باقرزاده: توقع داشتم حداقل پس از باخت یک قطره اشک می ریختند، فخری در فلوره و اپه دخالت نمی کند

به گزارش ارانیوز، رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: همه کسانی که در این مدت چه در رشته فلوره و چه در اپه و چه در سابر صحبت های غیر مستند زدند باید توضیح دهند.

باقرزاده: توقع داشتم حداقل پس از باخت یک قطره اشک می ریختند، فخری در فلوره و اپه دخالت نمی کند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فضل الله باقرزاده، رئیس فدراسیون شمشیربازی در نشست خبری گفت: در سال 1382 در دور اول مدیریتم سرپرست فدراسیون شدم و قرار شد برای قهرمانی آسیا اعزام شویم. یک نفر از هلند تماس گرفت و گفت چرا به ما اعلام نکردید تیم را به هلند اعزام می کنید در حالی که ما قهرمانی آسیا می رفتیم. عده ای را به اسم شمشیربازی از کشور برای پناهندگی خارج می کردند. سربرگ فدراسیون را جعل کرده بودند و با همکاری چند آژانس این کار انجام می شد که ما جلوی آن را گرفتیم.

وی تاکید کرد: غیر از تک ستاره ها که بعضا ظهور می کردند شمشیربازی ما در جهان جایگاهی نداشت. در جهان در مرحله مقدماتی حذف می شدیم و در آسیا هم جایگاهی نداشتیم و این در مواقعی هم بود که قدرت های آسیا حضور نداشتند.

باقرزاده اضافه کرد: بعد از دوحه 2006 اختلالی در شمشیربازی ایجاد شد و دو سالی من را وادار کردند که خارج شوم. یک خانواده را با یک بچه در نظر بگیرید، یک بچه پزشکی قبول می شود و دو بچه دیگر قبول نمی شود آیا این پدر و مادر نباید از فرزند خود حمایت کنند تا راهش را ادامه دهد؟ چین را که از قدرت های سابر جهان بود را در خود کشور چین شکست دادیم. در دور بعد که به فدراسیون برگشتم یک ماه قبل از بازی های گوانجو بود که در هر سه اسلحه اعزام داشتیم و به دلیل عدم برنامه ریزی ها شکست خوردیم. استارت کار ما در همان جا زده شد. برای اپه و فلوره مربی خارجی داشتیم ولی برای سابر مربی داخلی داشتیم. ما بر این اساس استعدادها را شناسایی کردیم و مورد حمایت قرار دادیم.

وی توضیح داد: وقتی در مسابقات جهانی سابریست ها به جمع 64 نفر رفتند و اپه و فلوره همان زمان نتوانستند این عملکرد را داشته باشند متوجه رشد سابر شدیم. ما از هر سه رشته حمایت کردیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی توضیح داد: ورزشکار ما می گوید که تیم را به کازان نفرستادیم. ما بلیط تیم را هم تهیه کرده بودیم و ویزا را هم گرفته بودیم ولی به دلایل منطقی نفرستادیم. ما یک کلاس بین المللی داریم که در جهان بی نظیر است. سه ماه مربیان خود را در آن کلاس شرکت دادیم و در سرانجام 500 یورو معادل بلیط هواپیما به آنها داده می شود من هم 300 یورو پول تو جیبی دادم. علی یعقوبیان، عبدالله سراجیان، سیامک فیض و مهدی فرجی از اسلحه اپه در این دوره حاضر شدند. دوره های کوتاه مدت 11 تا 18 روزه نیز برگزار گشت که فرهاد رضایی، صادق آرامش و باغبانپور از اپه در آن شرکت کردند. پیمان فخری، طاهرخانی و حمید شیر از سابر هم در این دوره شرکت کردند. شما خودتان ببینید سنگینی بیشتر به سمت سابر بوده یا اپه؟

وی گفت: چند سال است من تیغه برای سابر نمی خرم چون الان به حدی پیشرفت کرده اند که آل استار آلمان اسپانسر آنها شده است و به حدی رسیده اند که اسپانسر دارند. کل بودجه کمیته ملی المپیک در سال 99، 900 میلیون بوده است که کل آن هزینه قهرمانی جهان مصر و زون آسیا شد پس بودجه ای که از کمیته ملی المپیک گرفتم خرج اپه و فلوره شد.

باقرزاده اضافه کرد: رضایی یک استعداد است و در انتخابی تیم ملی درخشید و به مصر اعزام شد. زمانی خواست به ازبکستان برود به او گفتم فقط از بازی لذت ببرید. من از آنها توقع سهمیه ندارم ولی حداقل بعد از باخت مانند ماهرخ یک اشک بریزید. من برای همه تیم ها هزینه می کنم . من توقع دارم که بلافاصله بعد از برگشت برنامه خود را برای کشورهای اسلامی در قونیه اعلام کنند. قبل از آن 6 نفر به خاطر یعقوبیان از تیم ملی انصراف دادند ولی ما پشت مربی خود در آمدیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: ما تدارک زیادی برای المپیک لندن دیدیم و یعقوبیان که در اپه شانس 100 درصد بود در بازی اول باخت. اما عابدینی در المپیک لندن سهمیه گرفت و در المپیک ریو کاری کرد کارستان. حالا من نباید از او حمایت کنم؟ علیرضا ادهمی که در فلوره مدعی نابرابری شرایط است، بخاطر کاری که در قهرمانی آسیا کرد، کنار کشید و بعد در اوایل سال 99 خودش آمد که می خواهد در انتخابی شرکت کند و ما هم موافقت کردیم.

وی اضافه کرد: سابر برای اعزام به مجارستان تمام هزینه هایش را کمیته ملی المپیک داد. من بودجه فدراسیون را برای اپه و فلوره خرج کردم. شب قبل از اعزام ادهمی به او یک ماسک و دو تیغه دادم. رفتند در مسابقات باختند و من باید مدعی باشم ولی بر عکس است. من برای این تیم همه کاری انجام دادم.

باقرزاده توضیح داد: یک سری جوان در اپه و فلوره شناسایی شدند و من گفتم برای آنها اردوی مشترک در روسیه و ترکیه اقدام کنید ولی شرایط کرونا مشکلاتی را ایجاد کرده است. رضایی گفت فقط ازبکستان رفته در حالی که به مصر هم اعزام شده بود.

وی در خصوص اعتراضات ورزشکاران اپه به محل برگزاری اردو ها گفت: دو اردو در مشهد و یک اردو در اصفهان و دو سه اردو در شیرودی بوده است. از ورزشگاه شیرودی هیولا نسازید. این استعدادها از دل همین ورزشگاه معرفی و شناسایی شدند.

وی در پاسخ به این سوال که دلایل بیان این موضوعات از سوی یعقوبیان را چه می دانید تاکید کرد: من احساس می کنم یعقوبیان زحمت کشیده ولی نتیجه نگرفته به همین دلیل استعفا داده است.

باقرزاده در خصوص ادعای قرض دریافت شمشیر از روس ها در جریان مسابقات گفت: دو شمشیر قبل از مسابقات به آنها دادیم و یک وست نرمال به آنها دادم ولی به هر حال ممکن است شمشیر آنها خراب شود و باید یک راهی در آن لحظه پیدا کنند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد: جا دارد از کادر فنی اسلحه سابر و فخری تشکر کنم. من با کسی پیمان اخوت ندارم ولی فخری زحمت کشید. وی 500 تا 550 دلار حقوق می گیرد ولی مقابل چشم خودم ژاپن پیشنهاد 10 هزار دلار به او داد ولی قبول نکرد.

باقرزاده در خصوص این ادعا که حقوق فخری 4 برابر محمد بنا در کشتی فرنگی است، توضیح داد. اگر حقوق بنا 6 میلیون تومان باشد این علی یعقوبیان است که در حد بنا حقوق می گیرد ولی اگر بنا 7 تومان بگیرد فخری دو برابر بنا حقوق می گیرد . من برای حمایت از اپه و فلوره از تیر ماه 99 ماهی 500 هزار تومان حقوق ریختم و در آخرین پرداختی یک میلیون و 800 هزار تومان پاداش دادم. در آمد مربی ما در شهرستان 200 تا 300 تومان است که من آنها را هم تحت پوشش قرار دادم و ماهیانه 500 هزار تومان حقوق دادم.

وی اضافه کرد: ادهمی در انتخابی تیم ملی مقابل یک جوان 15 بر 5 باخت. من نمی گویم استعداد در اپه و فلوره وجود ندارد. یعقوبیان رئیس هیئت خراسان رضوی است ولی یک استعداد معرفی نکرده است. وی در مسابقات تایلند از جوانان را استفاده کرد و من هم همه جوره از حضور این جوانان حمایت کردم. هر کسی مصاحبه کند و اذهان عمومی را تشویش کند برخورد می کنم و هر ورزشکاری اگر علیه مربی بدون استنداد صحبت کند برخورد می کنم. اگر هر کسی تشویش اذهان عمومی کند از طریق مراجع قضایی برخورد می کنم و اگر سندی برای گفته های خود نداشته باشند باید توضیح دهند. همه کسانی که در این ایام چه در رشته فلوره، اپه و چه سابر صحبت های غیر مستند زدند باید توضیح دهند.

باقرزاده در خصوص اینکه موضع فدراسیون همیشه در مقابل این موضوعات سکوت بوده است، گفت: من سکوت اختیار نکردم و با دوستان تعامل داشتم و به آنها کمک کردم. تمام صحبت هایی را که گفتند باید پاسخ دهند. من آنها را احضار می کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با سابریست ها به دلیل ورود به این حواشی و مصاحبه های آنها واکنش نشان می دهید، تاکید کرد: هم فتوحی، رهبری و قربانی و باهر را می خواهم که توضیح دهند که چرا در این موضوع ورود کردید؟ مگر فدراسیون رئیس ندارد.

باقرزاده اضافه کرد: محمد رضایی یک استعداد است و از اینجا به بعد کاری لازم باشد برای او انجام می دهم و حمایت می کنم تا به بهترین جایگاه ها برسد. من در این ماه مبارک و با زبان روزه می گویم که پیمان فخری هیچ گاه در فلوره و اپه دخالت نکرده است. ما در سابر به دلیل داشتن یک مربی کاربلد در شرایط خوبی هستیم. کار خود را در هر اسلحه ادامه می دهیم. از پیمان فخری تشکر می کنم. وی زحمت زیادی برای سابر کشید. یعقوبیان هم در اپه و هم در دبیری فدراسیون زحمت زیادی کشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1329

به "باقرزاده: توقع داشتم حداقل پس از باخت یک قطره اشک می ریختند، فخری در فلوره و اپه دخالت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقرزاده: توقع داشتم حداقل پس از باخت یک قطره اشک می ریختند، فخری در فلوره و اپه دخالت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید