توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق

به گزارش ارانیوز، سازمان زیرو فساد از مصادره اموال و دارایی های همسر عمر البشیر، رئیس جمهور برکنارشده سودان و اعضای خانواده او و همچنین اموال متعلق به 37 تن از شخصیت های نظام سابق خبر داد.

توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق

به گزارش ارانیوز، به نقل از روسیاالیوم، سازمان مردمی زیرو فساد اعلام کرد: محاکمه شخصیت های نظام سابق که در جنایت های فساد دست داشته اند، ظرف روزهای آینده آغاز خواهد شد.

این سازمان همچنین اعلام کرد: اموال و دارایی های وداد بابکر، همسر عمر البشیر و اعضای خانواده او و همچنین اموال متعلق به 37 تن از شخصیت های نظام سابق مصادره شده است.

به همین دلیل، المثنی ابو عیسی، سخنگوی سازمان زیرو فساد گفت که 71 پرونده مربوط به فساد را به دادگاه ارجاع داده است.

ابوعیسی درخصوص عبدالرحمان الخضر، رئیس بخش سیاسی حزب کنگره مردمی سودان که در اوایل ماه جاری میلادی به خارج از کشور فرار کرده است، شرح داد: وی در خارطوم مرتکب فساد شده است و اقدامات لازم برای احضار وی از هر مکانی که در حال حاضر در آنجا اقامت دارد، اتخاذ می شود.

وی تاکید کرد که سازمان زیرو فساد بر فساد مسؤولان ریز و درشت موسسات دولتی نظارت دارد و به ارجاع تمامی مفسدان به عدالت پایبند است.

مقامات سودانی همسر عمر البشیر را تحت حبس خانگی در الفخم واقع در محله کافوری در خارطوم قرار داده اند.

در تاریخ 11 آوریل سال جاری میلادی ارتش سودان عمر البشیر را که از سال 1989 زمام امور را در دست داشت، عزل کرد. این کودتا به دنبال اعتراضات گسترده در بحبوحه وضعیت اقتصادی وخیم صورت گرفت. ارتش سودان یک شورای نظامی انتقالی برای اداره کشور تشکیل داه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 46

به "توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف اموال همسر عمر البشیر و 37 تن از اعضای نظام سابق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید