شناسایی نهنگ سفید عضو برنامه جاسوسی سری روسیه

به گزارش ارانیوز به نقل از یاهونیوز، محققان با آنالیز رفتارها و واکنش های هوشمندانه نهنگ یادشده که قادر است با دریافت توپ آن را به طور دقیق برای انسان های مشخص پرتاب کند، به این نتیجه رسیده اند.

شناسایی نهنگ سفید عضو برنامه جاسوسی سری روسیه

پژوهشگران آمریکایی معتقدند که این نهنگ سفید هوالدیمیر نام دارد و یک نهنگ سفید مذکر است که بعد از گریختن از مرکز آموزشی خود دچار سوء تغذیه نیز شده و تحت نظر نیروی دریایی ارتش روسیه بوده است.

این نهنگ سفید اولین بار در آوریل سال 2019 رویت شده و در آب های نزدیک به شمال نروژ شناسایی شد. بر روی تسمه ای که به بدن این نهنگ وصل شده بود، عبارت تجهیزات سنت پترزبورگ درج شده بود.

نهنگ یادشده در مواجهه با قایق های عبوری از آنها بالا می رفت و خواهان دریافت غذا می شد. همچنین این نهنگ علاقه زیادی به بازی با توپ با انسان ها داشت و توپ های پرتاب شده را به دهان گرفته و باز می گرداند که همین مساله نشان می دهد آبزی مذکور آموزش های زیادی را برای تعامل با انسان ها دریافت نموده است.

ویدئویی از این نهنگ که نشان می دهد او یک توپ راگبی را تعقیب نموده و به گروهی از افراد پس می دهد حدود 20 میلیون بار در شبکه های مختلف اجتماعی مشاهده شده است. پژوهشگران می گویند رفتار این نهنگ غیرطبیعی و ناشی از آموزش هایی است که دریافت نموده. نهنگ مذکور فعلا در موسسه تحقیقات دریایی نروژ نگهداری می گردد.

چندی قبل هم ویدئویی از این نهنگ منتشر شده بود که نشان می داد حیوان مذکور بعد از افتادن یک آیفون به عمق آب آن را تعقیب نموده و بازپس می دهد. محققان می گویند نهنگ یادشده به علت شیوه تربیت، توانایی شکار طبیعی خود را از دست داده و برای تغذیه به طور کامل به انسان ها وابسته شده و یاد گرفته در ازای تعقیب و یافتن اقلام مختلف و بازپس دادن آنها غذایی به عنوان جایزه دریافت کند.

به گفته بعضی منابع خبری، هم آمریکا و هم روسیه دارای برنامه های نظامی آموزشی سری برای سواستفاده از آبزیانی مانند دلفین و نهنگ به منظور جاسوسی هستند. از این روش می توان برای شناسایی مین های دریایی و یافتن اژدرهایی دریایی نیز استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 233

به "شناسایی نهنگ سفید عضو برنامه جاسوسی سری روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نهنگ سفید عضو برنامه جاسوسی سری روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید