با بعضی از حقایق جالب کشور فرانسه آشنا شوید

به گزارش ارانیوز، بسیاری از افراد رویای زندگی در فرانسه و شهر زیبای پاریس را دارند. شاید شما هم یکی از آن ها باشید که هر شب با رویای تحصیل، کار یا زندگی در فرانسه سر بر بالین می گذارید. اگر این طور باشد پس پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی با بعضی از حقایق جالبی که در کشور فرانسه وجود دارد آشنا شوید. این حق طبیعی شماست که قبل از زندگی در هر کشوری درباره آن تحقیق کنید و از حقایق آن باخبر شوید.

با بعضی از حقایق جالب کشور فرانسه آشنا شوید

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

فرض کنید که ویزای فرانسه را دریافت کردید و به این کشور رفتید. در یکی از روزهای معمولی برای تماشا شهر و خرید به یکی از خیابان های پاریس می روید. همینطور که درحال قدم زدن در خیابان نوفل لوشاتو ناگهان تصمیم می گیرید که در یکی از کافه های مجذوب نماینده آن یک فنجان قهوه بنوشید، همان طور که درحال خوردن قهوه هستید ناگهان دست به کاری می زنید که از نظر مردمی که اطراف تان هستند، اقدامی عجیب یا حتی ممنوعه است!!! به همین علت هم به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از مهاجرت به فرانسه و زندگی در این کشور حتما درباره حقایق آن اطلاعات کسب کنید. ما در این مطلب قصد داریم شما را با بعضی از جالب ترین این حقایق آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

حقایق جالب کشور فرانسه

اجازه ازدواج با مردگان!

یکی از عجیب ترین و جالب ترین حقایقی که در بخش هایی از فرانسه وجود دارد، اجازه ازدواج با مردکان است. مردم این کشور می توانند با فردی که از دنیا رفته است و پیش از فوتش با او قرار ازدواج داشته اند، ازدواج نمایند! ازدواج با فردی که فوت نموده می تواند برا مردم دیگر کشور ها بسیار عجیب باشد اما در فرانسه چنین چیزی معمول است. البته گفتنی است که برای انجام این کار باید شرایط خاصی وجود داشته باشد که یکی از آن ها موافقت رئیس جمهور فرانسه با این ازدواج است. شاید برای تان جالب باشد که بدانید فردی که با یک مرده ازدواج می نماید از میراث او سهمی نمی برد. البته این نوع ازدواج در فرانسه خیلی رایج نیست و معمولا در گذشته های دور در شرایطی رخ می داد که فرد در جنگ کشته شده بود.

نان باگت را برعکس روی میز نگذارید!

در ابتدای مطلب هم به این موضوع اشاره نمودیم که بهتر است پیش از سفر یا مهاجرت به فرانسه درباره قوانین و حقایقی که در آن وجود دارد تحقیق کنید تا بی گدار به آب نزنید. یکی از جالب ترین حقایقی که وجود دارد این است که نان باگت را برعکس روی میز بگذارید. بسیاری از مردم بومی فرانسه معتقدند که این کار بدشانسی می آورد، به همین علت هم از انجام چنین کاری ناراحت و عصبانی می شوند.

حقایق جالب کشور فرانسه

کوتاه ترین سلطنت تاریخ!

زمانی که ناپلئون، به اسم امپراتور فرانسه از جایگاه قدرت کناره گیری کرد و عزل شد، دولت های اروپایی ترجیح دادند دوباره خاندان بوربن ها، سلاطین قدیمی فرانسه را بر سر کار بیاورند. به همین علت هم لویی هجدهم پادشاه فرانسه شد؛ اما فرانسوی ها با انقلاب پرآشوبی که اواخر قرن 18 به راه انداخته بودند، شاه نمی خواستند.

بعد از لویی هجدهم، با شروع حکومت شارل دهم، دعوا میان مردم و شاه دوباره بالا گرفت و کار به جایی رسید که شارل، مجبور شد که از سلطنت کناره گیری کند. البته او به هوای پسرش لویی آنتوان (لویی نوزدهم) تن به این کناره گیری کرد؛ پسری که اصولا میلی به سلطنت نداشت و زمانی که به او اعلام کردند که شاه است، رسما استعفایش را نوشت و 20 دقیقه بعد از شروع سلطنت، استعفا کرد تا رکورد کوتاه ترین پادشاهی تاریخ را به نام خود ثبت کند!

پرچم سفید فرانسه!

شاید کمی برای تان عجیب باشد اما در سال های 1814 تا 1830 رنگ پرچم پادشاهی فرانسه سفید بود و هیچ رنگ و نشان دیگر روی خود نداشت.

یکی از پرمحصول ترین کشورهای دنیا

ممکن است شما هم ساکنین فرانسه را به تنبل بودن بشناسید اما این کشور یکی از پرمحصول ترین کشورهای دنیا است!

در کشور فرانسه دقیقا برعکس سایر کشورهای اروپایی، روزهای تعطیلی عمومی زیاد نیست و تنها 11 روز در سال، مردم به طور رسمی تعطیل هستند اما خب، فرانسوی ها به بیشتر از این مقدار به اوقات فراغت می پردازند و برای کار ساعت های کمتری را صرف می نمایند. اما این مورد نمی تواند مانعی برای این باشد که فرانسه به اسم یکی از فراوری نماینده ها و پرمحصول ترین کشورها شناخته نگردد. بسیاری معتقد هستند که مردمان فرانسه با توجه به کار کم، برترین و موثرترین خروجی را دارند.

https://parsicanada.com/wp-content/uploads/2020/09/france11.mp4

اختراع موبایل دوربین دار در فرانسه!

حتما برای تان جالب است که بدانید، عکس های سلفی که در حال حاضر می گیرید را مدیون اختراعی هستید که در سال 1997 در فرانسه صورت گرفته است. موبایل دوربین دار اولین بار به وسیله فردی فرانسوی به نام فیلیپ کان در سال 1997 اختراع شد.

لوور، پربازدیدترین موزه دنیا!

پربازدید ترین موزه دنیا، موزه لوور فرانسه است و در سال دارای تعداد بیش از 9 میلیون بازدید نماینده می باشد.

فرانسوی ها بیشتر از سایر مردم دنیا می خوابند!

مردمان فرانسه، نسبت به سایر مردم کشورهای پیشرفته، زمان بیشتری را صرف خوابیدن می نمایند. براساس آمار ثبت شده به وسیله سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD)، فرانسوی ها بیشتر از مردم سایر کشورهای پیشرفته می خوابند. میانگین خواب فرانسوی ها حدود 8.83 ساعت در روز بوده و این می تواند توجیه مناسبی برای این باور باشد که که فرانسه ایده آل ترین مکان برای زندگی است. این بدین معناست که اگر قصد زندگی در فرانسه را داشته باشید خیال تان راحت است که انتخاب خوبی داشته اید.

پاریس، شهر روشنایی!

حتما به گوش تان خورده که پاریس را در دنیا با نام شهر روشنایی می شناسند، البته امکان دارد این نامگذاری دو علت داشته باشد. یکی از این دلایل، نقش عمده پاریس در عصر روشنگری (Age of Enlightenment) است. علت دیگر این نامگذاری هم این است که پاریس از جمله اولین شهرهای اروپایی بود که چراغ گاز را در طول خیابان های این شهر نصب شد.

رکورد پیرترین فرد دنیا!

طبق آمار و گزارشات رسمی منتشر شده به وسیله گینس، پیرترین فرد دنیا خانمی فرانسوی بوده که به مدت 122 سال و 164 روز عمر نموده است.

بیشترین تعداد جایزه نوبل ادبیات!

کشور فرانسه به اسم پر جایزه ترین کشورها در نوبل ادبیات به تعداد می آید. این تعداد به وضوح نشان دهنده این است که فرانسه دارای ادبیات و فرهنگ بسیار غنی می باشد.

دارای بیشترین تعداد سیاست مداران زن

تعداد سیاست مداران زنی که در فرانسه جایگاهی داشته یا دارند نسبت به سایر کشورهای دنیا بیشتر است. زنان در کشورهای اروپایی، حدود 28 درصد از مناصب ارشد و یا زیردست حکومت را شکل می دهند؛ اما در فرانسه این عدد به 47 درصد می رسد. شاید کمی عجیب باشد که مردهای فرانسوی هم نسبت به دیگر مردم دنیا، بیشتر به کارهای خانه، از جمله جارو زدن، رسیدگی می نمایند!

طولانی ترین رمان تاریخ، فرانسوی است!

از دیگر حقایق جالب فرانسه، نوشتن طولانی ترین رمان دنیا در این کشور است. مارسل پروست، نویسنده فرانسوی، رکورددار طولانی ترین رمان تاریخ است. این رمان با اسم در جستجوی زمان از دست رفته و هزاران شخصیت متفاوت، بیش از 3000 صفحه است و 13 جلد دارد.

ممنوعیت مصرف سیب زمینی!

جالب است بدانید که از سال 1748 تا 1772 مصرف سیب زمینی در کشور فرانسه غیرقانونی بود چرا که فرانسوی ها بر این باور بودند که سیب زمینی موجب بروز بیماری جذام می گردد.

حقایق جالب کشور فرانسه

ابداع اصطلاح جناح راست و چپ !

احتمالا این دو اصطلاح به گوش تان خورده. این روزها برای توصیف گروه های مختلف سیاسی از دو اصطلاح جناح چپ و راست استفاده می گردد که این ها در طی انقلاب فرانسه ابداع شد. علت آن هم این بود که در آن موقع بیشتر اصلاح طلبان، سمت چپ و بیشتر اصولگرایان، سمت راست مجلس شورای ملی می نشستند.

بیشترین بازدید در میان کشورهای دنیا!

هر سال حدود 83 میلیون نفر از فرانسه بازدید می نمایند. این تعداد سبب شده که فرانسه را به محبوب ترین مقصد گردشگر های سراسر دنیا تبدیل کند. تور فرانسه، از محبوب ترین تورهای دنیا محسوب می گردد.

خروس، سمبل فرانسه!

شاید این نماد را در جاهای مختلف دیده باشید. خروس از دوران انقلاب فرانسه، سمبل این کشور است. این نماد بر سکه ها و تمبرهای ملی جمهوری فرانسه دیده می گردد. حتی اگر اهل فوتبال باشید در مسابقات جام دنیای، در میان تماشاچیان این سمبل را زیاد می بینید.

غذاهای عجیب!

از جمله غذاهای عجیب که خوردن آن در میان مردم فرانسه رایج است می توان به صدف خام، حلزون، پای قورباغه و یا گوشت اسب و خرگوش اشاره نمود. البته این غذاها معمولا در کریسمس و عید پاک خورده می شوند.

فقط یک تابلوی ایست در کل شهر پاریس وجود دارد!

حتما این هم برای تان جالب است که بدانید تنها یک تابلوی ایست در سراسر شهر پاریس وجود دارد که آن هم در ناحیه 16 پاریس واقع شده است. قسمت جالب ماجرا این است که شهرسازی پاریس و قوانین ترافیکیش به شکلی است که اصلا احتیاج به تابلوی ایست وجود ندارد و در هر حال، تعیین است که حق تقدم با چه کسانی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مطالب، توصیه می کنیم با مشاوران موسسه مهاجرتی خبرنگاران تماس بگیرید تا بتوانید رویای دیرینه خود را محقق سازید.

منبع: پارسی کانادا
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1467

به "با بعضی از حقایق جالب کشور فرانسه آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با بعضی از حقایق جالب کشور فرانسه آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید