گفت وگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه فصل نوینی از درک متقابل را بنا نهاد

به گزارش ارانیوز، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه ضمن تبریک سال نو میلادی اظهار کرد: گفت و گوهای روسای جمهور ایران و فرانسه فصل نوینی از درک و فهم متقابل و مشترک بین دو دولت را بنا نهاد.

گفت وگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه فصل نوینی از درک متقابل را بنا نهاد

به گزارش ارانیوز، بهرام قاسمی سفیر کشورمان در پاریس در توئیتی نوشت: فرارسیدن سال جدید میلادی را به ملت بزرگ فرانسه تبریک می گویم.

سال 2019 در حالی به پایان رسید که چون همواره تاریخ آکنده از اخبار و تحولات خوش و ناخوشایند، امیدآفرین و یاس آور بود.

امید بدان داریم که در سال 2020 دنیا شاهد اخبار و رویدادهای خوشایند و گوارا برای همه مردم دنیا باشد.

همگان می دانند و دریافته اند که دنیای تک قطبی و یا یکجانبه گرا که تنها هدف آن اعمال حاکمیت زورمدارانه یک قدرت در دنیا است، دنیای مبتنی بر جنگ، تنش و خونریزی است. در سال پیش رو، باید همگان و هر کس به سهم خود برای تحقق دنیای با ثبات، امن و آکنده از دوستی و برابری و عدالت کوشش نمایند.

درسالی که گذشت به خصوص در نیمه دوم آن، روابط ایران و فرانسه از سطح و صندلی مناسب تری علیرغم کوششهای بدخواهان روابط دو کشور برخوردار گشت. تماس های متعدد، تبادل پیامها و دیدارهای مقامات عالیه دو کشور و تعمیق و آنالیز موضوعات مورد توجه به ویژه در گفتگوهای میان روسای جمهور دو کشور فصل نوینی از درک و فهم متقابل و مشترک را میان دو دولت بنا نهاد.

دو کشور علیرغم تفاوتهای فکری و دیدگاههای متفاوت و با ویژگی های خاص جغرافیایی و تاریخی خود، چگونگی کوشش به منظور دستیابی به آرمانهای مورد احتیاج جامعه دنیای امروز را به بحث گذاردند و بر عزم خود مبنی بر سعی بیشتر در جهت تقویت مبانی صلح و امنیت و ثبات و چند جانبه گرایی تاکید ورزیدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 363

به "گفت وگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه فصل نوینی از درک متقابل را بنا نهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوهای روسای جمهور ایران و فرانسه فصل نوینی از درک متقابل را بنا نهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید