شوک به طرفداران فوتبال ایران، دیدارهای استقلال پخش زنده نمی گردد!

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران، پیِر کاخیا رئیس سابق شرکت ورلد اسپورت گروپ در مصاحبه با روزنامه استاد الدوحه قطر اعلام نمود طبق قراردادی که برای حقوق تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بسته شده، پخش این رقابت ها بر عهده کنفدراسیون فوتبال آسیا است و AFC مستقیماً مسئول پخش مسابقات است.

شوک به طرفداران فوتبال ایران، دیدارهای استقلال پخش زنده نمی گردد!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی درباره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که از چند روز دیگر آغاز می گردد، گفت: قرارداد پخش تلویزیونی مستقیم با کنفدراسیون فوتبال آسیا و به وسیله کمیته اقتصادی آن فقط برای منطقه خاورمیانه و لیگ قهرمانان آسیا بسته شده است.

کاخیا اضافه کرد: طبق قراردادی که بسته شده مسابقات فقط در داخل عربستان قابل پخش است. هیچ پخش ماهواره ای وجود ندارد. شبکه های تلویزیونی خارج از عربستان هم حق پخش مسابقات را ندارند.

به گفته وی، شبکه بین اسپورت قطر هم در صورتی که مبلغی را پرداخت کند می تواند مسابقات را دریافت کند. افراد مختلف هم باید مبلغی را پرداخت نمایند تا به بین اسپورت دسترسی داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، هنوز تعیین نیست شبکه بین اسپورت یا شبکه های دیگر حقوق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را از طرف سعودی خریداری خواهند کرد یا خیر اما به فاصله چند روز تا آغاز مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، عدم پخش مسابقات خارج از کشور عربستان می تواند شوک بزرگی برای فوتبال آسیا باشد.

استقلال و تراکتور دو تیمی هستند که با توجه به برگزاری دیدارهای آنها در منطقه خاورمیانه از شانس کمتری برای پخش دیدارهایشان برخوردار هستند. هر چند بعید به نظر می رسد پرسپولیس با وجود برگزاری دیدارهایش در هند از این قاعده مستثنی باشد. با این حال باید منتظر اتفاقات روزهای باقی مانده تا آغاز مرحله گروهی لیگ قهرمانان و اقدامات شبکه های تلویزیونی برای خرید حق پخش این مسابقات بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1300

به "شوک به طرفداران فوتبال ایران، دیدارهای استقلال پخش زنده نمی گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک به طرفداران فوتبال ایران، دیدارهای استقلال پخش زنده نمی گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید