علت ناراحتی های مداوم چیست؟

به گزارش ارانیوز، چرا من ناراحتم؟ / علت ناراحتی های مداوم چیست؟ واقعا هیچ کس در جهان وجود ندارد که بخواهد در غم و ناراحتی عمر خود را سپری کند، اما بسیاری از ما ممکن است از این واقعیت بی خبر باشیم که شادی واقعی زمانی میسر می گردد که دانش مان را نسبت به خودمان افزایش دهیم. این بدان معنی است که در جهت بهبود رفاه و سلامت خود آگاهی بیشتری کسب کنید، مطالعه کنید و از همین الان به خودتان حق شاد بودن و شاد زیستن را بدهید.

علت ناراحتی های مداوم چیست؟

خبرنگاران| آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا همواره ناراحت هستید و هرگز طعم شادی و رضایت از زندگی را نچشیده اید. همه ما در طول عمرمان برای شاد زیستن کوشش می کنیم و سعی داریم با دست زدن به کار های مختلف مثل انتخاب شغل خوب، افزایش سطح تحصیلات و حتی برنامه ریزی برای تفریحات و سرگرمی های گوناگون، شادی و رضایت را بیشتر در زندگی تجربه کنیم.

واقعا هیچ کس در جهان وجود ندارد که بخواهد در غم و ناراحتی عمر خود را سپری کند، اما بسیاری از ما ممکن است از این واقعیت بی خبر باشیم که شادی واقعی زمانی میسر می گردد که دانش مان را نسبت به خودمان افزایش دهیم. این بدان معنی است که در جهت بهبود رفاه و سلامت خود آگاهی بیشتری کسب کنید، مطالعه کنید و از همین الان به خودتان حق شاد بودن و شاد زیستن را بدهید.

خوشحالی هیچ ارتباطی با داشته ها و نداشته های ما ندارد بلکه یک حس درونی و مسلم برای شاد بودن است.

زمانی که ما احساس می کنیم باید قهرمان خودمان باشیم و باید از دیگران مراقبت کنیم. وقتی چنین شرایطی وجود داشته باشد، غم و اندوه ما زیاد می گردد. در این حالت افرادی را پیدا کنید که به آن ها اعتماد دارید. در این دوره می توانید با اتکا به خانواده و دوستان، احساس کنید تنها نیستید. احساس غم و اندوه یک ضعف نیست و دیگران می توانند به شما یاری نمایند.

غم و اندوه یک روزه به وجود نمی آید. ما انتظار داریم دیگران ذهن ما را بخوانند. ما به دیگران فرصت نمی دهیم که با مای واقعی آشنا شوند. زیرا ما از رد شدن می ترسیم. برای برقراری این ارتباط، لیستی از ارزش ها و اهداف خود بنویسید. سپس از دیگران یاری بخواهید. بگذارید دیگران لیست شما را ببینند و انتخاب نمایند که چگونه می توانند به شما یاری نمایند.

هویت ما زمانی که می خواهیم مردم در خصوص ما فکر نمایند، پیچیده می گردد. به جای مخفی شدن در غم و اندوه، احساسات خود را به اشتراک بگذارید. وقتی ماسک می زنید، نمی توانید معتبر باشید و در این حالت احتیاج های زندگی خودتان را برآورده نمی کنید. در این حالت شما یخ می زنید و نسبت به رنج دیگران بی حس می شوید و خود را در انزوا قرار می دهید. این ماسک به نحوی است که دیگران را از درد شما دور کند، اما در دراز مدت کارایی ندارد و این ماسک شکسته خواهد شد. تظاهر کردن به بسیاری از چیز ها شما را از هویت واقعی خودتان دور می نماید.

مردم برای همه چیز راهکار هایی دارند. عظیم ترین پاسخی که می توانید به خوتان بدهید این است که به غم و اندیشه خودتان احترام بگذارید و نگذارید تحت کنترل و سلطه آن درآیید. شما از سختی ها درس می گیرید. برای تحمل درد و رنج، خودتان را حفظ کنید و بهبود بخشید. با خودتان مهربان باشید که بهترین راه برطرف غم و اندوه است.

شما ارزش همه چیز را دارید. متاسفانه در حالت غم و اندوه، شما فکر می کنید که کم ارزش هستید. اما زمانی که آغاز به داشتن دیدگاه مثبت نسبت به خودتان می کنید، شما خودتان را شایسته و مثبت تر می بینید. احساس می کنید که شایسته شاد بودن هستید.

در حالاتی که غمگین هستید و بحران زده، احساس کمبود نیرو می کنید. شما تجربه های ناعادلانه ای داشتید. هیچ سیستم حمایتی نداشتید. در شرایطی که مسائل زیادی به شما حمله ور شده اند، احساس ناتوانی می کنید و یکی از دلایل ناراحتی و اندوه شما همین شرایط است.

شما ممکن است زندگی خوبی داشته باشید، اما نمی دانید راه بعدی شما چیست. تا حدی سرگردان می شوید که تمرکز خود را از دست می دهید و خودتان را در آینه نمی شناسید. راهکار جدی در این شرایط این است که انتخاب کنید. طرز فکر شما همه چیزی است که اهمیت دارد. دوباره در این نقطه هم متخصصان گفتگوی درونی مثبت را پیشنهاد می دهند که تمرکز شما را بیشتر می نماید.

الیزابت اسکات: اگر گفتگوی منفی درونی دارید، احتمالاً سطح استرس بالاتر و عزت نفس پایین تری دارید.

فقر، درد و بی عدالتی؛ مسائلی که خارج از توان شخصی ما هستند و ممکن است احساس کنیم که ما در شرایط فعلی نمی توانیم کاری کنیم. اما باید کوشش کنیم. می توانید بجنگید یا متوقف شوید. به جای سرزنش، ببینید چه کاری می توانید انجام دهید. همه چیز فوراً تغییر نخواهد کرد، اما می توانیم تغییر ایجاد کنیم.

اگر این احساسات که در خصوص آن نوشتیم شما را رها نمی نماید، دروناً با خودتان درگیرید، احساس غیرمفیدی دارید و شرایطی دارید که در خصوص آن شرح دادیم گریبان شما را گرفته است، ممکن است دلیل آن افسردگی باشد. غم و اندوه ماندگار و احساس پوچ و خالی داشتن، نشانگر افسردگی است. آمادگی داشته باشید و نزد متخصص بروید و به خودتان برای درمان زمان بدهید.

منبع: ارگانیک

منبع: فرادید
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1378

به "علت ناراحتی های مداوم چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت ناراحتی های مداوم چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید