دلایلی که به شما ثابت می نمایند باید همین الان به سفر بروید

به گزارش ارانیوز، چرا باید سفر کنیم

همواره برای اطرافیان ما و یا خودمان زمان هایی پیدا می گردد که خودمان متوجه نمی شویم که چقدر روزمرگی دارد کلافه مان می نماید، چرا همش ناراحت هستیم و حتی چرا چیزهایی که قبل تر خوشحالمان می کردند، دیگر به چشم ما نمی آید. اما به گفته کارشناسان زیادی، این اتفاقات برای همه می افتد و آن هم نتیجه روزمرگی است که برای تمام افراد جهان وجود دارد و این علت آن است که چرا باید سفر کنیم. اگر فکر می کنید که روزمرگی علتی کافی برای مسافرت و یا چند روز رهایی از زندگی عادی نیست، پس متن زیرا در مجله خبرنگاران بخوانید تا دلایل مهم دیگری را به شما در خصوص اینکه چرا باید سفر کنیم ارائه دهیم.

دلایلی که به شما ثابت می نمایند باید همین الان به سفر بروید
  • بدن شما مرتب می گوید که استراحت کنید اما شما آن را نادیده می گیرید

سفر رفتن برای شما در هر موقعیت شغلی چه کارمند، چه مدیر و … که باشید، باعث می شود که روح شما تازه شده و حتی قوی تر از قبل به محل کار خود بازگردید. تونی شوارتز، مدیر اجرایی پروژه انرژی (The Energy Project) می گوید که اهمیت ترمیم (با سفر) ریشه در فیزیولوژی ما دارد. او در این راستا به مطالعه ای اشاره می نماید که تحت نظیر دانشگاه دولتی فلوریدا انجام شد که در آن به آنالیز عملکرد ورزشکاران نخبه، موسیقی دانان و بازیکنان شطرنج پرداختند و دریافتند که برترین آن ها در فاصله های 90 دقیقه ای تمرین می کنند. آنها همواره بین تمریناتشان توقف داشتند و در روز بیشتر از 4 ساعت و نیم کار نمی کردند. این روشی است که شما خود را تتازه می کنید.

  • زمانی که مغز شما بطور کامل ریلکس و آرام است، هنوز هم در حال کار روی بهبود مهارت هایی است که شما یاد گرفته اید

همه این ایده به علم خواب برمی شود. تحقیقات زیادی نشان داده اند زمانی که فکر شما آرام است، روی وظایف خسته کننده اما مهمی مانند حفظ مهارت های تازهی که سرکارتان در هفته قبل از سفر یاد گرفته اید، تمرکز می نماید. پس اگر بسیار کوشش می کنید که یک نرم افزار تازهی که رییس شما به تازگی معرفی نموده را یاد بگیرید و همش مایوس می شوید، حتما یکی از دلایل این است که چرا باید سفر کنیم و الان زمان رفتن به یک تعطیلات کوتاه یا حتی بلند است. با مغز و فکرتان دوست باشید و به آن اجازه بدهید که اطلاعات تازه را پردازش کند و آن وقت است که می فهمید چقدر توانایی هایتان بالا رفته است.

  • ثابت شده است وقتی شما برای چند دقیقه به مغزتان استراحت داده و رویا پردازی می کنید، در نهایت مسائل را راحتتر حل نموده و خلاق تر می شوید

مغز شما در دو سطح عمل می نماید: یک نیمکره روی کار متمرکز است و طرف دیگر اجازه می دهد که فکر شما رویا پردازی و خیالبافی کند. همانطور که می توانید تصور کنید یک کارگر یا کارمند سختکوش مثل شما تقریبا همواره در حالت تمرکز به کار است و خود با چیزی که باید برای کار به سرانجام برساند بیش از حد مشغول می نماید و در همان حالت اطلاعات بسیار زیادی را نیز به مغز وارد می نماید (یک تحقیق در سال 2011 نشان می دهد که فکر ما هر روز اطلاعاتی به میزان 174 روزنامه را پردازش می نماید!).

همانطور که بالاتر نیز گفته شد یکی از دلایل اینکه چرا باید سفر کنیم استراحت دادن به مغزمان است. Daniel J. Levitin، مدیر آزمایشگاه موسیقی، شناخت و تخصص در دانشگاه مک گیل و نویسنده کتاب فکر سازمان یافته: تفکر درست در عصر اطلاعات بیش از حد گفت که استراحت دادن به مغز و فکر کردن به رویاها و خیال بافی برترین لحظات پرورش خلاقیت و بهبود بینش است.

  • حقیقت: هرچه بیشتر به تعطیلات بروید، شادتر خواهید بود

هرچه تعطیلات شخصی بیشتر باشد، شاد تر خواهد بود. طبق تحقیق که در دانشگاه اراسموس رتردام انجام شد دانشمندان متوجه شدند که در میان 1500 فرد بالغ هلندی، 974تای آن ها که به سفر رفته بودند بیشتر از بقیه شاد بودند که پیش بینی می شود که این شادی ناشی از داشتن هیجان به خاطر تعطیلات بعدی است. آن ها حتی نشانه هایی از افزایش شادی بعد از 2 هفته سفر نیز داشتند. پس می توان گفت که یک روش و شاید یک حقه برای داشتن موفقیت بیشتر این است که هر چند وقت یک بار، یک سفر داشته باشید، حتی اگر این سفر تنها 2 روز باشد؛ خود را شاد نگه دارید!

  • در حقیقت باید یک سفر یک روزه هر هفته داشته باشید (اگر می توانید)

بعضی از محققان معتقدند، به جای اینکه کارفرمایان به کارمندانشان هر سال چند مرخصی طولانی بدهند، بهتر است که شرایط را برای آن ها به طوری که یک سفر در طول هفته خود داشته باشند نیز تنظیم کنند. مطالعه ای در مدرسه کسب و کار هاروارد بر روی کارمندان یک گروه مشاوره به مدت 4 سال انجام شد. مدیر آن ها هر سال کارمندانش را مجبور می کرد که چند روزی برای استراحت به مرخصی بروند. در این میان بعضی از آن ها موظف بودند که یک روز در هفته به سفر یا استراحت مشغول شوند. تنها بعد از 5 ماه، آن هایی که مرخصی های متداول و هفتگی داشتند گزارش کردند که نسبت به کارشان شاد ترند و بسیار از این بابت که در این شرکت هستند، به خودشان افتخار می کنند.

  • ارزیابی عملکرد سالانه شما بدون شک اگر به سفر بروید بالاتر خواهد رفت

همه این شادی ها در نهایت به موفقیت های مختلفی می رسند. یک تحقیق داخلی که به وسیله بخش حسابداری شرکت Ernst & Young انجام شد نشان داد نسبت به هر 10 ساعتی که یک کارمند به تعطیلات رفته است، ارزیابی عملکرد انتهای سال او، 8 درصد بیشتر بوده است. پس اینکه چرا باید سفر کنیم به بهبود شرایط کاری ما نیز برمی شود.

  • مدیرانی که از سفر باز می گردند، از باقی مدیران تمرکز بیشتری دارند

یک نظرسنجی از سوی مسئولین استخدام در شرکت Korn Ferry International نشان داد که بیش از 84 درصد از 250 مدیر اجرایی، به علت فشار در محل کار، تعطیلات خود را لغو نموده اند. این موضوع بسیار تکان دهنده است! اگر شما سرپرست هستید، فکر نکنید که برای شما تعطیلات یک امر غیرممکن است. ما می دانیم سخت است که خود را از کار دور کنید، اما بعد از کار متوجه می شوید که نه نتها خود از سفر راضی هستید، بلکه عملکردتان هم بهتر شده است.

جنیفر دیل، محقق Center for Creative Leadership آنالیز نموده است که نحوه برخورد مدیران با اینکه چرا سفر کنیم را آنالیز نموده و می گوید زمانی که مدیران چند روزی را خارج از شرکت هستند، دوباره خلاق تر شده و می توانند در خصوص آینده شرکت بهتر فکر کنند. او اعتقاد دارد که اگر آن ها به مرخصی نروند، بسیار برایشان سخت بوده است که در شرایط سخت به طور ناگهانی تصمیم گیری کنند.

منبع: huffingtonpost.ca

منبع: الی گشت
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1747

به "دلایلی که به شما ثابت می نمایند باید همین الان به سفر بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایلی که به شما ثابت می نمایند باید همین الان به سفر بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید