کرونا در اروپا، از آشوب در اردوگاه پناهندگان یونان تا تمدید قرنطینه در اسپانیا

به گزارش ارانیوز، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از وقوع آشوب و ناآرامی در یک اردوگاه پناهندگان در جزایر یونان بعد از مرگ یک پناهنده مشکوک به کرونا و تصمیمات دولت اسپانیا برای تمدید محدودیت ها حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از آشوب در اردوگاه پناهندگان یونان تا تمدید قرنطینه در اسپانیا

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا در اروپا همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه ها بوده و گسترش آن عواقب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بیشتری به بار می آورد.

توزیع 2 میلیون ماسک مجانی در پاریس

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا نشان می دهد که به منظور مقابله با شیوع گسترده کرونا پاریس می خواهد حدود 2 میلیون ماسک مجانی را بین مردم توزیع کند. این خبر را شهردار شهر پاریس اعلام نموده است. به گفته وی تا اواسط ماه می باید همه ساکنان پایتخت فرانسه از یک ماسک شخصی برخوردار باشند.

اجباری شدن استفاده از ماسک برای نیروهای پلیس ایالت زاکسن آلمان

در ایالت زاکسن آلمان هم از روز دوشنبه استفاده از ماسک برای کارکنان پلیس اجباری می گردد. ایالت زاکسن به عنوان اولین ایالت آلمان به تدریج محدودیت های ضد کرونایی را لغو می نماید.

وزیر آموزش انگلیس هم اعلام نموده که هنوز تصمیمی برای باز شدن مدارس در این کشور گرفته نشده است. وزیر آموزش انگلیس اعلام نموده که مدارس زمانی باز می گردد که دانشمندان در این باره تصمیم بگیرند.

لغو آموزش های پایه ای در ارتش آلمان

ارتش آلمان هم به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش های پایه ای و اساسی را به تعویق می اندازد. یکی از مسئولین پزشکی ارتش آلمان آموزش برای استخدام در ارتش را در فضاهای محدود با توجه به شیوع ویروس کرونا خطرناک ارزیابی نموده است.

اسپانیا محدودیت های ضد کرونایی را تمدید می نماید

اسپانیا هم محدودیت های ضد کرونایی را به مدت 15 روز دیگر و تا 9 ماه می (20 اردیبهشت) تمدید می نماید. نخست وزیر اسپانیا در سخنانی گفته است که با این حال بعضی محدودیت ها باید کاهش یابد.

وی گفته است: ما بدترین لحظه ها را پشت سر گذاشتیم، البته دستاوردهایی که تا به حال به دست آمده کافی نیست و بخصوص شکننده و متزلزل است. ما نمی توانیم با اقدامات عجولانه این دستاوردها را در معرض خطر قرار دهیم.

درخواست آلمان برای حمایت های اقتصادی اروپا از آفریقا و خاورمیانه

گرت مولر، وزیر توسعه آلمان هم از اتحادیه اروپا درخواست نموده که در بحران کرونا از کشورهای آفریقا و خاورمیانه با یک برنامه کمکی به مبلغ 50 میلیارد یورو حمایت کند. وی اعلام نمود که آلمان و اروپا باید همچنین از نظر بین المللی سهم مشخص کننده ای را برای کنترل این بیماری همه گیر بر عهده گیرند.

وزیر اقتصاد آلمان هم پیش بینی نموده که برای حمایت از همه شهروندان برای مقابله با کرونا این کشور سالانه تا 12 میلیارد ماسک احتیاج دارد. وی خواهان فراوری این کالای ضروری در کشورش شده است.

پرتغال هم تصمیم دارد اقدامات برای مقابله با کرونا را در ماه می کاهش دهد. نخست وزیر این کشور اعلام نمود که قواعد جدید در این باره از در 30 آوریل (11 اردیبهشت) اعلام خواهد نمود.

تمدید محدودیت ها در کرواسی

کرواسی هم محدودیت های ضد کرونایی را تا 4 ماه می (15 اردیبهشت) تمدید می نماید.

شورش و ناآرامی در اردوگاه در جزیره خیوس یونان

خبرها حاکی از آن است که در یک اردوگاه پرازدحام پناهندگان در جزیره خیوس یونان بعد از مرگ یک زن مشکوک به بیماری کرونا شورش هایی برپا شد. پلیس برای مقابله با معترضان از گاز اشک آور استفاده نموده است. این اردوگاه به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حالت قرنطینه قرار گرفته است.

وزیر دارایی آلمان هم در سخنانی اظهار داشته است که تا زمانی که هیچ واکسن و داروی علیه ویروس کرونا وجود ندارد ما باید زندگی اجتماعی و اقتصادی خود را تغییر دهیم. به گفته وی یک واکسن برای این بیماری احتمالا در سال 2021 ایجاد گردد.

افزایش قربانیان و مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی

کرونا همچنان در اتحادیه اروپا جولان داده و قربانیان بیشتری می گیرد.

نتایج جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که در اسپانیا تا به حال 195944 نفر به کرونا مبتلا شده و 20639 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 175925 نفر به کرونا مبتلا شده و 23227 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

فرانسه هم به شدت تحت تاثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته و تا به حال 151793 نفر به کرونا مبتلا شده و 19323 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

بر اساس آمارهای منتشر شده در آلمان هم تا به حال 143724 نفر به کرونا مبتلا شده و 4538 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به حال 114217 نفر به این بیماری همه گیر مبتلا شده و 15464 نفر هم در اثر آن جان خود را از دست داده اند.

خبرها حاکی از آن است که بعد از حدود هفت هفته قرنطینه کرونایی فشارها بر دولت ایتالیا برای اجازه لغو قرنطینه برای بچه ها افزایش پیدا نموده است. والدین طومارها و نامه های زیادی را منتشر نموده و خواهان بازگشایی مدارس در این کشور شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 531

به "کرونا در اروپا، از آشوب در اردوگاه پناهندگان یونان تا تمدید قرنطینه در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از آشوب در اردوگاه پناهندگان یونان تا تمدید قرنطینه در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید