برخورد قانونی با مستندسازان فاکتورهای لوازم التحریر

به گزارش ارانیوز، رییس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با فروشگاه های لوازم التحریری که فاکتورهای غیرواقعی را مستند سازی می کنند، برخورد می شود.

برخورد قانونی با مستندسازان فاکتورهای لوازم التحریر

حسین اصغرزاده در گفت و گو با ارانیوز، با بیان اینکه طرح نظارتی مدارس از 10 شهریور لغایت 10 مهرماه همزمان با سراسر کشور به منظور نظارت بر کالاهای پرتقاضای دانش آموزی مانند لوازم التحریر، کیف و کفش شروع شده است، اظهار کرد: در این طرح همکاران نظارت در سراسر استان با مراجعه به فروشگاه ها و رویت اسناد و فاکتورهای خرید که مبنای نظارت است، اگر قیمت فروش را بیش از سود تعیین شده ببینند، تحت عنوان گرانفروشی برخورد قانونی انجام می شود.

وی شرح داد: همکاران نظارت با مراجعه به فروشگاه های مختلف تا حدودی دامنه های قیمت کنترل کرده و اگر فروشگاهی فاکتورهای غیرواقعی را مستندسازی کند، قطعا برای فروشنده تشکیل پرونده شده و روند کاری او مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزایش قیمت کاغذ و تورم سالانه را علت افزایش قیمت لوازم التحریر دانست و بیان کرد: هرچند تنظیم بازار استان تصمیم بربرپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم در بعضی از شهرهای استان را داشت که به دلایلی این تصمیم اجرایی نشد اما با پیگیری های همکاران نظارت در سطح مازندران آرامش برقرار است.

عدم ارائه لوازم التحریر خارجی علت برپانشدن نمایشگاه

ابراهیم یعقوبی معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در گفت وگو با ارانیوز مازندران با اشاره به تنظیم بازاراقلام لوازم التحریر و برگزاری نمایشگاه ها، اظهار کرد: در نظر دریافت شاخصه های سخت گیرانه در خصوص برپایی نمایشگاه باعث شد تا این موضوع اجرایی نشود اما باهمکاری اتاق اصناف و اتحادیه ها درتمامی فروشگاه های لوازم التحریر شهرهای مازندران پنج الی 15 درصد فروش فوق العاده اجرایی خواهد شد.

وی یکی از شاخصه های برپا نشدن نمایشگاه ها راعدم ارائه لوازم التحریر خارجی دانست و شرح داد: 60 درصد کالاهای موجود در بازار، خارجی و وارداتی هستند مانند اتوماتیک که به اندازه کافی در بازار وجود ندارد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه در شهرهای کوچک عرضه صرفا کالای داخلی مورد استقبال قرار گرفته نمی شود، بیان کرد: حتی با وجود در اختیار گذاشتن غرفه رایگان به فروشندگان، باز متحمل هزینه هایی بالاتر از سود دریافتی خواهند شد، اجرای چنین شاخصه هایی در شهرهای بزرگ شاید پاسخگو باشد اما در مازندارن پاسخگوی این امر نیست.

یعقوبی گفت: نشست هایی با آموزش و پرورش در خصوص فروشگاه هایی که با قیمت مناسب تر لوازم التحریر را اختیار دانش آموزان بی بضاعت و محرم قرار دهند انجام شد، که این موضوع در حال بررسی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 59

به "برخورد قانونی با مستندسازان فاکتورهای لوازم التحریر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قانونی با مستندسازان فاکتورهای لوازم التحریر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید