زاخارووا: غرب نمی تواند بدون روسیه و چین مسائل دنیا را حل نماید

به گزارش ارانیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید شرکای غربی، در دایره ای محدود به خودشان، به دنبال حل مسائل هستند تا بتوانند تصمیماتی را که به مذاقشان خوش می آید، بر دیگر اعضای جامعه بین الملل، تحمیل نمایند.

زاخارووا: غرب نمی تواند بدون روسیه و چین مسائل دنیا را حل نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی ادامه داد: اینکه آنها در جمع خصوصی خودشان و بدون دعوت از چین و روسیه، به دنبال حل مسائل جهانی هستند، غیر قابل درک است.

زاخارووا با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست مجازی کنفرانس امنیتی مونیخ که روز آدینه برگزار گردید؛ اضافه نمود: سازمان دهندگان این نشست از آمریکا، اروپا، دبیرکل سازمان ملل و رئیس سازمان بهداشت جهانی برای صحبت در باب مشکلاتی که نوع بشر با آنها دست به گریبان است؛ دعوت کردند حال آنکه نامی از دیگر کشورها ازجمله چین و روسیه نبردند. در مقابل، آنها را دشمنانی تلقی کردند که باید مهار شوند.

این در حالی است که در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ، سخنرانان به ویژه جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا، با لحن تندی از چین و روسیه نام برد و آنها را رقبایی توصیف کرد که شیوه حکمرانی کشورهای به زعم او دموکراتیک را به چالش می کشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: eranews.ir شناسه مطلب: 1222

به "زاخارووا: غرب نمی تواند بدون روسیه و چین مسائل دنیا را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: غرب نمی تواند بدون روسیه و چین مسائل دنیا را حل نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید