علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم، تعدادی کشتی گیر و بوکسور از من مشورت گرفتند!

به گزارش ارانیوز، مبارز ایرانی حاضر در رشته رزمی MMA با بیان اینکه جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران را برای حضور در این رشته تشویق نموده است گفت: ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی گیران و بوکسورهای ایرانی نیز قصد دارند وارد این رشته شوند.

علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم، تعدادی کشتی گیر و بوکسور از من مشورت گرفتند!

امیر علی اکبری در گفت و گو با ارانیوز، درباره حضور جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران در رشته رزمی MMA و اینکه آیا وی نقشی در تشویق این جودوکار برای حضور در این رشته داشته یا خیر اظهار کرد: یک مرتبه در مجموعه ورزشی انقلاب مشغول تمرین بوکس بودم که محجوب به همراه برادرش به سالن آمد و سوالاتی را درباره چگونگی حضور در MMA و راهکارهای آن مطرح نمود که من هم ضمن تشویق او برای فعالیت در این رشته، به خوبی وی را هدایت کردم تا به بهترین شکل ممکن وارد این رشته گردد.

مبارز ایرانی حاضر در رقابتهای MMA که توانسته به پیروزیت های قابل توجهی دست پیدا کند در ادامه اضافه نمود:به اعتقاد من ورزشکاران زیادی در ایران هستند که می توانند در MMA فعالیت نمایند و به بهترین های این رشته در جهان تبدیل شوند به شرط آنکه راه آن را درست طی نمایند. به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که هموطنانم وارد این رشته شوند و به پیروزیت های بزرگ برسند چرا که استحقاق آن را دارند. بر همین اساس محجوب را تشویق کردم و امیدوارم در این راه پیروز گردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محجوب در همان کمپ تمرینی تایلند که خودش در آنجا تمرین می نماید، حضور پیدا نموده است یا خیر گفت: شنیدم که محجوب راهی تایلند شده است اما در کمپ دیگری تمریناتش را شروع نموده است. در تایلند کمپ های تمرینی زیادی وجود دارد و از این بابت برای هیچ ورزشکاری مسئله ای احساس نخواهد شد.

علی اکبری در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد پیروزیت های قابل توجهش در رشته رزمی MMA عامل مهمی در تشویق ورزشکاران ایرانی برای حضور در این رشته بوده است اعلام کرد: من خیلی دوست دارم ورزشکاران بیشتری از ایران به این رشته بیایند تا در جهان نام ایران را هر چه بیشتر بر سر زبان ها بیندازیم. تاکنون نیز ورزشکاران زیادی از جمله تعدادی از کشتی گیران، بوکسورها و ... از من برای حضور در MMA مشورت گرفته اند و علاقه زیادی برای حضور در این رشته دارند. البته من به این افراد پیشنهاد دادم بهتر است تا یکسال تمرینات مخصوص این رشته مخصوصاً با تمرکز بر روی تمرینات قدرتی پا و دست را در ایران انجام دهند تا هزینه زیادی برای آماده سازی جهت حضور در مسابقات به آن ها تحمیل نگردد.

دارنده مدال نقره MMA جهان در سال 2016 اضافه نمود:به هر حال علاوه بر محبوبیت این رشته در جهان، حضور در رقابت های MMA به لحاظ اقتصادی نیز می تواند یاری زیادی به ورزشکاران ایرانی باشد.البته پیروزیت در این رشته به هیچ وجه آسان نیست و باید زحمت زیادی کشید و راه را به درستی طی کرد.

قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان درباره آخرین شرایط خود و اینکه مبارزه بعدی وی چه زمانی و مقابل کدام ورزشکار است، گفت:فعلاً در تهران مشغول تمرین بوکس هستم و منتظرم حریف بعدی و زمان مبارزه ام از طرف رایزین به من اعلام گردد. با آن ها در تماس هستم و طبق برنامه در ماه مرداد یا مهر ماه امسال مبارزه بعدی من برگزار خواهد شد. متاسفانه با توجه به بردهای خوبی که داشته ام حریفی برایم پیدا نمی گردد. به احتمال فراوان مقابل حریفانی از ژاپن یا روسیه خواهم بود که مسئولان رایزین در حال مذاکره با آن ها هستند. به احتمال زیاد هفته آینده به تایلند می روم تا تمرینات پرفشارم را برای مبارزه بعدی شروع کنم تا اگر بنا شد مردادماه به روی رینگ بروم به لحاظ آمادگی جسمی و روانی در شرایط خوبی باشم.

وی در ادامه گفت و گو با ارانیوز، درباره شرایط این دو حریف و اینکه دوست دارد با کدامیک از آن ها مبارزه کند، گفت:برایم فرقی نمی نماید اما خیلی دوست دارم مقابل حریف ژاپنی به روی رینگ بروم.وی حریفی به نام بیشی است که قهرمانی جودوی المپیک را در کارنامه اش دارد. او خیلی محبوب است و دوست دارم مقابل هواداران بیشمارش در کشور خودش وی را شکست دهم. البته مسئولان رایزین هنوز نتوانسته اند برای من حریفی پیدا نمایند. چرا که با توجه به پیروزیت هایی که داشته ام، فایترهای دیگر کمتر ریسک می نمایند تا مقابل من قرار بگیرند چون به ضرر آن ها تمام خواهد شد.

علی اکبری درباره چگونگی قانون این مسابقات درباره مشخص فایترها گفت: سال گذشته این مسابقات بصورت تورنمنت بود و فایترها پس از هر برد حریف بعدی خود را می شناختند. اما امسال این رقابت ها بصورت تک مبازه ای است و هیچ فایتری مجبور نیست که به روی رینگ برود. بعد از هر مبارزه نیز فایتر پیروز پاداش برد خود را می گیرد و سطحش نیز بالاتر می رود. هر فایتری که برد بیشتری داشته باشد به مرور از پاداش بیشتری هم بهره می برد.

وی درباره میزان پاداش دریافتی پس از بردهایی که در MMA داشته گفت: میزان پاداش ها و پولی که فایترها دریافت می نمایند طبق قانون رایزین مخفی است و نمی توانیم آن را اعلام کنیم. اما همین را بگویم که این مبلغ قابل توجه است!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 171

به "علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم، تعدادی کشتی گیر و بوکسور از من مشورت گرفتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اکبری: محجوب را برای حضور در MMA تشویق کردم، تعدادی کشتی گیر و بوکسور از من مشورت گرفتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید