کالدرون: چرابازیکن استقلال را محروم نکردند؟، با سید جلال مسئله ای ندارم

به گزارش ارانیوز، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: فرشاد احمدزاده که یک هل کوچک داد، سه بازی محروم شد ولی بازیکن استقلال که همین کار را کرد هیچ محرومیتی برایش در نظر نگرفتند.

کالدرون: چرابازیکن استقلال را محروم نکردند؟، با سید جلال مسئله ای ندارم

به گزارش گروه ورزشی ارانیوز، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز (پنجشنبه) این تیم اظهار کرد: امروز بدون بازیکنان ملی پوش تمرین را شروع می کنیم. بعد از آخرین تمرین هیچ مصدومی نداشتیم و امروز هم تمام بازیکنان در اختیار تیم هستند.

او درباره شایعه احتمال جدایی جونیور براندائو، مهاجم پرسپولیس بیان نمود: در حال حاضر چنین تصمیمی نداریم. جونیور یک بازیکن جوان است که دارد خودش را با شرایط تیم وفق می دهد. امیدواریم که بتواند یک گل بزند و بعد از این گل تماشاگران را خرسند کند و به آن سطحی که مد نظر ماست برسد.

کالدرون در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره نقدهای که از جونیور و خط حمله تیمش می شود گفت: الان اولویت ما این است که علیپور که مهم ترین مهاجم ماست پایش به گلزنی باز شود. در آخرین بازی او خیلی خوب بازی کرد اما متاسفانه نتوانست گل بزند. من در جریان نقدها از جونیور هستم. هنوز توقعی که از او داشتیم برآورده نشده است. در بازی آخر او اصلا بازی نکرد. چرا روی بازیکنی که در بازی آخر بازی نکرد متمرکز شده اید؟ ما خیلی از کارها را در زمین خوب انجام می دهیم ولی متاسفانه فقط سه گل زده ایم. ما نمی توانیم تمام تقصیرات را گردن جونیور بندازیم که در مجموع سه بازی کرده است. البته او گزینه نهم ما بود و یک بازیکن جوان است. امیدواریم که در نهایت در خدمت تیم باشد و کمک کند. در فوتبال امروز یک مهاجم خوب و گلزن، خیلی ارزان نیست مگر اینکه جوان باشد، مثل عبدی که در داربی اولین بازی اش را کرد و گل زد.

سرمربی پرسپولیس درباره محرومیت تماشاگران پرسپولیس در بازی با پیکان هم بیان نمود: متوجه نمی شوم که چرا باید بدون تماشاگرانمان بازی کنیم. به نظر من محرومیت هایی که دچارش شدیم از نظر من خیلی توجیه ندارد. متوجه نمی شوم که چرا خلیل زاده در بازی آخر نتوانست بازی کند یا احمدزاده که یک هل کوچک داد، سه بازی محروم شد ولی بازیکن استقلال که همین کار را کرد هیچ محرومیتی برایش در نظر نگرفتند. چیزی که من می دانم وقتی تیمی در زمین خودش بازی می کند و مشکلاتی دارد، جریمه ها و محرومیت ها برای تیمی است که میزبان است.

او ادامه داد: در بازی با تراکتور، نارنجک و سنگ انداختند و فحاشی کردند ولی دیدیم که محرومیتشان بخشیده شد. نمی دانم چرا بازی بعدی را باید بدون تماشاگر بازی کنیم. به نظرم در تصمیمات معیارها متفاوت است. امیدوارم در آینده برای فوتبال ایران اتفاقی بیفتد که معیارها برای همه برابر باشد. متوجه نمی شوم چرا برای یک تیم یک تصمیم گرفته می شود ولی به خاطر همان اتفاق برای تیم دیگر تصمیم دیگری گرفته می شود. معیارها باید معقول باشند. من دوست دارم عدالت برای همه یکسان باشد. بیرانوند را به خاطر آن حرکت محروم کردند و من انتظار داشتم همان جریمه را برای تراکتور هم در نظر بگیرند. بیرانوند، خلیل زاده و احمدزاده را از دست دادیم. از طرف دیگر می بینیم که محرومیت تراکتور بخشیده می شود. شما شاید بدانید چرا اما من نمی دانم.

کالدرون اضافه نمود: من عادت دارم همیشه آزاد اظهار نظر کنم و چیزی که فکر می کنم را گفته ام. همیشه به همه تیم ها احترام گذاشته ام ولی نظرم را گفته ام. امیدوارم حقوقی را که همه جای دنیا داشته ام اینجا هم داشته باشم و آزادانه صحبت کنم. همه شما توقع دارید که عدالت برای همه یکسان باشد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که چقدر خودش در مشکل گلزنی این تیم مقصر است اظهار کرد: همیشه مربی اولین مسئول تمام اتفاقاتی است که در تیم میفتد. من مربی ای هستم که خودم از خودم انتقادم می کنم و آمارها را هم می بینم. معین است تیم هایی که گلزنی نمی کنند در خط حمله مشکل دارند. الان جای رونالدو در رئال مادرید خالی است. در همه تیم های دنیا این اتفاقات میفتد و ما هم استثنا نیستیم. من از روند و بازی تیم راضی هستم. مخصوصا در دو بازی آخر، ما خیلی خوب بازی کردیم.

کالدرون درباره اینکه در بازی پرسپولیس با شهرخودرو، آمار تیم مشهدی بهتر از پرسپولیس بود هم توضیح داد: شما احتمالا آمار را اشتباه دیده اید. به نظر من این آمار درست نیست. من آمار بازی را دارم. ما 9 ضربه به دروازه داشتیم و آن ها 7 ضربه. به ما گفتند که از نظر فیزیکی آماده نیستیم و در 10 دقیقه آخر گل خوردیم. ما از تمام تیم های لیگ قهرمانان اروپا بیشتر دویده ایم. یوونتوس و اتلتیکو مادرید 114 کیلومتر، آژاکس که از همه بیشتر دویده است 118 کیلومتر دویده ولی ما تقریبا 120 کیلومتر دوندگی داشتیم. در عوض 9 کرنر آن ها ما 9 ضربه به دروازه داشتیم. مثل همان اتفاقی که در بازی با سپاهان افتاد. آن جا تک به تک شدیم ولی گل نزدیم و بعدش آن ها گل زدند.

او ادامه داد: وقتی بازی را می بازیم شما صحبت هایی می کنید و حق با شماست. ما خوب بازی می کنیم اما در گلزنی مشکل داریم. به علیپور خیلی اطمینان دارم و این مشکل حل می شود. مطمئنا بازیکنان دیگری هم هستند که در آینده گلزنی می کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره صحبت هایش درباره سید جلال حسینی، کاپیتان این تیم هم توضیح داد: وقتی اینجا یک تیم می بازد بعضی خبرنگارها بعضی خبرها را عوض می کنند. من گفتم هیچ بازیکنی در تیم من وقتی دو هفته تمرین نمی کند و با دو روز تمرین قبل از مسابقه نمی تواند در تیم من باشد، هیچ بازیکنی. وقتی یک بازیکن سنش بیشتر است این احتمال کمتر هم می شود. من با او هیچ مسئله ای ندارم و حسینی یک کاپیتان نمونه است. ما رابطه خیلی خوبی با هم داریم. سه دفاع وسط در حد تیم ملی دارم و مسلما یک نفر همیشه بیرون می ماند. اول فصل از من سوال کردید چرا کنعانی زادگان بازی نمی کند. حالا چون بازی ها را نمی بریم می پرسید چرا حسینی بازی نمی کند. همیشه در این باشگاه بازیکنان خوبی هستند که بازی نمی کنند. وقتی می بریم شما چیزی نمی گویید ولی وقتی می بازیم می پرسید چرا و دلیلش چیست. من به کار شما احترام می گذارم. کار می کنم برای اینکه ببرم و وقتی پیروز نشوم خودم مسئولم.

کالدرون درباره هجمه ای که علیه حسین ماهینی ایجاد شده است هم بیان نمود: او به نظر من خوب و آماده است. بازیکن با تجربه و در حد بین المللی است. در دقایق آخر بازی مربی یا یک بازیکن جوان مثل عبدی را به زمین می آورد یا یک بازیکن با تجربه مثل ماهینی را. ما چون در دقایق آخر گل خوردیم می گویند از لحاظ بدنی آماده نیستیم یا چرا ماهینی را به زمین فرستادم. من می دانم ممکن است این صحبت ها بشود. مشکل اصلی ما همان آمار گل زدن است. یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس نمی شود که در شش مسابقه سه گل زده باشد. این حقیقتی است که ما با سه تیم بزرگ بازی کردیم. امیدوارم که در هفته های آینده آمار گل زدن ما بهتر شود. مشکل اصلی ما همین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 138

به "کالدرون: چرابازیکن استقلال را محروم نکردند؟، با سید جلال مسئله ای ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: چرابازیکن استقلال را محروم نکردند؟، با سید جلال مسئله ای ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید