هواوی برای آزمایش و توسعه شبکه 6G دو ماهواره به فضا می فرستد

به گزارش ارانیوز، در حالی که شبکه 5G هنوز به صورت فراگیر در بسیاری از کشورها راه اندازی نشده است، شرکت های مخابراتی عظیم کار تحقیقاتی روی شبکه 6G را شروع نموده اند. یکی از این شرکت های پیشرو، کمپانی هواوی بوده که با ارسال دو ماهواره به فضا میخواهد فرایند توسعه و آزمایش شبکه 6G را سرعت ببخشد.

هواوی برای آزمایش و توسعه شبکه 6G دو ماهواره به فضا می فرستد

در حالی که شبکه 5G هنوز به صورت فراگیر در بسیاری از کشورها راه اندازی نشده است، شرکت های مخابراتی عظیم کار تحقیقاتی روی شبکه 6G را شروع نموده اند. یکی از این شرکت های پیشرو، کمپانی هواوی بوده که با ارسال دو ماهواره به فضا میخواهد فرایند توسعه و آزمایش شبکه 6G را سرعت ببخشد.

هواوی به عنوان عظیمترین شرکت مخابراتی دنیا، بیشترین حق اختراع یا پتنت در زمینه 5G را در اختیار داشته و بسیاری از کشورها، توسعه نسل جدید شبکه های مخابراتی خود را به این شرکت سپرده اند. هواوی همزمان با گسترش عمومی 5G در دنیا، به دنبال تحقیق و توسعه درباره شبکه های نسل جدید 6G نیز بوده تا بتواند خود را یک گام جلوتر از سایر شرکت های مخابراتی قرار دهد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، هواوی با همکاری دو شرکت چینی میخواهد دو ماهواره را در جولای سال جاری (تیر و مرداد 1400) به فضا بفرستد. این ماهواره ها با هدف تست و اعتبارسنجی فناوری های هواوی در زمینه شبکه های 6G به فضا ارسال خواهند شد.

این اقدام که گامی مهم برای پیشرفت زیرساخت های مخابراتی و شبکه 6G محسوب می گردد، با کوشش مشترک شرکت های هواوی، China Mobile و یک سازمان فضایی در چین انجام خواهد شد. پیش از این، در سال 2019 نیز هواوی از برنامه آینده خود برای پرتاب بیش از ده هزار ماهواره کوچک برای پوشش سراسری 6G در دنیا پرده برداشته بود.

کارشناسان معتقدند که فناوری 6G می تواند تا 50 برابر سریع تر از 5G باشد. همچنین برخلاف شبکه های 5G که برای بهره برداری و انتقال سیگنال، احتیاج به ایستگاه های مخابراتی زمینی دارند، شبکه 6G از ماهواره ها برای ایجاد ارتباطات در فرکانس های بالاتر استفاده می نماید.

طبق اعلام مدیران ارشد هواوی، این شرکت میخواهد در سال 2030 فناوری 6G را به صورت عمومی راه اندازی کند. همچنین این کمپانی اعلام نموده است که به زودی در مقاله ای با موضوع 6G، درباره تکنولوژی و کارنمودهای آن بیشتر شرح می دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1380

به "هواوی برای آزمایش و توسعه شبکه 6G دو ماهواره به فضا می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی برای آزمایش و توسعه شبکه 6G دو ماهواره به فضا می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید