 14.8 ولت است و توانایی ایدئالی در جمع آوری گرد و غبار و مایعات دارد. به طور کلی مخزن HVP19 برای جمع آوری زباله ها 0.5 لیتر و جمع آوری مایعات 0.12 لیتر است، به همین علت هم برای محیط های کوچک گزینه ای معقول تر است.

از جمله ویژگی های اساسی جارو شارژی کنوود مدل HVP19 می توان به شارژدهی 10 الی 15 دقیقه ای، باتری لیتیوم یونی، قابلیت نصب بر روی دیوار، فیلتر قابل شست وشو و وزن 1.5 کیلوگرمی آن اشاره نمود. بعلاوه ابعاد این کالا با بدنه ای از پلاستیک فشرده به 440x170x170 سانتی متر می رسد.

جارو شارژی کنوود مدل HVP19

2,594,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی سایا مدل Turbo

جارو شارژی سایا مدل Turbo یکی از مدل های میان رده جارو شارژی و از نوع دستی است که با تعییناتی همانند شارژدهی 10 الی 15 دقیقه ای، قابلیت جذب مایعات، امکان اتصال به دیوار، سری های قابل تعویض و فیلتر NON WOVEN همراه شده است. درواقع این مدل جارو به خاطر عدم احتیاج به سیم برق و نصب به منظور تمیز کردن فضاهای محدود و کوچک مانند آشپزخانه یا میز کار به شدت پرطرفدار است و جالب است بدانید که این برند از جمله زیرمجموعه های شرکت پارس خزر به شمار می رود. وزن این نوع جارو شارژی حدودا 1 کیلوگرم است و ولتاژ باتری آن به 4.8 ولت می رسد.

جارو شارژی سایا مدل Turbo

1,305,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی شیائومی مدل Light

یکی از برندهای چینی محبوب در ایران مارک شیائومی است که اگرچه محصولاتی میان رده و با قیمتی نه چندان بالا دارد اما کیفیت و کارایی که محصولات این برند ارائه می نماید، زبان زد است. در این میان جارو شارژی شیائومی مدل Light هم از این قاعده مستثنی نبوده و این نوع جاروی عصایی با قابلیت هایی همانند بیش از 20 دقیقه شارژدهی، باتری لیتیوم یونی (با ظرفیت 2500 میلی آمپر بر ساعت)، قابلیت نصب بر روی دیوار، طراحی سبک و خوش دست، اندازه صدای کم (کمتر از 79 دسی بل)، فیلتر کارآمد سه گانه، ظرفیت مخزن 0.5 لیتری، قدرت مکش تا 17 کیلو پاسکال و موتور بدون جاروبک و از نوع پرسرعت به بازار عرضه شده است. لازم به تاکید است که ابعاد این جارو شارژی عصایی 1132x240x148 سانتی متر است.

جارو شارژی شیائومی مدل Light

4,350,000 تومان

مشاهده و خرید

جاروی شارژی بوش مدل BHN14090

جاروی شارژی بوش مدل BHN14090 گزینه ای دستی با فیلتر قابل شست وشو است که پس از شارژ شدن (16 دقیقه زمان) می توان از 10 الی 15 دقیقه شارژدهی داشته باشد. وجود سری های قابل تعویض در کنار حفظ قدرت مکش به مدت طولانی به یاری سیستم High Airflow از دیگر ویژگی های جاروی شارژی بوش مدل BHN14090 است که در کنار باتری نیکل هیدرید و ظرفیت مخزن 0.3 لیتری مدلی مجذوب کننده برای خرید است.

جاروی شارژی بوش مدل BHN14090

16 %

4,342,000

3,644,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو دستی و عصایی مدل SF876VC

جارو دستی و عصایی مدل SF876VC محصولی پرقدرت از شرکت سانفورد است که هم به حالت عصایی و هم دستی قابل استفاده است. به طور کلی مخزن SF876VC گنجایشی معادل با 1 لیتر دارد که با یک فیلتر بهداشتی همراه شده است. بعلاوه امکان چرخش 360 درجه سری متصل به فرچه، قابلیت اتصال به سری های مختلف، وزن 2 کیلوگرمی دستگاه و قابلیت جریان هوا تا 1100 لیتر در دقیقه از دیگر تعیینه های جارو دستی و عصایی مدل SF876VC است که با بدنه ای محکم و راسخ به بازار عرضه شده است.

جارو دستی و عصایی مدل SF876VC

مشاهده کالا

جارو شارژی عصایی شیائومی مدل G11

اندازه شارژدهی تا 20 دقیقه، وجود باتری لیتیوم یونی در ساختار کالا، قابلیت تنظیم سرعت، امکان فیلتر 99.95% از کلیه ذرات معلق تا 0.3 میکرون، صفحه نمایش LCD و موتوری با قدرت 125000 دور در دقیقه همه و همه از تعیینه های جارو شارژی عصایی شیائومی مدل G11 به شمار می رود که مدت زمان لازم برای شارژ آن به 4 الی 5 ساعت می رسد اما شارژدهی آن بیش از 60 دقیقه است. این مدل جارو شارژی عصایی مجهز به فیلتراسیون 5 مرحله ای است و وجود باتری لیتیوم پلیمری در ساختار آن، این مدت زمان در شارژدهی را برای این جارو فراهم نموده است.

جارو شارژی عصایی شیائومی مدل G11

18,470,000 تومان

مشاهده و خرید

جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY

جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY یکی دیگر از محصولات باکیفیت شرکت شیائومی است که می تواند تا 20 دقیقه شارژدهی داشته باشد. قابلیت تنظیم توان، سری های قابل تعویض، قدرت پاک نمایندگی سریع و وجود باتری لیتیوم یونی از جمله تعیینات قابل توجه این کالا است که در کنار توان موتوری تا 120 وات این نوع جارو شارژی دستی را به گزینه ای ارزشمند تبدیل نموده است.

البته جالب است بدانید که این محصول با طراحی استوانه ای و قالب پلاستیکی ارائه شده است و به همین علت هم ظاهر این کالا بیشتر شبیه به قمقمه است تا جارو شارژی! به همین خاطر لازم به تاکید است، که مینی جاروی شیائومی به هیچ وجه جای جاروبرقی های کیسه بزرگ و مخزنی را نمی گیرد و تنها به عنوان گزینه ای دم دستی به کار می آید.

جارو شارژی شیائومی مدل SSXCQ01XY

2,225,000 تومان

مشاهده و خرید

جمع بندی

خوشبختانه امروز پیشرفت روزافزون تکنولوژی باعث شده است تا محصولات بسیار متنوعی با ویژگی های کاربردی وارد عرصه کار خانگی شوند و تمیز کردن خانه را به امری ساده تبدیل نمایند. این مساله در خصوص وسیله ای مانند جاروبرقی هم صدق می نماید و همان طور که دیدید امروزه با انواع مختلفی از جارو شارژی بدون مزاحمت هیچ سیمی روبرو هستیم. اما در این بازار متنوع مسلما آگاهی از یکسری فاکتورهای ساده و کلیدی می تواند به انتخاب محصولی مناسب به وسیله شما یاری کند تا سال های سال بتوانید بدون هیچ مسئله ای از آن بهره ببرید و به شکل بلند مدت در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

منبع: CHOICE

کندوکاو بیشتر

اندازه نگهداری شارژ در جارو شارژی چقدر است؟

به طور کلی این نوع دستگاه ها معمولا با باتری 12 ولت کار می نمایند و می توانند 15 الی 20 دقیقه شارژ را نگه دارند.

پرفروش ترین جارو شارژی های بازار ایران کدام اند؟

به طور کلی می توان اذعان داشت که برندهای بوش، پاناسونیک، هاردستون، بلک اند دکر، فکر، فیلیپس و پارس خزر از جمله برترین و پرفروش ترین مارک های این وسیله در بازار ایران هستند.

رنج قیمت یک جارو شارژی باکیفیت و میان رده در بازار ایران چقدر است؟

بیشتر جارو شارژی های محبوب در بازار در بازه قیمتی ای بین 2 میلیون تومان تا 6 میلیون تومان قرار دارند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1906

به "5 نوع مختلف جارو شارژی و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نوع مختلف جارو شارژی و نکاتی که برای خرید آن ها باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید