کتاب روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی به چاپ رسید

به گزارش ارانیوز، کـتاب تالـیفی دکتر داوود یونسیان، استاد دانشکده مهـندسی راه آهن دانشـگاه علم و صنعت ایـران با عنوان Analytical Methods in Nonlinear Oscillations توسط انتشارات اشپرینگر چاپ و منتشر شد.

کتاب روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی به چاپ رسید

معادل فارسی این کتاب عنوان روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی که در 320 صفحه توسط دکتر ابراهیم اسماعیل زاده استاد تمام دانشگاه صنعتی اونتاریو کانادا، دکتر داود یونسیان استاد تمام دانشگاه علم و صنعت ایران و دکتر حسن عسکری محقق پسا دکتری دانشگاه واترلو کانادا تالیف شده است.

این کتاب به مرور روشهای ریاضی کلاسیک و نوینی که عمدتا در دودهه اخیر جهت حل معادلات حاکم بر ماهیت غیر خطی برخی پدیده های فیزیکی بسط داده شده اند، می پردازد.

کاربردهای متنوع شامل مسائل مهندسی شامل دینامیک وارتعاشات غیرخطی سامانه های مکانیکی، تشدید گرها و سنسورهای نانو/میکرو از یکسو تا مسائل ریاضی در مدلسازی بیولوژی، اکولوژی، اپیدمیولوژی و ... نظر طیف وسیعی از محققان را به مطالب ارائه شده در این کتاب جلب می کند.

این کتاب مشتمل بر هفت فصل بوده که علاوه بر تحلیل مسائل متنوع در هر فصل، در پایان هر فصل نیز مسائل متنوعی جهت حل خوانندگان ارائه شده که بعضا می تواند به عنوان مسائل باز زمینه های تحقیقاتی گوناگون تلقی شود.

کسب عناوینی همچوندانشمند برجسته جوان کشور (سال 1393)توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، رتبه اول تحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترا (سال 1384)، عضویت در هیات تحریریه چندین ژورنال نمایه شده معتبر بین المللی، محقق برگزیده دانشکده و اخیرا کسب جایزه محقق برجسته ریلی از انجمن مهندسان مکانیک انگلستان IMECHE از جمله افتخارات دکتر داوود یونسیان استاد دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران است.

مقر اصلی انتشارات اشپرینگر در برلین آلمان است و یکی از ناشران بزرگ بین المللی به شمار می رود که بیش از 170 سال در زمینه انتشار کتاب های آکادمیک و ژورنال های تخصصی علمی سابقه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 183

به "کتاب روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی به چاپ رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی به چاپ رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید