ترکیه از در تبادل نظر وارد شد

به گزارش ارانیوز، ایسنا نوشت: وزیر خارجه آلمان پس از نشست هایی در ترکیه و یونان گفت، دو طرف آماده گفت وگو برای کاهش تنش در بدترین مناقشه بر سر منابع انرژی در آب های دریای مدیترانه هستند.

ترکیه از در تبادل نظر وارد شد

به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه و یونان مدت هاست که بر سر منابع انرژی در دریای مدیترانه شرقی و سواحل قبرس با یکدیگر تنش و مناقشه دارند. آنها حتی اتحادیه اروپا و کشورهای همجوار را وارد این مناقشه کردند.

روز سه شنبه، وزرای خارجه یونان و ترکیه گفتند که می خواهند به وسیله گفت وگو و در پی مذاکرات با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان مناقشه مذکور را حل و فصل نمایند اما هر کدام هم هشدار دادند که به دفاع از حقوق خود در منطقه ادامه می دهند.

تنش ها بین دو کشور پس از آن شدت گرفت که آنکارا یک کشتی اکتشافی را به منطقه اعزام کرد؛ اقدامی که دولت آتن آن را غیرقانونی نامید.

وزیر خارجه آلمان پس از گفت وگوها در آتن و آنکارا به دو کشور تاکید نمود تا به مذاکرات برگردند و اضافه نمود: آلمان و اتحادیه اروپا در کنار یونان می ایستند. در دو کشور هر دو به این اتفاق نظر رسیدند که تنها راه دستیابی به تفاهم شروع مذاکرات است و دو کشور باید در آن دیدگاه های متفاوت خود را عنوان نمایند.

وی در کنار مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در آنکارا گفت: هیچکس به دنبال حل و فصل این مناقشه به وسیله نظامی نیست چون این یک دیوانگی محض است.

یونان و ترکیه همچنین در مدیترانه مانورهای نظامی برگزار کردند که وزیر خارجه آلمان آن را بازی با آتش دانسته و هشدار داد، هرگونه تنش کوچکی می تواند به فاجعه ای منجر گردد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 888

به "ترکیه از در تبادل نظر وارد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه از در تبادل نظر وارد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید