پاسخ مربی پرتغالی سپاهان به ساپینتو؛ هرچه دلت می خواهد بگو! ، رونالدو برترین بازیکن دنیا و طارمی یک رهبر واقعی در زمین است!

به گزارش ارانیوز، مربی سپاهان در واکنش اظهارات ریکاردو ساپینتو علیه ژوزه مورایس مبنی بر اینکه چرا کادرفنی سپاهان بدون شرح به ساپینتو اقدام به جذب سیاوش یزدانی نموده گفت: ساپینتو هرچه دلش بخواهد می تواند بگوید. هدف و کار ما کاملا تعیین است و می خواهیم باعث پیشرفت بازیکنانمان شویم.

پاسخ مربی پرتغالی سپاهان به ساپینتو؛ هرچه دلت می خواهد بگو! ، رونالدو برترین بازیکن دنیا و طارمی یک رهبر واقعی در زمین است!

به گزارش خبرنگاران کادرفنی تیم سپاهان در اولین فصل حضورش در اصفهان با 65 امتیاز سپاهان را به نایب قهرمانی لیگ برتر رساند. ژوزه مورایس پس از حضور در ایران از پروژه سه ساله خود برای سپاهان پرده برداشت. کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال عملکرد سپاهان را در این فصل از رقابت ها مثبت ارزیابی کردند و کادرفنی این تیم درباره هدف قهرمانی خود در این پروژه سه ساله صحبت کردند.

هوگو آلمیدا، مهاجم پیشین تیم ملی پرتغال اکنون در کادرفنی سپاهان حضور دارد. او در کنار رونالدو سال ها در تیم ملی پرتغال حضور داشت و سابقه بازی در باشگاه های مختلف اروپایی را دارد. آلمیدا پس سال های پیروز بازی در مستطیل سبز از سال 2020 وارد عرصه مربی گری شد و در این فصل در کنار مورایس و کادرفنی پرتغالی سپاهان نهاده شد.

او در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با عملکرد کادرفنی سپاهان و نتایج این تیم در فصلی که گذشت پاسخ داد و نسبت به بعضی حواشی طول فصل نیز واکنش نشان داد. آلمیدا درباره آقای گلی شهریار مغانلو در لیگ برتر ایران، عملکرد مهدی طارمی در لیگ پرتغال و بعلاوه حضور کریستیانو رونالدو در لیگ عربستان صحبت کرد.

در ادامه گفت وگوی ایسنا با هوگو آلمیدا، مربی سپاهان را می خوانید:

*فصلی که گذشت را چگونه دیدید؟ در نیم فصل اول فراز و نشیب داشتید.

فراز و نشیب هایی که داشتیم طبیعی بود. ما اطلاعاتی زیادی از لیگ ایران نداشتیم و از تیم های دیگر هم اطلاعی نداشتیم. حتی در ابتدای کار از تیم خودمان هم شناختی نداشتیم. احتیاج بود شناخت کاملی از بازیکنان پیدا کنیم. همانطور که گفتم این فراز و نشیب ها طبیعی بود. در نیم فصل نخست دچار افت بودیم اما در نیم فصل دوم نتایج بسیار بهتری کسب کردیم. مهم این است که در فصل اول تا آخر برای قهرمانی کوشش کردیم.

*نظرتان درباره پرسپولیس و استقلال، رقبای سال جاریتان چیست؟

پرسپولیس و استقلال تیم های بزرگی هستند و بازیکنان بزرگ و مربیان بزرگی دارند. رقابت خیلی خوبی بین ما بود. کیفیت این دو تیم کاملا واضح است. آن ها در فصل های قبل قهرمان شدند. ما خیلی شادیم که تا هفته آخر با پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ کوشش کردیم.

*فکر می کنید مسائل بیرونی مثل داوری هم در قهرمان نشدن شما تاثیرگذار بود؟

این نوع سوال ها را به شما افراد که بازی ها را دیدند می سپارم. نظرها درباره داوری و چنین مسائلی را باید کارشناسان پاسخ دهند. همه می دانند چه اتفاقاتی رخ داد و من نمی خواهم درباره چنین مسائلی صحبت کنم.

*کار با ژوزه مورایس چگونه است؟

ژوزه مربی بسیار خوبی است و یکی از برترین مربیان پرتغال است. من از او چیزهای زیادی یاد گرفتم و خیلی شادم که این فرصت را داشتم تا با او کار کنم. دوست دارم که با او کارم را ادامه دهم.

*درباره پروژه سه ساله کادرفنی تان صحبت کنید. هدف نهایی شما چیست؟

بله ما پروژه سه ساله داریم و دو سال دیگر از آن به جای مانده است. هدف ما از همان روز اول تعیین بود و آن بود که به قهرمانی برسیم. این فصل تقریبا قهرمان شدیم و تا آخر کوشش کردیم و باید به همین روند ادامه دهیم. بگذارید ببینیم چه بازیکنانی می روند، چه بازیکنانی می مانند و چه بازیکنانی به تیم می آیند. مهم این است یک تیم خیلی خوب بسازیم. این که باعث شوید بازیکنان پیشرفت نمایند و به بازیکنان خوب تبدیل شوند، بسیار خوب است.

به شهریار گفته بودم آقای گل می شود

من در ابتدای فصل به شهریار گفتم با 15 گل آقای گل خواهد شد اما دو گل بیشتر گفتم و در نهایت 13 گل زد. برای او خیلی شادم و از همان هفته اول دیدید که بازیکنان ما هفته به هفته بهتر شدند و فوتبالی که دوست داشتیم را در زمین پیاده می کردند. در آخرین اردوی تیم ملی فوتبال ایران 6، 7 بازیکن سپاهان داشتیم و این هدف ماست که ما را شاد می نماید. افتخار می کنیم و شاد هستیم که بازیکنانمان پیشرفت می نمایند و به تیم ملی دعوت می شوند.

*هدف شما در عرصه مربی گری چیست؟

هدف شخصی من در آینده این است که اول از همه چیزهای زیادی از ژوزه یاد بگیرم. البته که هر مربی دوست دارد راهنمایی یک تیم بزرگ را به عهده بگیرد. برای من اکنون این مهم است که تمرکزم را معطوف کنم و یاد بگیرم. باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد. نباید در این زمینه عجله کنم.

*رویای راهنمایی تیم های بزرگ را در سر دارید؟

بله به این چیزها فکر می کنم و دوست دارم یک روز راهنمایی یک تیم بزرگ را به عهده بگیرم. تا آن روز باید به اندوخته هایم اضافه کنم.

*فصل بعد با سپاهان چه برنامه ای دارید؟

هدف ما قهرمانی بود و سال جاری قهرمانی با یک امتیاز از دست ما پرید. فصل بعد باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.

*حضور رونالدو در عربستان را تا امروز چطور دیدید؟ خیلی ها می گویند رونالدو باید به اروپا برشود. نظر شما چیست؟

باید بگویم که این تصمیم خود او بود. من شادم چون او از انتخابش شاد است. او تاثیر بسیار بزرگی بر فوتبال عربستان خواهد داشت چون برترین بازیکن دنیا است. نمی دانم به اروپا برمی شود یا نه. در هر حال او قرارداد دارد و هر تصمیمی که بگیرد بر عهده خود اوست.

*شهریار مغانلو از تیم سپاهان آقای گل لیگ برتر ایران شد. نظرتان درباره مهاجمان ایرانی چیست؟

بازیکنان خوب زیادی در فوتبال ایران هستند. آن ها مثل شهریار خیلی خوب بازی می نمایند. شادم که به شهریار یاری کردم تا به این مهم برسد. همانطور که قبلا گفتم بازیکنان خوبی در لیگ داریم که سخت کوشش می نمایند و فقط به کمی یاری احتیاج دارند تا اعتماد به نفس داشته باشند. البته که باید پشت کار زیادی هم به خرج بدهند. این خیلی مهم است که بازیکنان تا آخر کوشش نمایند و تمرکزشان را از دست ندهند. حتی بازیکنان جوانی که میدان فرستادیم هم این قابلیت ها را داشتند. محمدجواد حسین نژاد، عیسی مرادی، ارشیا و محمد قربانی بازیکنان جوان خیلی خوبی هستند و آینده فوتبال ایران را می سازند.

*مهدی طارمی آقای گل لیگ پرتغال شد. عملکرد او را چطور می بینید؟

طارمی مهاجم بزرگی است. او همواره بوی گل می دهد و بازیکن بسیار مهمی برای پورتو است. طارمی تصمیم خیلی مهم و خوبی گرفت و در حال حاضر یکی از برترین بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران و یک رهبر واقعی است. شادم که به پرتغال رفت و کیفیت بالایش را نشان داد. در ایران بازیکنان خوب زیادی وجود دارد که تکنیک بالا و ذهنیت قوی دارند و می توانند در عرصه دنیای به بازیکنان بزرگی تبدیل شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1950

به "پاسخ مربی پرتغالی سپاهان به ساپینتو؛ هرچه دلت می خواهد بگو! ، رونالدو برترین بازیکن دنیا و طارمی یک رهبر واقعی در زمین است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ مربی پرتغالی سپاهان به ساپینتو؛ هرچه دلت می خواهد بگو! ، رونالدو برترین بازیکن دنیا و طارمی یک رهبر واقعی در زمین است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید