بیانیه مشترک سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا

به گزارش ارانیوز، سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانی بهداشت، طی بیانیه مشترکی، از همکاری خود با کشورهای درگیر کروناویروس سخن گفتند.

بیانیه مشترک سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا

با ادامه توسعه ویروس کرونا (کووید 19) در میان کشورهای مختلف جهان، سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) متعهد شدند تا با همکاری یکدیگر، بخش های فعال در صنعت گردشگری و سفر را برای واکنش صحیح در برابر کووید 19 راهنمایی کنند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در 30 ژانویه 2020، شیوع کروناویروس را یک شرایط اورژانسی نگران کننده در بهداشت عمومی جهان اعلام و مجموعه ای از توصیه های موقت را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات موجود در آن زمان، این سازمان هیچ محدودیتی برای انجام سفر یا انجام مبادله های تجاری قائل نشد.

سازمان جهانی بهداشت ضمن همکاری تنگاتنگ با کارشناسان جهانی، دولت ها و شرکای خود، در پی توسعه سریع آگاهی علمی در خصوص ویروس تازه، پیگیری توسعه و سرایت پذیری ویروس مذکور و ارائه راهنمایی های لازم در خصوص اقدام های بهداشتی ضروری به کشورهای مختلف و جامعه جهانی است تا از بهداشت جهانی محافظت کند و مانع از توسعه بیشتر این بیماری شود.

همکاری؛ اصل اساسی در مقابله با ویروس کرونا

بخش گردشگری، خود را کاملا متعهد می داند که مردم و سلامتی آن ها را در راس اولویت های خود قرار دهد. همچنین در این بیانیه اعلام شده که همکاری های بین المللی، عامل بسیار ضروری برای تضمین مشارکت موثر بخش گردشگری در مهار کووید 19 است.

سازمان جهانی بهداشت و سازمان جهانی گردشگری در حال رایزنی فشرده با یکدیگر و سایر شرکای خود هستند تا به دولت ها این اطمینان را بدهند که اقدام های بهداشتی به گونه ای اجرا خواهند شد که تاثیرات ناخواسته و غیرضروری در تجارت و رفت وآمدهای بین المللی به حداقل برسد.

واکنش بخش گردشگری نسبت به شیوع گسترده ویروس کرونا باید منسجم و حساب شده و متناسب با تهدیدهای بهداشت عمومی و مبتنی بر ارزیابی خطر محلی باشد؛ به طوری که بخش های مختلف زنجیره ارزش گردشگری (سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی و گردشگران) باید مطابق با دستورالعمل ها و توصیه های سازمان بهداشت جهانی عمل کنند.

سازمان جهانی بهداشت و سازمان جهانی گردشگری، با هدف آینده ای بهتر و منعطف تر، آمادگی خود را برای همکاری تنگاتنگ با همه جوامع و کشورهایی تاثیر گرفته از شرایط اضطراری بهداشتی فعلی اعلام کرده است. محدودیت های اعمال شده برای سفر، به طور قطع موجب بروز مسائلی غیرضروری در رفت وآمدهای بین المللی، از جمله ایجاد پیامدهایی در بخش گردشگری خواهد شد. در زمان چالش برانگیز امروزی، سازمان جهانی گردشگری و سازمان بهداشت جهانی به همراه جامعه جهانی، در کنار کشورهای آسیب دیده خواهند ایستاد.

منبع: کجارو / who.int
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1693

به "بیانیه مشترک سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک سازمان جهانی گردشگری و سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید