برای اولین بار در دنیا، یک فرد به عفونت قارچ گیاهی مبتلا شد؛ لست آف آس در کمین؟

به گزارش ارانیوز، بیمار 61 ساله با مشکلاتی ازجمله گرفتگی صدا، مشکل در بلع، گلودرد و خستگی به مدت سه ماه به بیمارستان مراجعه نموده است.

برای اولین بار در دنیا، یک فرد به عفونت قارچ گیاهی مبتلا شد؛ لست آف آس در کمین؟

به گزارش دیجیاتو، قارچی که عامل بیماری کشنده برگ نقره ای برای گیاهان است، برای اولین بار در دنیا یک کشاورز 61 ساله هندی را مبتلا نموده. این مرد که یک قارچ شناس است، ابتدا علائمی شبیه به آنفولانزا و مشکلاتی در قورت دادن غذا داشت، سپس معین شد که او به بیماری قارچی Chondrostereum purpureum مبتلا شده است.

نیویورک پست در گزارش خود شرح می دهد که پزشکان در مجله Medical Mycology Case Reports نوشته اند که این بیمار 61 ساله با مشکلاتی ازجمله گرفتگی صدا، مشکل در بلع، گلودرد و خستگی به مدت سه ماه به بیمارستان مراجعه نموده است. سپس آن ها پرونده های مربوط به او را با سازمان بهداشت دنیای (WHO) به اشتراک گذاشته اند.

پزشکان روی این مرد اسکن رادیوگرافی و سی تی انجام دادند. در آزمایش اشعه ایکس روی قفسه سینه بیمار هندی هیچ مسئله ای گزارش نشد، اما نتایج نتایج سی تی اسکن آن نوعی آبسه را در گردن او نشان می داد. این نوع آبسه می تواند راه های هوایی را مسدود و عفونت های خطرناکی ایجاد کند که درصورت عدم تشخیص و درمان سریع می تواند کشنده باشد.

درنهایت پزشکان پیروز شدند تا عفونت را به طور کامل از بدن مرد خارج نمایند و آن را برای انجام آزمایش های بیشتر به سازمان بهداشت دنیای شمال هند بفرستند.

نکته قابل توجه در خصوص پرونده این بیمار که سؤالات مهمی را برای پزشکان ایجاد نموده، توانایی پاتوژن های گیاهی در ایجاد بیماری برای انسان و حیوانات سالم است. پروفسور الین بیگنل از مرکز قارچ شناسی دانشگاه اکستر انگلستان ادعا می نماید که بیمار ممکن است یک نوع نقص ایمنی ژنتیکی ناشناخته داشته باشد. او بعلاوه شرح داده که این مرد به علت شغل خود ممکن است در معرض تعداد بسیار زیادی هاگ قرار گرفته باشد.

این گزارش درحالی منتشر شده است که در پی پخش سریال لست آف آس، عفونت های قارچی مورد توجه قرار گرفته اند. پیش از این در گزارشی تحت عنوان آیا قارچ های سریال The Last of Us واقعی هستند و می توانند روزی انسان ها را آلوده نمایند؟ به شواهدی اشاره نموده بودیم که نشان می دهند قارچ های سریال واقعی هستند و ممکن است در آینده برای انسان ها نیز خطرساز باشند.

WHO تا به امروز 19 قارچ را در دسته مواردی که می توانند سلامت عمومی را تهدید نمایند، قرار داده است. ازجمله این قارچ ها می توان به گونه های کاندیدا اشاره نمود که موجب آفت دهان می شوند. کریپتوکوکوس نئوفورمانس قارچ دیگری است که می تواند بر انسان ها تأثیر بگذارد و ریه و مغز آن ها را آلوده کند و باعث ذات الریه و مننژیت گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1926

به "برای اولین بار در دنیا، یک فرد به عفونت قارچ گیاهی مبتلا شد؛ لست آف آس در کمین؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "برای اولین بار در دنیا، یک فرد به عفونت قارچ گیاهی مبتلا شد؛ لست آف آس در کمین؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار در دنیا، یک فرد به عفونت قارچ گیاهی مبتلا شد؛ لست آف آس در کمین؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید