تور مجارستان ارزان: با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان در ایران؛ تفاهم نامه همکاری ورزشی بین دو کشور امضا شد

به گزارش ارانیوز، تفاهمنامه همکاری ورزشی دو کشور ایران و مجارستان ظهر امروز به وسیله روسای کمیته ملی المپیک دو کشور در محل کمیته به امضا رسید.

تور مجارستان ارزان: با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان در ایران؛ تفاهم نامه همکاری ورزشی بین دو کشور امضا شد

با ما سفر کنید و با تور مجارستان ارزان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه بحث اموزش گفت : همانگونکه اطلاع دارید ما در بعضی رشته ها چون کشتی ، وزنه برداری و تکواندو، رنک اول تا سوم دنیا را داریم و در بعضی دیگر مثل شمشیربازی رنک های خوبی داریم و به همین منظور تمایل داریم یک تبادل بین رشته ای در حوزه آموزش داشته باشیم .

صالحی امیری با اشاره به موقعیت اب و هوایی ایران اضافه کرد : ما در ایران 4 فصل را داریم در حالی که در جنوب کشور اب و هوای تابستانی است در غرب زمستان و در مرکز هوای معتدل پاییزی را داریم . این امتیاز قطعا به دو کشور در زمینه همکاریهای دوجاانبه برگزاری اردوها و ...یاری خواهد نمود . بعلاوه با اشاره به نتایج بازیهای المپیک اضافه کرد : ما در المپیک پیروز به کسب 7 مدال شدیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد : هدف ما از این نشست تنها امضا کردن برگه ها نیست ، ما آمادگی داریم در تمامی زمینه ها از همین فردا همکاریها را شروع کنیم ، علاوه بر تمامی موارد آموزشی ، اردوهای مشترک و ... مادرزمینهتجهیزاتورزشیهم آمادگیداریمباشماهمکاریکنیم.

سپس در ادامه دکتر سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشحالی از حضور هیات مجاری در تهران اضافه کرد :دردوره ریاست دکترصالحی امیری،توسعه فعالیت هابه صورت متوازن وچندوجهی بوده است و به همین دلیل اقدامات مهمی همانند موزه ورزش ایران وتاریخ شفاهی همه درایندوره صورت گرفته است،منابع اقتصادی ماتقویت شدوبسیاری ازفضاهای ورزشی مابازسازی شد.و بعلاوه برنامه 20 ساله برای توسعه ورزش کشورتدوین نموده ایم.

در ادامه پیمان فخری، مدیر مرکز نظارت بر تیمهای ملی ضمن ابراز خرسندی از حضور میهمانان مجاری گفت : شخصابه ورزش مجارستان اعتقاددارم وخوشحالم که بسیارجدی هستندبرای اجرایی شدن این تفاهمنامه ماازهمین فرداآماده اجراهستیم تا بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در زمینه های ورزش دو کشور باشیم .

در ادامه کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشوری با این قدمت و اصالت اضافه کرد : خوشحالیم از اینکه ما را پذیرفتید . اگاهیم از اینکه شما وزیر فرهنگ ایران بودید و سپاسگزار از اینکه اطلاعات خوبی در مورد فرهنگ وتمدن ایران زمین در اختیار ما قرار دادید ، ایرانیان ریشه های اریایی دارند و از همین جهت اشتراکات بسیاری با شما داریم .

وی در ادامه از کوشش کاروان ایران در بازیهای المپیک توکیو تمجید کرد و گفت : در شمشیربازی شاهد بودیم که مدال این رقابت ها حق شما بود که متاسفانه در سابر این مسائل وجود دارد .

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان سپس از ذهنیت مثبت کمیته ملی المپیک قدردانی کرد و اضافه کرد : ما در اجرای این تفاهم نامه بسیار جدی هستیم و با پشتکار عملی شدن آن را دنبال می کنیم ،علاوه بر آن با تمامی مواردی که به وسیله دکتر صالحی امیری مطرح شد موافقیم.

کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی مجارستان ادامه داد : دربحث آموزشی،دانشگاه تربیت بدنی به وسیله IOC به رسمیت شناخته شده وآقای بهدادسلیمی هم آنجابورسیه شده بود ، ما می توانیم در زمینه بورسیه دانشجویان در این دانشگاه با شما همکاری داشته باشیم .

برای ما برگزاری کمپ های تیم ملی اهمیت بسیاری دارد باتوجه به شرایط آب وهوایی ایران خواهان برگزاری اردو و کمپ های تیم ملی در این کشور هستیم . علاوه بر آن مراکزالمپیکی بسیاری درمجارستان داریم که دررشته های موردنظرشمامیتوانیم همکاری کنیم.

در بخش بعدی این نشست سفیرمجارستان نیز ضمن تشکر از مدیران کمیته ملی المپیک ایران برای انجام و امضا تفاهم نامه مشترک گفت : دراینجاتنهاامضاتفاهمنامه مهم نیست فراترازان ارتباط کشورهاست که ازطریق ورزش فراهم میشود.

و ابراز خوشحالی کرد که در این نشست موضوعات مهم و منسجمی مورد آنالیز نهاده شد .

در سرانجام از سوی دو رئیس کمیته ملی المپیک تفاهمنامه همکاری ورزشی در راستای توسعه مناسبات ورزشی دو کشور به امضا رسید.

رییس کمیته ملی المپیک و دبیر و هیات همراه این کشور صبح امروز بازدیدی از آموزشگاه ملی المپیک و موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1561

به "تور مجارستان ارزان: با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان در ایران؛ تفاهم نامه همکاری ورزشی بین دو کشور امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان ارزان: با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان در ایران؛ تفاهم نامه همکاری ورزشی بین دو کشور امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید